Dzelzceļa satiksmi no Rīgas pagarinās līdz Igaunijai

Nupat laikrakstā "Latvijas Avīze" un Nacionālajā ziņu aģentūrā LETA bija vēstīts, ka Valsts akciju sabiedrība "Latvijas Dzelzceļš" plāno atjaunot pasažieru vilcienu kustību uz Valku, ar to domājot, ka Valka un Valga jau ir viena pilsēta ar kopēju dzelzceļa staciju.

Kā "Ziemeļlatvijai" apliecināja LDz sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Biruta Sakse, tad patiešām tur bija domāta Valga, nevis Valka, kuras dzelzceļa stacija nedarbojas jau daudzus gadu desmitus. Valcēnieši lieliski atceras, cik ērta bija vilcienu satiksme no Valgas gan uz Rīgu un Tallinu, gan Minsku un Pēterburgu. Pašreizējais ātrums par mazuAptaujātie valcēnieši nevarēja atbildēt, vai izmantotu vilcienu satiksmi maršrutā Rīga - Tallina, tomēr pieļāva iespēju, ka, uzlabojoties servisam, ērtam tā atiešanas laikam abos virzienos, būtu vērts pamēģināt. To izmantotu arī tie, kuri mēdz izmantot prāmja satiksmi no Tallinas uz Skandināvijas valstīm.Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis uzskata, ka dzelzceļa satiksmei nākotne būs tikai tad, ja atbilstoši sakārtos visas komunikācijas, arī sliežu ceļu, jo mūsdienās ātrumam ir nepārvērtējama nozīme. Ar tādu ātrumu, kādu var izmantot pašlaik, velti cerēt uz šī pakalpojuma pieprasījumu.Tagad, kā zināms, vilciens no Rīgas kursē tikai līdz Lugažiem un to izmanto ļoti maz pasažieru. Nokļūšana līdz pilsētai nav ērta. Ievērojami ērtākā autobusu satiksme vilcienu ir izkonkurējusi.

Projektu īstenos pakāpeniskiLDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis stāsta, ka iecere atjaunot satiksmi starp abām valstīm pa dzelzceļu ir gan no Igaunijas, gan Latvijas puses. Igauņi vēlas pārvadājumus maršrutā Tallina - Rīga vai vismaz no Tartu uz Rīgu. Viens no iemesliem ir šā reģiona iedzīvotāju vēlme izmantot Rīgas lidostas pakalpojumus. Projekts būs jārisina pakāpeniski, jo Igaunijā sliežu ceļš ir sliktā tehniskā stāvoklī ar pieļaujamo ātrumu 40 kilometru stundā. Valgas amatpersonas Ldz jau ir apsolījušas atrast piemērotas telpas tehnoloģisko iekārtu izvietošanai remonta laikā.

Valka