Dzīvnieku SOS: Suņu un kaķu patversmē - kazas

Šajās dienās Valkas dzīvnieku patversme vairāk atgādina mājlopu novietni nekā noklīdušiem suņiem un kaķiem domātu mītni. Patversmē ir vairākas kazas ar kazlēniem un pat viens gluži izskatīgs āzis.

 

Patversmes vadītāja veterinārārsta palīdze Rita Luguze atzīst, ka tādu situāciju piedzīvo pirmo reizi. "Pie mums ir bijis savārdzis stārķis, arī bebrs te viesojies, bet kazas ir pirmo reizi," saka R. Luguze.

 

Tomēr cits nekas neatlicis, uzklausot kooperatīva "Alieši" dārza mājiņu iedzīvotāju ziņoto. Kazu saimnieces Klavdijas Fedotovas kaimiņi sūdzējušies, ka viņa dzīvniekus nekopj un nebaro, turklāt bez kazām pieņēmusi apmēram 30 noklīdušus suņus, kuri arī atstāti nebaroti savā vaļā un apdraud apkārtējo cilvēku drošību. Ziņotais atbildis patiesībai. Tālākais R. Luguzes stāstījums jau atgādina šausmu filmām līdzīgu sižetu.

"Jau pašu māju grūti par tādu nosaukt. Iekšā dzīvo septiņi astoņi suņi ar visiem kucēniem, kuri slimo. Dzīvnieki netiek baroti. Ap māju dauzās vēl bars suņu. Savukārt kūtī grūti pat galvu iebāzt, jo platāk durvis neveras. Tām no iekšpuses priekšā ir mēslu slānis.

 

Skaidrs, ka līdz mūsu atbraukšanai neviens kūtī nav gājis, lai pabarotu kazas. Kad vaicājām saimniecei, kā viņa baro dzīvniekus, ja nevar iekļūt kūtī, viņa mums neko sakarīgi nevarēja paskaidrot. It kā kaut kur esot siens, bet to tā arī neatradām.

 

Arī suņiem neredzējām noliktas ne bļodas barībai, ne ūdeni. Kad viens no kazlēniem izspraucās caur durvju spraugu laukā, suņi tam metās virsū un izsalkumā bija gatavi uz vietas saplosīt," stāsta R. Luguze.

Pēc iekļūšanas kūtī atklājās, ka divas kazas no bada ir jau nobeigušās. Pārējās patversmes darbinieki ar pašvaldības policiju saimniecei atņēma un nogādāja patversmē. Par dzīvnieku nebarošanu un kopšanu saimnieci Pārtikas un veterinārā dienesta un domes darbinieki brīdināja jau pērn.

R. Luguze aicina pieteikties tos cilvēkus, kuri būtu ar mieru par kazām uzņemties rūpi tālāk. "Mēs šos mājdzīvniekus atdotu bez maksas, kaut tikai kaziņām atrastos labs saimnieks. Patversmē ir divas kaziņas, divi jēri un āzis," saka R. Luguze.

Patversmē ir arī viena sterilizēta kucīte un suns, kurš gaida saimnieku.

Valka