Dziļās bedres apdraud šoferu makus 5

Iespējams, valcēnieši ievērojuši, ka, braucot no Valkas uz Valmieru, netālu no degvielas uzpildes stacijas, uz ceļa seguma izveidojušās četras dziļas bedres. Ja nepalaimējas un gadās bedrēs iebraukt, labākajā gadījumā šoferis vien pie sevis nolamājas, bet sliktākajā - cieš braucamā riteņi.

 

Braucot no Valkas Valmieras virzienā, uzstādīta ceļa zīme, kas atļauj braukt ar 70 kilometriem stundā. Diemžēl ceļa apsaimniekotāji nav papūlējušies pirms bedrēm uzstādīt brīdinājuma zīmi, tāpēc nezinātāji itin viegli var nokļūt bedru slazdā.

 

 

"Ziemeļlatvijai" ir zināms gadījums, kad kāds pilsētas viesis no Rīgas svētdienas vakarā nokļuva neapskaužamā situācijā, kā rezultātā sabojāja automašīnas riteni. Šis "prieks" rīdziniekam izmaksāja ap 100 latiem - par abu priekšējo riteņu nomaiņu.

 

Sazinoties ar akciju sabiedrības "Latvijas Autoceļu uzturētājs" filiāles "Vidzemes ceļi" Smiltenes ceļu rajona direktoru Gunti Beļicki, uzzinājām, ka līdz vakardienai šīs iestādes Valkas iecirknis nav sniedzis informāciju par šīm bedrēm.

 

 

Valkas iecirkņa priekšniece Mudīte Grase par konkrētajām bedrēm, kuras atrodas vien pārsimts metru attālumā no šī iecirkņa, uzzināja no "Ziemeļlatvijas" un sola tuvākajā laikā tās aizlāpīt. Viņa norāda, ka "par katru bedri priekšniecībai neesot jāziņo".

 

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "Balta" Valkas filiālē "Ziemeļlatvija" noskaidroja, - lai atgūtu zaudētos līdzekļus par mašīnas bojājumu novēršanu, transportlīdzeklim jābūt sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšanas polisei - KASKO.

 

 

Brīvprātīgā apdrošināšanas polise sedz zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma rezultātā, kā arī transportlīdzekļa zādzības vai bojājuma gadījumos. Apdrošinātāji atzīst, ka ne visi šoferi to atļaujas iegādāties, tāpēc šoferiem, lai atgūtu savu naudu, tiesā jāsniedz prasības pieteikums pret ceļu uzturētājiem un īpašniekiem. Šādu gadījumu Latvijā gan esot vēl ļoti maz.

 

Valkas autoservisa SIA "Gija" meistars Jānis Ozers stāsta, ka šogad jau pāris šoferu, kuri iebraukuši ceļa bedrēs, ir vērsušies pēc palīdzības. Par sniegto pakalpojumu jāmaksā atkarībā no tā, vai automašīnai jāmaina riteni un diski vai arī diskus var iztaisnot. Viena diska taisnošana izmaksā aptuveni desmit latus.

Komentāri 5

111

Ko jūs gribat no veca seguma kurš jau sen ir nokalpojis savu laiku un neatbilst nekādām prasībā un ar bedru remontu tur nebūs līdzēts.....

pirms 12 gadiem, 2009.03.02 21:11

222

1)Lai stāv tās bedres, tik zīmi gan bija nepieciešami uzlikt!
2)Būtu godīgi arī ceļu nodokli samazināt uz 50%, ja ceļinieki neko nedara!

pirms 12 gadiem, 2009.03.02 21:47

autobraucejs

Kur ir 70 km/h zīme??? Vai tā, kas darbojas no Piparciema līdz Valkas robežas beigām? Pēc tam taču uzreiz var braukt ar 90 km/h. Jeb es maldos?

Katrā ziņā iebraukšana Valkā no Rīgas puses ir laimes spēle, pie tās kartes arī ir nežēlīgi caurumi. Un tur nu Ceļa daļa nevar aizbildināties, ka neredz bedres. SLIŅĶU kantoris, nekas vairāk...

pirms 12 gadiem, 2009.03.03 08:38

soferis

man skiet, ka maldies, jo nakama 70 km zime ir tiesi pie benzintanka un darbojas lidz indranu pagriezienam

pirms 12 gadiem, 2009.03.03 15:11

to soferis

Vai tiešām? Liekas, tur zīmes nav...

pirms 12 gadiem, 2009.03.04 08:45

Valka