Džeks beidzot atgriezies savās īstajās mājās 7

Pēc divu mēnešu prombūtnes, piedzīvodams gan briesmas dzīvībai, gan uzturēdamies pie divām ģimenēm Valkā un Smiltenē, suns Džeks beidzot laimīgi atgriezies mājās Valgā pie saviem īstajiem saimniekiem.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka 20. februārī valcēniete Astra Kalve pamanīja Pedeles upes ledū ielūzušu augumā palielu suni. Viņa ar vīru Jāni steidzās dzīvnieku glābt.

 

 

Jānis ar dēli izlauza ledu, lai suns pats varētu izpeldēt krastā. Pēc tam ar laikraksta starpniecību glābēji centās sameklēt suņa saimnieku. Viņi izglābto dzīvnieku nevarēja paturēt, jo pašiem bija divi mājas sargi.

 

Igauņi savu suni atrod SmiltenēLabu laiku neviens par izglābtā suņa saimnieku nepieteicās. Tad dzīvnieku pie sevis paņēma kāds pensionāru pāris no Smiltenes. Šķita, ka ar to šis notikums arī beidzies. Par izglābto suni neliela informācija parādījās arī Valgas apriņķa laikrakstā "Valgamaalane".

 

 

Un tad notika kas gluži negaidīts."Ziemeļlatvijas" redakcijā ieradās Valgas iedzīvotājs Raiko, kurš bija izlasījis ziņu igauņu laikrakstā un pieļāva, ka no noslīkšanas izglābtais varētu būt viņa mammas suns.

 

Uzreiz neizdevās atrast arī jaunos suņa saimniekus Smiltenē, jo viņi par sevi nebija atstājuši nekādu ziņu. "Ziemeļlatvija" lūdza atsaukties jaunos saimniekus. Viņi to izdarīja, un igauņu ģimene aizbrauca uz Smilteni. Izrādījās, ka suns Džeks tiešām pieder Raiko vecākiem.

Varbūt aizsaucis kāzu laiks? Apmeklējām Džeku viņa īstajās mājās Valgā. Suns jau ir atkopies un pienācīgi pilda savus sarga pienākumus, ar skaļām rejām pie vārtiem sagaidot katru svešinieku. Dzīvnieka saimniece Livika Leotoota stāsta, ka sunim ir 13 gadu. Ilgi nesagaidot četrkājaino draugu, viņa jau nodomājusi, ka tas aizgājis no mājām, lai nomirtu.

 

"Nekad suni pie ķēdes neesam turējuši, jo viņš nav skrējis projām. Šogad tas notika pirmo reizi. Vecuma dēļ viņu pēdējos divos gados vairs neietekmēja arī tā saucamais suņu laiks.

 

 

Šogad gan acīmredzot Džekā ierunājās dabas balss un tas, izmantojot izdevīgu mirkli, aizskrēja. Ja nezinātu patiesību, neticētu, ka suns tik tālu varētu aizklīst. Laikam jau nodomājis, ka Latvijā skaistākas un labākas dāmas, tādēļ mūsējās izbrāķējis," smej saimniece.

 

 

Gan suns, gan saimnieki laimīgiVēl viņa pieļauj domu, ka suni kādi slepus aizveduši, bet vēlāk dzīvnieks apnicis. "Divus mēnešus suns diezin vai varētu iztikt bez mājām, ja būtu tāpat vien aizskrējis. Viņš taču gribētu ēst," spriež Livika.

 

Saimniece, runājot par Džeku, ik pa brīdim pasmaida un neslēpj, ka ir ļoti laimīga par suņa atgriešanos. Viņa ir ļoti pateicīga Astrai un Jānim par suņa izglābšanu, jo, visticamāk, bez viņu palīdzības Džeks būtu noslīcis.

 

Nu viss ir laimīgi beidzies. Džeks, šķiet, jūt, ka par viņu runā, un, stāvot mums līdzās, jūtas kā dienas varonis. Ik pa brīdim gan viņš pieglaužas saimniecei it kā teikdams: "Nu, noglāsti vēl mani. Tik ilgi biju prom." Un saimniece to arī dara.

Komentāri 7

ilze

Cik labi, ka gan Valkā, gan Smiltenē ir tik cilvēcīgi ļaudis!

pirms 12 gadiem, 2009.03.06 22:35

Māra

Jauki lasīt šo laimīgo stāstu un sajust to sirds siltumu, ar kādu tika palīdzēts Džekam!Ceru,ka Ziemeļlatvija izlasīja arī savā adresē atzinību TV netā par šo rakstu.

pirms 12 gadiem, 2009.03.06 23:01

Māra

Jauki lasīt šo laimīgo stāstu un sajust to sirds siltumu, ar kādu tika palīdzēts Džekam!Ceru,ka Ziemeļlatvija izlasīja arī savā adresē atzinību TV netā par šo rakstu.

pirms 12 gadiem, 2009.03.06 23:02

marta

Nu tas ir skaisti! Gluži kā filmā. Jāuzteic arī iejūtīgie smiltenieši, kas suni pieņēma.

pirms 12 gadiem, 2009.03.07 22:03

Valka