Dzīvnieku patversmē Valkā notiek pārbaude 16

Lai noskaidrotu lietas apstākļus saistībā ar Valkas dzīvnieku patversmes vadītājai Ritai Luguzei izteiktajiem pārmetumiem, Valkas novada pašvaldība izveidojusi komisiju četru cilvēku sastāvā.

Novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis informē, ka pašvaldībai divu nedēļu laikā ir jāsniedz atbildes uz iesniegtajām vēstulēm. Patversmē jau notikušas divas pārbaudes - finanšu un saimnieciskā. Pagaidām nekādu būtisku pārkāpumu ne finanšu, ne dzīvnieku turēšanas noteikumos nav konstatēts, izņemot nepilnības ziedojumu vākšanā. To veica brīvprātīgie pēc savas iniciatīvas, tāpēc arī neesot veikta to uzskaite.

Komisijā strādā pašvaldības iekšējā audita speciāliste Antra Ķīkule, Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi, juriste Aija Jurjāne un G. Bašķis. Jautājumu par patversmi izskatot arī novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs

Komisija vēl nav gatava sniegt jelkādus paskaidrojumus, jo tiekot pētīts arī patversmes dzīvnieku uzskaites žurnāls. Uz jautājumu, vai žurnālā ir reģistrēti valcēnietes Irīnas Beļajevas nodotie divi pieaugušie kaķi aizvadītā gada 23. aprīlī, par kuru nošpricēšanu tūliņ pēc to nodošanas ir aizdomas, G. Bašķis konkrētu atbildi nevarēja sniegt.

Izpilddirektors pieļauj, ka diezin vai nākotnē patversmē strādās tā saucamie simtlatnieki, jo patversmes vadītājas Ritas Luguzes tiešajos darba pienākumos ietilpst rūpes par dzīvniekiem. Viņa to varot paveikt viena, jo ikdienā neesot tik daudz darba, lai vajadzētu vēl vairākus palīgus. Uz jautājumu, vai sieviete ir spējīga pati meistarot suņu būdas, arī atbildi nesaņēmām.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja par patversmes nebūšanām - kaķu nospricēšanu, kā rezultātā arī izcēlās vietējā mēroga skandāls.

Komentāri 16

ha

Ha-ha - ha! Tieši tā arī domāju! Nevienu iekšā nelaidīsim,kā Rita darīs,tā būs labi! Zināt,kā to sauc? Tā ir mafija! Variet likvidēt tūlīt- tādas lietas izplatās ātri- kurš normāls cilvēks ievietos tur dzīvnieku! Formāla pārbaude,formāla atrakstīšanās,gali ūdenī,lieta izbeigta pierādījumu trūkumu dēļ.Redzēsiet,tā būs!

pirms 10 gadiem, 2011.01.16 11:00

sasa

ko jus tur plesaties,,,,pamestie dzivnieki ir jalikvide,,,,jo naudas dzivnieku barosanai nav ....paskataties pilseta kas notiekas,,,,cilveki pusbada dzivo un knapi kajas velk....socialais dienests sez siltajos kabinetos ar kafijas kruzem roka un gaida kad kads abags atvilksies un vai atbilst GIM un priecajas par tiem kas neatvilkas un nospraga ,,,,,nav cilveku nav bedas ,,,,,ko jus plesaties vel par to kad dzivniekus nosprice....labak lai nosprice ne ka patversme nirt bada vai GIM pabaltu nesagaidot nomirtu mokosa nave

pirms 10 gadiem, 2011.01.16 12:34

eva

Ka tik kādam dubļus uzgāzt:)Nepazīstu ne Ritu,ne simlatniekus,kas šo jezgu uzsākuši,tik vēlos pateikt,ka lai izvīrzītu šādas apsūdzības,ir vajadzīgi pierādijumi.Pretējā gad.ši Rita L.var vērsties tiesā par neslavas celšanu,un šie abi taisnības meklētāji,varēs maksāt Ritai par morālo kaitējumu.Cilvēki.apdomājaties,pirms gāžat otram dubļus virsū,katrs jūsu vārds var maksāt simtus!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.01.16 13:59

Mīļā, Eva, lai sūdzētu tiesā arī vajag naudu. Un daudz naudas, jo bez advokāta jau nav vērts uz tiesu iet.

