Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ērģemes pamatskolas skolēni par godu 4.maija svētkiem piedalās zibakcijā “Latvija – mūsu lielvalsts” 1

Par godu Neatkarības atjaunošanas gadadienai šī gada 30.aprīlī skolēni Latvijas skolās zibakcijā “Latvija – mūsu lielvalsts” uzsāk rekorda uzstādīšanas maratonu ar visvairāk nosūtītajiem novēlējumiem Latvijai, norādot, kāpēc katram no viņiem Latvija ir lielvalsts. Projekta mērķis ir veicināt patriotismu un lepnumu par mūsu Latviju, apzinoties, ka kaut esam teritorijas un iedzīvotāju ziņā maza valsts, tomēr daudzās jomās esam lielvalsts.


Zibakcijā piedalīsies arī Valkas novada skola, bet kopumā jau pieteikuši dalību vairāk nekā 5 000 skolēnu no visas Latvijas.


Idejas autors ir Latvijā ražotais dabīgais minerālūdens “Mangaļi”, kurš ir pārliecināts, ka Latvija, pateicoties tās tīrajiem un kvantitatīvajiem pazemes ūdens resursiem, ir minerālūdens lielvalsts. Uz šo akciju to iedvesmoja Tallinas Tehnoloģiju universitātes pētnieku nesen veiktais atklājums, ka dabīgā minerālūdens “Mangaļi” 213 m dziļumā iegūtais ūdens ir filtrējies caur zemes iežiem 36 000 gadus, kas piešķir tam īpašu tīrību un minerālsāļiem bagātu garšu.


Rekorda uzstādīšana notiks dažādos projekta “Latvija – mūsu lielvalsts” pasākumos gan Rīgā, gan reģionos līdz pat šī gada 20.jūnijam. Kopā dažādās Latvijas pilsētās plānots izveidot 9 projekta vēstniecības, kas ar dažādām aktivitātēm un vietējā rekorda uzstādīšanu darbosies katrā vietā vienu dienu. 


Zibakcijā var līdzdarboties ikviens, nosūtot savu novēlējumu Latvijai uz epastu [email protected], vai arī meklējiet sociālajos tīklos Twitter, Facebook un Draugiem “dziluatklajeji”. 


Projekts “Latvija – mūsu lielvalsts”


Pērn jaunie ģeologi, vides zinātnieki un to domubiedri apvienojās projektā „Latvijas dzīļu atklājēji”, lai veicinātu iedzīvotāju patriotismu un pierādītu, ka Latvija ir viena no minerālūdens lielvalstīm pasaulē. Latvija nekad nebūs naftas un zelta ieguves lielvalsts, tomēr viena no mūsu nozīmīgākajām dzīļu bagātībām ir uzturā lietojamie pazemes ūdeņi, kas citviet pasaulē ir izsīkstoši vai piesārņoti. Pateicoties ģeoloģiskajai uzbūvei, mēs varam lepoties ne vien ar labas kvalitātes un kvantitātes dzeramo ūdeni, bet arī ar izciliem dabīgo minerālūdeņu resursiem. Projekts tika realizēts sadarbībā ar Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti.


Šogad patriotisma projekts tiek turpināts ar nosaukumu “Latvija – mūsu lielvalsts”, aicinot iedzīvotājus aizdomāties, kāpēc katram no mums Latvija ir lielvalsts.

Komentāri 1

Latvietis

Supper! Ļoti forša ideja. Priecīgus svētkus un priecīgu Latviju! :)

pirms 4 gadiem, 2015.04.30 16:33

Ērģemes pagasts