Dzīvnieku SOS:(Precizēts) Sērga – dzīvnieku izmešana mežā - turpinās. Minējums neapstiprinās - dzīvnieks bijis pazudis 31

Divu nedēļu laikā šis jau ir otrais gadījums, kad uzzinām par šķirnes suņa atrašanu mežā. Šīs nedēļas sākumā SIA "Valkas meliorācija" darbinieki uzgājuši visticamāk Amerikāņu Stafordšīras terjeru.

Valkā pazīstamais suņu treneris Jānis Ķēbers stāsta, ka suns atrasts mežā netālu no Bērzu pieturas uz ceļa Valka - Strenči - Valmiera. Atradenis uzturas vienā vietā, neklaiņo apkārt. J. Ķēbers pieļauj, ka dzīvnieks cer, ka viņam saimnieks atbrauks pakaļ uz vietu, kur tas pamests, un aizvedīs mājās. Visas pazīmes liecina, ka suns uz mežu atvests mašīnā un vienkārši izmests.

Suni pamanījuši SIA "Valkas meliorācija" strādnieki, kuri turpat netālu rok meliorācijas grāvjus. Sākumā dzīvnieks uz cilvēkiem, kas mēģinājuši viņam tuvoties, rūcis, nav devies rokās, bet strādnieku doto pusdienmaizi apēdis.

Ceturtdien no rīta Jānis pats braucis uz mežu, līdzi vezdams sauso barību. Viņš bija nolēmis nelaimē pamesto dzīvnieku vest sev līdzi uz Valku, jo naktis ir aukstas, un meklēt iespēju sunim atrast jaunas mājas.

Dzīvnieks beidzot sapratis, ka svešinieki ir viņa glābēji un vairs nav ne rūcis, ne izturējies noraidoši. Jāteic, ka arī šis suns ir dzimis zem laimīgas zvaigznes, jo uzņēmuma strādnieks Kaspars Kļaviņš, kurš dzīvo Rūjienas pusē, nolēmis tam dot pajumti.

"Ziemeļlatvija" aicina cilvēkus, kuri dažādu apstākļu dēļ nevar vairs turēt suni vai kaķi, neizmest to kā nederīgu krāmu, bet gan būt drosmīgiem un meklēt sabiedrības atbalstu. Viens no variantiem ir nākt uz "Ziemeļlatvijas" redakciju, izstāstīt savu stāstu un kopīgiem spēkiem mēģināt atrisināt šo problēmu, atrodot viņam jaunas mājas.

Šovakar (31. martā) saņēmām ziņu, ka šim sunim atradušies īstie saimnieki - valmierieši. kuri rīt dosies viņam pakaļ. Jau rīt noskaidrosim, kā suns nokļuvis mežā un kā norisinājās tikšanās ar saimniekiem. 

Komentāri 31

Vienīgi jācer,ka suns tik tiešām ir labas šķirnes jo šiem suņiem smags raksturs.

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 14:36

Miza

Bet varbūt saimnieki meklē šo skaistuli? Ir mēģināts atrast īpašnieku?

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 15:08

saule

Cerams ka tā nav sērga, kura izplatīsies plašiumā. Varbūt tiešām saimnieki suņuku meklē, ja nē tad paldies labajam cilvēkam kurš paņēma suni pie sevis.
Šie abi gadījumi tikai pierāda, ka ar ieinteresētu , brīvprātīgi strādājošu un dzīvniekus patiesi mīlošu cilvēku palīdzību var sasniegt ātru rezultātu un nekāda patversme, kurā strādā dzīvniekus nemīlošā, tikai algu saņemoša persona, nav vajadzīga.lielākā daļa no patversmēm Latvijā ir privātas, tajās darbojas brīvprātīgie un pašvaldības maksā par pakalpojumiem, kurus tai sniedz. Cerams, ka pie mums arī tā kādreiz būs.

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 15:27

prieks

Paldies Inga,paldies Ziemeļlatvija un paldies cilvēkiem,kas nebija vienaldzīgi!
Protams,tas nav nekāds rotaļu sunītis, tā ir nopietna šķirne, bet mīlestību atalgos ar mīlestību! Lai veicas!

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 15:53

doma

Paldies cilvēkiem , kas redzēja pamesto suņuku un nebija vienaldzīgi!
Suņa vai kaķa mūžs ir pietiekoši ilgs, lai šajā periodā saimniekam daudz kas dzīvē varētu mainīties ne tajā pozitīvajā virzienā un, pašam nonākot izmisumā ,nu galīgi tādā stāvoklī nevajadzētu atstāt dzīvnieku.
Meklējot sabiedrības atbalstu, noteikti kāds risinājums var rasties.Visu cieņu Ziemeļlatvijai par šādu aicinājumu.Sniedzot viens otram atbalstu šajā krīzes periodā, mums izdosies nezaudēt cilvēcību un necietīs arī četrkājainie draugi.

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 18:01

Līga B.