pirms 10 gadiem, 2011.01.16 14:37

ha

Tāpēc,ka arī cilvējiem grūti, nedrīkst zaudēt cilvēcību! Cilvēkam ir mute, lai palūgtu palīdzību,ja pats ar sevi netiek galā! Dzīvnieks nav pieradinājis cilvēku,ir otrādi un pieradināšana uzliek atbildību!
Evai: ir apsūdzības, ir izmeklēšana un ja būs nepamatoti apvainojumi,tad viena lieta, lai Rīta sūdzas,bet nav dūmu bez uguns, to jau tagad jūt. Pārāk daudz ir to cilvēku, kam savs stāsts par patversmes darbu. Bet lai izmeklē, tikai godīgi. Man jautājums, kāpēc komisijā nav ne neatkarīga vetārsta, ne dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvju? Pat ne sabiedrības pārstāvju?

pirms 10 gadiem, 2011.01.16 15:18

māra

Reiz par to, vai viss Valkas dzīvnieku patversmē ir kārtībā , jau bija forumā, bet tā arī palika bez atbildes.
Vai patiešām ar šo minimālo pieejamo informāciju par patversmē ievietotajiem dzīvniekiem ir pietiekoši ,lai visiem atrastu jaunus saimniekus?Nu jau vairākus gadus apskatot portālā informāciju par Valkas patversmē pieejamiem dzīvniekiem - ir vieni un tie paši 3 minču attēli, kamēr citās patversmēs informācija mainās , tātad tiek strādāts , lai būtu iespēja uzzināt par pieejamiem dzīvniekiem!Tādēļ arī man nav pārliecības , ka patversmes vadītāja visu izdarījusi , lai pamestie dzīvnieki nonāktu pie uzticamiem saimniekiem ,kuri vairāk viņiem nenodarīs pāri.Es kaut kā nejūtu , ka viņa šajā jomā aktīvi strādātu.
Sasam iesaku pavasarī doties uz domi, lūgt ,lai ierāda kādu gabaliņu zemes , palīdz iegādāties lāpstu un pats var uzrakt zemi, iestādīt kartupeļus,u.t.t. tad nebūs jāmirst badā. Ja cilvēks grib, var to izdarīt, jo pat cilvēki gados šādi nodrošina ar pārtiku sevi.

pirms 10 gadiem, 2011.01.16 20:16

sasa

re MARA es jau bada nemirstu ....protu ari pie samazinatas algas iztikt,,,,iet runa par socialas palidzibas dienestu un dzivnieka patversmes attieksmi un naudas lidzekliem....tur sitas ka var ar pamestiem dzivniekiem ,,,kaut gan sabiedribas atbildiba ari ir jabut,,,,jo ar dzivniekiem ta apieties ari nedrikst....un laikam jau atkal runajot par GIM(garanteto iztikas minimumu) ko socialais dienests nevar pieskirt ..jo nezina kam vajaga un kam nevajaga ...un tas padoms ar lapstu stadit kartupelus ....lai dievs tev dod M A R A dzivot atlikuso muzu uz kartupeliem vien.....cilvekam ari ir citas vajadzibas ne tikai kartupeli vien

pirms 10 gadiem, 2011.01.16 22:42

anna- sasam

Nesaprotu, kāds sakars sociālam dienestam ar dzīvnieku paversmi?

pirms 10 gadiem, 2011.01.17 08:15

bez nika

Es domaju, ka domei butu jaieklausas izteiktajos parmetumos un pat ja Luguzi atstaj, prasit no vinas atskaiti - cik dzivnieki patversme nonakusi, kas ar viniem darits, kur palikusi. Lai nav ta, ka Luguze vai jebkurs, kurs patversme strada, lai nebutu jabaro vai janemas, izlemj, kam dzivot, kam mirt pec savas saprasanas. Avize sadarbojas at patversmi bez maksas, tad ari domei japrasa, lai Luguze informe sabiedribu kadi dzivnieki atrasti cvai nonakusi patversme un ka 14 dienu laika tos var ieguut par draugiem. Neviens te neruna par kropliem, slimiem un nearstejamiem miskastniekiem, bet normaliem dzivniekiem, kurus nevar ta vienkarsi bezsirdigi nosprice tapec, ka kads ta velas. Mana parlieciba gan ir, ka sada amata jastrada istam dzivnieku miletajam, nevis tadam, kurs to uztver tikai par darbu.

