Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ejot uz mājām, dabū zilu aci 6

Aizvadītajā nedēļā redakcijā ieradās valcēniete Svetlana Rozenfelde ar acs sasitumiem. Tos sieviete guvusi, ejot uz savām mājām Blaumaņa ielā. Gājējai lielā ātrumā garām pabraukusi smagā automašīna, acīmredzot, ar riteni uzrāvusi akmeni, kas trāpījis sievietei pa aci tik spēcīgi, ka tecējušas pat asinis.

Sievietei nācās meklēt arī mediķu palīdzību. Tas nebija lēts "prieks", jo pie ārsta bija jādodas uz Valmieru. Viņa gan nebija iedomājusies, ka cietīs viņa pati.

Jau pirms kāda laika S. Rozenfelde ar laikraksta starpniecību brīdināja novada domi, ka Blaumaņa iela ir bīstama vieta gājējiem, īpaši bērniem, jo ielas segums klāts akmeņiem un šķembām. Nevis asfaltu, kā tas piedienas pilsētas teritorijā.

S. Rozenfelde uzskata, ka uz šīs katastrofālā stāvoklī esošās ielas vajadzētu uzlikt zīmi, kas aizliegtu braukt smagām automašīnām vai arī ātruma ierobežošanai uzstādīt kaut vai tā saucamo guļošo policistu. Viņa jau vairāku gadu garumā novērojusi, ka pa šo ielu šoferi brauc kā ienāk prātā - neviens īpaši nesatraucas par pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem - gājējiem vai velosipēdistiem. Situāciju uz ceļa nedrošu padara arī tas, ka iela ir putekļaina, grumbuļaina un akmeņaina. Neskatoties uz to, ka S. Rozenfelde pati ieguvusi nopietnu veselības satricinājumu, sieviete pateicas Dievam, ka traumu nav guvis bērns. Iespējams, tad sekas būtu daudz traģiskākas.

Sazinoties ar Valkas novada domes priekšsēdētāju Kārli Albergu, viņš piekrita, ka Blaumaņa iela tik tiešām ir sliktā stāvoklī. Pašvaldība ir saņēmusi arī iedzīvotāju iesniegumus ar sūdzībām par Blaumaņa ielas kvalitāti. Iepriekšējos gados tai uzbērtas šķembas, lai izlīdzinātos bedres sen izdrupušajā asfaltā. Pašvaldības vadītājam katru dienu nākas braukt pa šo ielu, bet viņš nepiekrīt, ka šeit vajadzētu uzstādīt ātruma ierobežojuma zīmi.

K. Albergs norāda, ka ceļu satiksmes noteikumos ir teikts, ka pilsētā jāievēro ātruma ierobežojums - 50 kilometri stundā. Sarunā viņš pārmet iepriekšējai pilsētas vadībai, kura nepratās saņemt naudu policentriskai attīstībai, kas bija paredzēta rajonu centru pilsētām.

"Šos līdzekļus ieguva Smiltene, tāpēc tur pašlaik notiek ielu rekonstrukcija," norāda K. Albergs. Viņš atzīst, ka patlaban novada domei "rokas ir par īsām", lai ķertos klāt ielas remontam.

"Ņemot vērā, ka pavisam drīz pilsētā sāksies ilgi gaidītā apvedceļa būvniecība, būtu nekaunība valstij prasīt līdzekļus vēl kādas ielas remontam," uzskata novada domes priekšsēdētājs. Viņš uzskata, ka jāmeklē iespējas, piesakoties projektiem, atrast naudu kaut vai šīs konkrētās ielas sakārtošanai.

Savukārt Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Vehi sola, ka pats personīgi vēlreiz apsekos Blaumaņa ielu, lai tālāk risinātu jautājumu par ātruma ierobežošanas ceļa zīmju uzstādīšanu uz Blaumaņa ielas.

Viņš piekrīt, ka uz šīs ar šķembām klātās ielas gājējiem var trāpīt ar akmeni, jo bieži vien smagajām automašīnām aizmugurējos riteņos iekļūst akmens un neviens nezina, kad tas izlidos. Kas attiecas uz ātruma pārsniegšanu, fizikas likumi izskaidro to, ka cilvēkiem šķiet, ka smagās automašīnas brauc ātrāk, nekā atļaut ceļu satiksmes noteikumos.

Komentāri 6

kārtīgs cilvēks

man arī bail iet pa to ielu. reizi nedēļā vismaz sanāk un ja kāda mašīna brauc pretim, tad jābēg tuvējā pļaviņā. nedod dievs tikko nolijis lietus - ne piebremzēs, ne pabrauks pa otru ceļa pusi.
viltīgs ir arī pagrieziens, no kalna braucot nevar redzēt vai iet kāds cilvēks, vai neiet.
un Alberga kungam kā vienmēr slikta iepriekšējā vadība, ka tik Alberga kungs "nākamajai vadībai" nebūs slikts ar to, ka notiks kāda nelaime...

pirms 9 gadiem, 2010.07.22 21:54

Nevar Albergs tagad visas Valkas ielas noasfaltēt, ja iepriekšējā pilsētas vadība to nav darījusi vairāku gadu garumā, un ielas tikmēr ir brukušas vēl vairāk. Tagad, pateicoties tranzītceļa projektam, tiks beidzot noasfaltētas Parka, Varoņu, un Rūjienas ielas.

pirms 9 gadiem, 2010.07.24 17:31

Raudulis

Kartigam latvietim rokas vienmer par isu.

Jagaida onkuli no ASV, ar zelta maisu, vai jaraksta projektus, ubagojot.

pirms 9 gadiem, 2010.07.25 11:01

anonīmajam

Ak tu anonīmais komentētāj, cik Tu gan esi lēttīcīgs. :) Tranzītceļa projekts jau "tiek attīstīts un celts" kādus gadus 4, tā ka sēdi vien un gaidi vēl tik pat, ja ne vēl vairāk!!! :))

pirms 9 gadiem, 2010.07.25 12:05

Tranzītceļa projekts jau "tiek attīstīts un celts" kādus gadus 4
----------------------------
Kaut kā nemanīju.

pirms 9 gadiem, 2010.07.25 15:14

Valka