Dzīres mēra laikā Valkas novadā 265

Laikā, kad daudzi Valkas novada un visas valsts iedzīvotāji grimst arvien lielākā trūkumā, Valkas novada dome ir sadomājusi kārtīgu lustēšanos.

 

Tas ir attiecināms uz Valkas novada domes sagatavoto štatu un algu saraksta projektu, kas tiks izskatīts un, domājams, arī apstiprināts Valkas novada domes sēdē šā gada 27.augustā.

 

 

Laikā, kad skolotāju algas „uz papīra" ir apstiprinātas LVL 245,- mēnesī, bet skolu direktoriem- LVL 475,- mēnesī, Valkas novada domē un tās struktūrvienībās tiek paredzēta nekaunīgi augsta darba samaksa un nekaunīgi tiek izveidoti lieki amati, kas paredzēti partiju spicei pietuvinātiem cilvēkiem, kuriem nav ne atbilstošas izglītības, ne pieredzes, ne citu atbilstošu iemaņu.

 

Piemēram, pensionētam policistam, kurš ieņem Valkas stadiona direktora amatu, ir paredzēta lielāka alga par skolas direktoru- LVL 500,- mēnesī. Viņam taču nav tāda atbildības nasta kā skolotājam un skolas direktoram! Valkas stadions nav salīdzināms ar Daugavas sporta namu vai Olimpisko sporta centru Rīgā.

 

Visām domes sekretārēm ir paredzēta darba samaksa LVL 500,- mēnesī, tādējādi ņirgājoties par skolotājiem, medmāsām un citām profesijām, kurām ir daudz lielāka atbildības nasta par šiem cilvēkiem.

 

Tiek speciāli izveidoti „tukši" amati kā sabiedrisko attiecību speciālists Valkas novada domē un (!) Kārķu pagasta pārvaldē ar amata algu LVL 500,- mēnesī, kas domāti īpašiem partiju cilvēkiem.

 

Ziemeļlatvijas kameransambļa mūziķiem (4 gab.), kuru priekšvēlēšanu kampaņas laikā aktīvi piedalījās vienas valdošās partijas slavināšanā, ir paredzēta alga katram no LVL 250,- līdz300,- mēnesī.

 

Laikā, kad Valkas novada dome no pašvaldības budžeta maksā milzīgas naudas summas par Valkas kultūras nama renovāciju, par tiešo darba pienākumu veikšanu darba laikā tiek maksātas piemaksas kā par dažādu pulciņu un interešu grupu vadīšanu. Ja darbinieks nevar to veikt darba laikā par amata algu, ir jāmeklē vietā labāks, izdarīgāks darbinieks, kuram nekas nav jāpiemaksā.

 

Ir „uzpūsti" arī štatu saraksti pagastu pārvaldēs. Laikā, kad pagastu pārvaldēm vairs nav jāatbild par sociālo funkciju veikšanu, bāriņtiesu darbību, izglītību, dzimtsarakstu aktu reģistrāciju, zemnieku konsultēšanu un daļēji arī grāmatvedību, darbinieku skaits netiek samazināts un algas tikai tiek palielinātas.

 

 

Tas viss notiek, neskatoties uz Valkas novada domes priekšsēdētāja publiski domes sēdē apsolīto, ka nevajadzīgie amati, kā, piemēram, komunālās saimniecības vadītājs pagasta pārvaldē, tiks likvidēti. Bet meliem tomēr ir īsas kājas!

 

Arī pašu domes vadošo amatpersonu algas ir nekaunīgas, jo rakstāmas ar četrciparu skaitli, kas šodienai ir pilnīgi amorāla rīcība.

 

Pielikumā - Jums arī zināšanai Valkas novada domes administrācijas sagatavoto un Valkas novada domes Finanšu un attīstības komitejas apstiprināto štatu sarakstu. Tajā Jūs tradīsiet vēl daudzas interesantas lietas.

 

Aivars Sjademe, Valkas novada domes deputāts

Komentāri 265

saulessvece

Skaudri, labāk bija to nezināt ...salīdzinoši bagātīga apmaksa audzē augstprātību, jo nereti tas izglītības un inteliģences slānītis tolerantai attieksmei pret jebkuru cilvēku izrādās visai plāns ... Tāpēc ir grūti saņemties doties kārtot nepieciešamās lietas uz Valkas iestādēm - Domē pat piesēst nepiedāvā, ja pats neproties ... Varbūt tā ir pašaizsardzība, lai cilvēki patiešām viņus nesāktu uzskatīt par tautas kalpiem?

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 17:30

skaitītājs

Jā, nu ļoti ekonomiski "' izdevīga"' ir šī reforma izdevusies, ko Tautas partija lobēja. Un vēl pasakiet, ka ieviešot novadus administratīvā aparāta izdevumiem tērē mazāk nekā rajona padomēs+pagastu un pilsētu pašvaldībās līdz šim. Tā tik turpināt un drīz tādas Latvjas nebūs vispār! paši to pa mazumiņam vi3en izlaupam velkot deķīti uz savu pusi!