pirms 10 gadiem, 2011.01.17 09:25

sviesc

Tas, ka sasai kaut kas nav skaidrs par dienestu funkcijām un darbību- liecina, ka tiek deleģētas funkcijas sociālajam dienestam-tas sasmīdināja.
Laikraksts vienmēr ir atsaucies uz patversmes lūgumu sameklēt jaunus saimniekus saviem iemītniekiem un arī par to, ka tie sameklēti, bijusi regulāra info un tāpēc jāsaka liels paldies Ziemeļlatvijai par to.
Kārtība, kādā patversmē tiek turēti dzīvnieki un cik ilgi ir noteikta, bet, pašvaldībai šī funkcija ir jāveic, jāmaksā alga darbiniekam, jāuztur kārtībā ēkas, jāgādā barība, medikamenti, jādodas sirojumos pa pilsētu, kad tiek saņemtas sūdzības par klaiņojošiem, agresīviem dzīvniekiem un viņi jāsagūsta...Viss tas maksā naudu un tā ir no mūsu pašvaldības budžeta, vai nodokļu maksātāju maciņiem.Tāpēc pirms sūkstīties, pārmest vai nosodīt-izsveriet visu, padomājiet!

pirms 10 gadiem, 2011.01.17 11:41

Ha

Bašķis kā vetārsts komisijā! laikam labi pieprot iemidzināšanas procesu! uzskatu ka vetārstam šādā komisijā būtu jāieņem galvenā funkcija!

pirms 10 gadiem, 2011.01.18 10:10

Līga B.

Rita Luguze IR labs cilvēks un par dzīvniekiem viņa gādā un pārdzīvo. Noklīdušos suņus un kaķus vienmēr atgriež cilvēkiem. Zinu, ka viens suns regulāri tiek vests mājās, kad aiziet ''pastaigāties".. Arī apbižotos lopiņus noņem sliktiem saimniekiem, tā kā savu darbu viņa dara labi!! Arī patversmē esošajiem lopiņiem tiek meklēti jauni, atbildīgi saimnieki!!
Viss līdz šim bija labi, tad atnāca šie simtslatnieki (kungs un viņa ļoti aktīvā dāma) un kādu laiku darija labas lietas dzīvnieku labā.... Vāca naudu un to tērēja kā gribēja, dalija dzīvniekus tirgū katram, kas bija gatavs ņēmējs.. vārdu sakot glābēji baigie!!!
... bet līdz ko viņiem par to nemaksā (100 Ls stipendija taču beidzās un jāēd cilvēkam ir) ... tā sākas scēnas, klačas, aprunāšana, apvainojumi!!

pirms 10 gadiem, 2011.01.18 10:34

Līgai B

Kā Tu to visu zini? Vai to, ka no cilvēkiem paņemto naudu Rita neiemaksāja kasē, arī zini? Vai zini,ka ir reāli cilvēki,kas to ar saviem parakstiem ir apliecinājuši?
Pirms steidzies ar karstu sirdi kādu aizstāvēt, atceries: ne vienmēr viss ir tā,kā izskatās!

Man gribētos ticēt, ka kaut daļa no Tava teiktā ir taisnība, jo es arī ticēju, bet... tagad vairs nē.
Labāk tālāk, būs drošāk.

pirms 10 gadiem, 2011.01.18 19:27

Līga B

komentētāj 18.01.2011. 19:27:54
man tiešām šada informācija, ka Rita ir nozagusi naudu no patvermes un par šo faktu ziedotājs ir vērsies policijā, nav! Kur ar to var iepazīties??
Līdz tam, neticu nevienam sliktam vārdam, ko saka par patversmes vadītāju, jo esmu viņu redzējusi tikai labus darbus darām!!

Ka tik atkal nav "viena tante teica" stāsts, pēc kura paliek tikai cilvēks ar aptraipītu vārdu un kāda klaču tarba, kura pārskatijās!! Ne vienmēr tam, kurš skaļāk bļauj un sūdzās, ir taisnība!!

pirms 10 gadiem, 2011.01.19 17:37

Ilga

esmu ņēmusi dzīvniekus no patvērsmes un Rita ir vienmēr gādājusi lai dzīvniekiem būtu labas mājas, kā arī pastāsta par katra dzīvnieka raksturu un īpatnībām. un to sievieti kuru redzēju pērnā gada tīrgū tirgojot kaķēnus es 100%varu apgalvot ka tā nebija Rita ,bet gan apaļīga sieviete kuras vārdu diemžēl nezinu, jo nepazīstu visus valcēniešus. Jā šai nepazīstamai sievietei kura tirgoja kaķus tirgū es ziedoju naudu un ja tā bija krāpniece tad jau viņu tiesās Dievs un netaisos es viņu iet un meklēt jo ja ziedo tas ir tavs lēmums neviss uzspiesta kāda griba tev veikt ziedojumu.

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 17:22

ieskats vēsturē

http://www.ziemellatvija.lv/news/article.html?xml_id=4467

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 10:36

Valka