Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uztur kārtībā ceļus un gatavo malku

Šomēnes Ērģemes pagastā galvenie darbi saistās ar pagasta ceļu uzturēšanu un regulāru tīrīšanu no sniega, kā arī malkas gatavošanas darbiem nākamajai apkures sezonai.

Pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Krams informē, lai uzturētu kārtībā pagasta pārziņā esošos ceļus 69 kilometru kopgarumā, kā arī par attiecīgu samaksu sniegt sniega tīrīšanas pakalpojumus privātajām personām, pagasts ir iegādājies MTZ markas traktoru ar sniega lāpstu, kā arī noslēdzis līgumu ar zemnieku saimniecības “Dambīši” īpašnieku Mārtiņu Kreili un zemnieku saimniecības “Labāti” saimnieku Dzintaru Jurševsku par sniega tīrīšanas darbiem.

J. Krams atzīst, ka ziemas mēnešos laukos tas ir viens no svarīgākajiem pienākumiem – uzturēt kārtībā pagasta ceļus, lai skolēni nokļūtu skolā, bet iedzīvotāji – uz darbu vai uz citām  nepieciešamām vietām.

Kā otru svarīgāko darbu J. Krams uzskata savlaicīgu malkas gatavošanu jau nākamajai apkures sezonai pagasta centra katlumājai. Tā apkurina daudzdzīvokļu namu, kur atrodas arī pagasta pārvalde, skolu un ēku, kur atrodas novada  ģimenes atbalsta centrs “Saulīte” un pagasta bērnudārzs.

Malkas sagatavošanas darbos ir iesaistījušies trīs pagaidu algotajos sabiedriskajos darbos nodarbinātie tā saucamie simtlatnieki. Lai pienācīgi sagatavotos jaunajai apkures sezonai, nepieciešami 1100 kubikmetri malkas. J. Krams uzskata, ka malka jāsāk gatavot laikus, jo apkures katlam lielāka siltumatdeve ir tad, ja to kurina ar sausu malku, nevis tikko no meža atvestu – slapju un zaļu.     

Ērģemes pagasts