Pamestie dzīvnieki būs (kāpēc lai Valka izceltos uz pārējo pilsētu fona, kur patversmes ir pārpildītas) paldies Dievam ir līdzcietīgi cilvēki, kas viņus savāc

bet mēdz būt arī tā, ka dzīvnieki pazūd un tad... problēma ir tā, ka Valkā (kopš likvidēta dzīvnieku patversme) pat nav kam pazvanīt, lai informētu par faktu!! Agrāk, ja pie manis pieklīda kāds suns, zvanīju uz patversmi un uzzināju vai tāds dzīvnieks netiek meklēts... a ko tagad darīt, kam lai ziņo???
Kur lai meklē informāciju, ja nekur tā nav pieejama.. visās datu bāzēs veca vai nepilnīga informācija..
http://valka.lv/kat/dzivnieku-patversme/

http://www.1188.lv/katalogs/klainojoso-dzivnieku-patversme/preces-dzivniekiem-bariba-un-inventars/507842/?q=patversme+Valka

Kāpēc bija jālikvidē patversme, ja vietā nav nekā jauna?? vai tiešām kādam noklīdušam vai pamestam dzīvniekam jāiet bojā, lai kāds kaut ko sakārtotu??

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 18:08

OzolaS

ziemellatvija.lv ir Jūsu rīcībā! Mūsu Dzīvnieku SOS ir pieejams praktiski visu diennakti, arī laikā, kad redakcija ir slēgta. Zvaniet, rakstiet e pastu, un Jūsu ziņojums tiks publicēts.
Mob.t. . 26414911 ; e pasts - [email protected]
Dodiet ziņu, ja vēlaties, lai Jūsu ziņojums, kas izvietots SLUDINĀJUMU sadaļā ir jāpaceļ uz pirmās lapas.

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 18:13

Marta

Tieši tā, Ziemeļlatvija jau arī ir tā mūsu dzīvnieku SOS! Ne ar visu Ziemeļlatvijas darbībā esmu apmierināta, bet tas, ko viņi dara pamesto dzīvnieku labā, ir apsveicami. Visu cieņu!

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 19:31

Liga B.

Nenoliedzu, ka laikraksts var palīdzēt ar info. Bet kā ar praktiskām lietām.. piem. notriekta dzīvnieka savākšana, aizbēguša suņa notveršana, nomocīta dzīvnieka glābšana no pāridarītāja??
Nedomāju, ka laikraksts var aizstāt dzīvnieku patversmi!!

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 19:35

Līgai B.

Protams,ka nevar.Bet kā pārliecināmies,jaunus saimniekus atrast reāli palīdz un savā ziņā arī izglīto sabiedrību,rosina līdzjūtībai un palīdz līgzjūtīgajiem saprast, ka viņi nav vienīgie, kas žēlo, ka viņi nav dīvainīši...
Bet patversmi vajag!

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 20:21

OzolaS

Šovakar saņēmām ziņu, ka šim sunim atradušies īstie saimnieki - valmierieši. kuri rīt dosies viņam pakaļ. Jau rīt noskaidrosim, kā suns nokļuvis mežā un kā norisinājās tikšanās ar saimniekiem.

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 20:41

Liga B.

Varbūt būtu godīgi virsrakstu nomainīt uz korektāku: "Mežā atrasts suns" , jo ir redzams taču, ka suni meklēja
http://www.ss.lv/msg/lv/home-stuff/searches-finds/dogs/lefjf.html
tātad neizmeta!!

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 22:09

šaubas

Inga,lūdzu izpētiet, vai suns tiešām pirms šīs atrašanas tika meklēts (pierādījumi) un vai tiešām nav notikusi tīša pamešana. Ja ausis ir kupētas,tātad jābūt mikročipam vai tetovējumam,pēc kā var identificēt saimnieku un tas arī var būt iemesls,kāpēc saimnieki pēkšņi atradās. Vienkārši gribas gūt pārliecību, ka suns bija pazudis ne saimnieku vainas dēl un viņam nedraud jauna "pazušana".

pirms 10 gadiem, 2011.04.01 08:50

Inga Karpova

Šodien sazinājos ar suņa saimnieci. Viņa stāsta, ka suns uz kādu laiku bijis nodots pieskatīšanai radiniekiem Oliņu pusē. Diemžēl viņi nav klausījuši lūgumam suni nevest pastaigā bez pavadas, tāpēc Japis arī pazudis. Atklāti sakot, man arī neradās pārliecība, ka šī lieta ir tīra, bet galvenais, suns var mežā nesalst un nedzīvo badā.

pirms 10 gadiem, 2011.04.01 09:29

šaubas

Paldies,Inga! Piekrītu, nav tīra. Arī meklēšana tika izsludināta, kad parādījās info Ziemeļlatvijā!
Šobrīd nesalst un nedzīvo badā,bet kas būs rīt??
Interesanta pieskatīšana.Kāpēc? Varbūt tomēr tiem saimniekiem suns ir par apgrūtinājumu?
Tad lai taču atdod tiem,kam tas nebūs slogs.

pirms 10 gadiem, 2011.04.01 10:53

kate

kāpēc tad melior\acijas strādnieki ,tik vēlu ziņoja attiecīgām instancēm,ko mocīja suni?/ ,vai tad nav globālo tīmekļu ar ko sazināaties?liekas ,ka tik pašiem nav savajadzējies uztaisīt sevi par Gada varoni!

pirms 10 gadiem, 2011.04.01 13:42

oļegs

esmu RKF kluba biedrs,no kura nācis ar man stafs.Satiekamies bieži ar dota suņa saimniekiem dažādos stafu saietos . .Suns vienmēr viņu gimene ir bijis kaa talismans.Bernu mīllis.ko jūs cilveki rakstat?,ja nezinat par ko iet runa?

pirms 10 gadiem, 2011.04.01 13:55

Valka