Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvoklī pamet un ieslēdz kaķēnu 2

Vakar uzzinājām par kārtējo cilvēku cietsirdību un bezatbildību pret pieradinātu dzīvnieku - šoreiz kaķēnu. Dzīvnieks vairāk nekā nedēļu bija viens pats pamests un ieslēgts tukšā dzīvoklī un izmisīgi mēģināja par savu bezpalīdzīgo stāvokli informēt cilvēkus. Ieraugot kādu daudzdzīvokļa mājas pagalmā, kaķēns spiedās pie aiztaisītajiem logiem, žēli ņaudot.

Par šo gadījumu redakcijai paziņoja Valkā praktizējošā veterinārārste Ingrīda Vilne. Uzreiz devāmies uz norādīto adresi - Valkā, Tirgus ielā 16, kur daudzdzīvokļa nama 2. stāva vienā no dzīvokļiem pie loga ieraudzījām bezpalīdzīgo dzīvnieku.

Sastaptie kaimiņi stāsta, ka dzīvoklis tiek izīrēts, bet tā saimniece pašlaik dzīvo Rīgā. Īrnieki mainoties diezgan bieži - padzīvojot, nesamaksājot par pakalpojumiem un pēc kāda laika pazūdot. Pēdējie mājokļa iemītnieki esot bijusi kāda jauna ģimene ar mazu bērnu, kuri savā paspārnē paņēmuši kaķēnu un, iespējams, arī kādu grauzēju, visticamāk - kāmīti. Par pamesto kaķi policijai zvanījuši kaimiņi, kuri atzīst, ka vairs nav izturējuši nervi, skatoties uz bezpalīdzīgo dzīvnieku.

Vakar pašvaldības policija sazinājās ar dzīvokļa īpašnieku, kurš norīkoja savu pilnvaroto personu no Valmieras ierasties Valkā un uzlauzt dzīvokļa durvis.

Pašvaldības policijas kārtībniece Karīna Kleina stāsta, ka dzīvoklī bija atstātas vēl dažas īrnieku mantas. Ieraugot cilvēkus, kaķēns zibenīgi meties klāt. Diemžēl nekur nevarēja ieraudzīt ēdiena atliekas un ūdeni. Uzlauztajām dzīvokļa durvīm ir nomainīta slēdzene, bet īrniekiem atstāts paziņojums ierasties pašvaldības policijā.

"Šiem cilvēkiem būs jāatbild likuma noteiktajā kārtībā," uzsver K. Kleina.

Uz jautājumu, kas noticis ar grauzēju, I. Vilne pieļauj, ka dzīvnieciņš ir apēsts, jo būrīša durvis bijušas atvērtas un būris tukšs. I. Vilne kaķēnam devusi pagaidu mājas. Viņa aicina cilvēkiem būt žēlsirdīgiem un dot pajumti nežēlastībā kritušajam dzīvniekam. Kaimiņi teikuši, ka kaķēns atsaucoties uz vārda Dīzelis.

Sešus septiņus mēnešus vecais kaķēns bijis tik ļoti izslāpis pēc saskarsmes ar cilvēkiem, ka nepārtraukti mīļojies un priecīgi ņaudējis. Arī mani viņš sagaidīja, priecīgi skrienot pretim ar lepni izslietu pelēkmelnu strīpainu asti. Veterinārārste, pārbaudot kaķa vispārējo veselības stāvokli, konstatējusi, ka Dīzelis ir apbrīnojami dzīvelīgs, arī organisma atūdeņošanas pazīmes nav pamanītas. Ieraugot barību, uzreiz gan meties tai virsū un apēdis līdz pēdējai kripatiņai. Ja kāds grib dot pajumti Dīzelim, var zvanīt uz mobilo tālruni 29131260.

Komentāri 2

aha

'Šādus nežēlīgus cilvēkus vajaga izrūnīt. Varbūt tad sapratīs ka nevar pamest bezpalīdzīgus dzīivniekus, tad kuri ir bezpalīdzīgi sev.

pirms 9 gadiem, 2010.08.16 14:44

degviela

tos kretiinus vajag aizdegt ar diizeljdegvielu un paskatiities!!!
ja deg tad meginjaat saukt par Dizeljiem jeb stulbenjiem!

pirms 9 gadiem, 2010.08.16 15:43

Valka