Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ērģemē notiks starptautisks jauniešu apmaiņas projekts "Ja es zinu, ko es spēju, tad es saprotu, ko man darīt"

No 8.jūlija līdz 18.jūlijam Valkas novada Ērģemē norisināsies starptautisks apmaiņas projekts "Ja es zinu, ko es spēju, tad saprotu, ko man darīt", kurā piedalīsies pa deviņiem jauniešiem no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, kā arī katras valsts pārstāvju grupas līderi - vadītāji, aģentūru LETA informēja projekta koordinatore Laimdota Virskūna.

Projekta mērķis ir iepazīties ar pieredzi par jauniešu nodarbinātību partnervalstīs, īpašu uzsvaru liekot uz jauniešu ar ierobežotām iespējām iesaisti, caur radošajām aktivitātēm izmēģināt un sajust tās prasmes un iemaņas, kas var būt par pamatu tālākās karjeras izveidei, kā arī uzzināt par iespējām, ko piedāvā Eiropas Savienība, pastāstīja Virskūna.

Projektā piedalīsies jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem, savukārt katras valsts pārstāvju līderi būs vecumā ap 20 gadiem un vairāk, kas būs kā savas grupas organizatori un vadītāji, paskaidroja Virskūna.

Viena no galvenajām prioritātēm šajā projektā ir jauniešu līdzdalība visos projekta posmos, kas liks jauniešiem apzināties viņu lomu sabiedrībā. Šī apmaiņas projekta laikā dalībniekiem būs lieliska iespēja iepazīt kaimiņu jauniešus, nodrošināt pieredzes apmaiņu un smelties jaunas idejas un mācīties citam no cita, attīstīt uzņēmīguma garu, kā arī stiprināt Eiropas pilsonības apziņu, pastāstīja Virskūna.

Apmaiņā tiks izmantotas vairākas neformālās izglītības metodes, kas dos pārliecību, ka tieši pašam jaunietim, aktīvi darbojoties un attīstot savas prasmes un iemaņas, ir iespēja veidot savu nākotni, līdz ar to visas Eiropas nākotni. Visas apmaiņā īstenotās aktivitātes tiks balstītas un cieši saistītas ar jauniešu vajadzībām, vēlmēm un interesēm, piedāvājot jauniešiem papildu mācīšanās veidu un iespēju atgriezties formālajā izglītībā un profesionālajā apmācībā. Kā norādīja Virskūna, šādi pasākumi ir sevišķi būtiski jauniešiem ar ierobežotām iespējām.

Projekta laikā plānots, ka jaunieši dosies ekskursijā pa Valku un Valgu, kur būsi iespēja tikties ar abu pilsētu jauniešiem viņu pulcēšanās vietās, kā arī prezentēt projektu vietējiem iedzīvotājiem. Projektā paredzēta arī ekskursija pa Vidzemes reģionu, kur jaunieši varēs realitātē iepazīties ar citu jauniešu sasniegumiem un uzzināt realitāti, kas parāda, kā jaunietis spēj attīstīt savu ideju un radīt gan sev, gan citiem nodarbošanos un darba vietu, pastāstīja Virskūna.

Savukārt praktiskajās darbnīcās "Es un manas spējas un prasmes" jaunieši varēs pārbaudīt savu varēšanu un gūt jaunas zināšanas un iemaņas, darinot dažādus māla izstrādājumus, nodarbojoties ar daudzveidīgiem rokdarbiem, gatavojot ēdienu, kā arī izpaužoties muzikālās, kustību un teātra spēles aktivitātēs.

Kā pastāstīja Virskūna, projekta noslēgumā jaunieši savu pieredzi un gūtās atziņas apkopos ideju platformā "Ko mēs varam kopā uzsākt?" jeb pāreju no idejām uz praktisku rīcības plānu starpvalstu vai lokālā mērogā. Praktisko darbnīcu izstrādājumi un to fotogrāfijas tiks apkopoti izstādē, kā arī rādīti kustību, muzikālie un teatrālie priekšnesumi gan projekta dalībniekiem, gan vietējiem iedzīvotājiem.

Projektu realizē biedrība "Atbalsts Valkas ģimenēm", un tas tapis par Eiropas Savienības projekta "Jaunatne darbībā" finansējumu.

Ērģemes pagasts