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 17:36

Nu par komunālajiem nezinu nu bet kāda velna pēc katrā pagastā vajga sabiedrisko attiecību vadītāju? Un vnk fascionē Kārķu ''Kultūras pasākuma organizators un Jauniešu centra vadītājs ''. Vai tad šo darbu laukos nevar veikt viens cilvēks? Vismaz pārējos pagastos ir tikai tautas nama vadītājs un viss. Bet nu šitais termins vispār ''skolēnu ēdināšanas darba organizēšana''....WTF? Un tā salīdzinot, visknapākā kultūras dzīve ir ērģemiešiem, jo viņu TN vadītāja ir visnabadzīgākā...., bet zato šoferis pelna vairāk kā skolotājs!
Ai......muļķu zeme!:/

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 18:09

Slademe te grib izlikties baigais taupītājs, bet lai pats paskatās uz sevi!!! Domāts par to, ka redziet viņam ir jāaizbrauc pakaļ un jānogādā uz sēdēm, kaut gan pats dzīvo attālumā, kas normālam vīrietim ir paveicams ar kājām!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 18:17

Sjademe ir totāls opozicionārs, jo māk tikai riet nevis darīt!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 18:19

ups...

visu cieņu, Aivaram. kāds ir sācis runāt arī vienkāršās tautas labā...

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 18:21

Zapis

Nu manās acīs Sjademe nav palicis ne pa kripatu labāks, jo ne jau mūsu labā viņš to dara....vnk tāpēc, ka ir atstāts malā. Blēdis viņš bija un blēdis viņš paliks. Bet nu veinalga kāpēc - galvenais, ka informācija ir iznākusi publiskajā telpā. Teikšu godīgi- ar interesi izpētīju materiālus!

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 18:27

Gada materiāls....Sjademe saņems Ziemeļlatvijas gada lasītākā/komentētākā raksta balvu..(ja tāda ir)..:))))

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 18:28

ups...

to Zapis - blēdis, ne blēdis, galvenais, ka šī informācija ir zināma visiem, kas to vēlas zināt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 18:29

hakeris

Eu....lādējam visi nost...kamēr Albergs nav ZL sazvanījis! :D

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 18:29

''skolēnu ēdināšanas darba organizēšana''! Cik ta tur skolēnu? 40?50? Ta jau man uz radu saietiem būs jānoalgo šis Kārķu speciālists!
Tāpēc mēs esam tur kur esam, jo ir izdomāti visādi mistiski amati...(domāju valsti kopumā, jo šis gadījums vnk liek pasmaidīt, jo 40ls jau nav nekas dižs, kaut gan laukos..un gada griezumā..)

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 18:34

Zapis

to ups...
nu es jau beigās piemetināju, ka vienalga, kas pa iemesliem, galvenais, ka publicēts. Žetons Sjademam..ne cieņa..un kur nu vēl visa...:)

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 18:37

Kad tiks izsludināts konkurss uz vakantajām vietām? :)

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 19:12

Ieva

Par to braukšanu uz sēdēm. Deputāts Sjademe paprasīja to, ko Saeimas deputāti vienmēr izmantojuši...

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 19:23

Konkursants

Vai Tu traks?!Konkursam tak nav laika, jo darbi nestāv uz vietas. Jāieliek zinoši (vai zināmi) un varoši cilvēki!:)

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 19:43

vasilits

Мой респект,господину Сядаме!!! Народ должен знать какие зарплаты у наших наемных работников. Только вопрос ? После публикации задумаются наши депутаты о народе или наплюют на всех с высокой колокольни? У них есть такое право в отличии от избравшего их народа,который не имеет даже права отозвать местного депутата. Сейм мы можем распустить ,а вот местных дармоедов нет. Нет такого права у народа.

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 19:44

Paprasat ko pats Sjadema ir izdarījis, kā jūs daudzi sakat vienkāršās tautas labā??? Manā skatījumā tīrākais labuma meklētājs!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 20:23

Te viens komentētājs teica, ka Sjadema pieprasot transportu sevis atvizināšanai uz sēdēm ir rīkojies tāpat kā Saimas deputāti!!! Tad man ir jautājums, kur tad ir viņa morāle??? Tad jau vajadzēja solidaritēties ar pārējo tautu un sajozt jostas!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 20:27

o

Nu un ko mēs, valcēnieši, varam izdarīt? Izkvēpināt viņus, logus izsist? Viss ir sadalīts un izdomāts. Atliek tik mutes noplātīt. Notika kā parasti, varbūt pat vēl trakāk, jo ir taču krīze.

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 20:27

Valka