Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada ģimenes atbalsta centrā “Saulīte” iemītnieki izdemolē telpas un nozog busiņu 20

Laikraksta “Ziemeļlatvija” redakcija ir saņēmusi Valkas novada domes deputāta Aivara Sjademe vēstuli ar vairākiem fotouzņēmumiem par notikušo vandālismu un zādzību Valkas novada ģimenes atbalsta centrā “Saulīte”, kas atrodas Ērģemes pagastā.

Lai noskaidrotu, kā deputāts ticis pie fotouzņēmumiem un kāds ir viņa mērķis tos publicēt, jo viņš pat nav novada domes Sociālo lietu komitejas loceklis, sazinājāmies ar pašu A. Sjademi. Viņš uzskata, ka šo lietu nedrīkst noslēpt no sabiedrības, jo notikušais liecina, ka šajā iestādē nav kārtības. Uz jautājumu, kā deputāts ticis pie šiem fotouzņēmumiem, viņš atbildēja: ”Ja tu strādātu policijā, es tev atbildētu, bet tu nestrādā policijā.”

“Saulītes” vadītāja Lilija Līviņa, kura šajā amatā strādā nedaudz vairāk par gadu, noliedz, ka šī lieta tiek slēpta no sabiedrības. Pašlaik notiek izmeklēšanas process. 

“Saulītes” telpu demolēšana notikusi naktī no 27. uz 28. oktobri. To paveikuši trīs centra nepilngadīgie audzēkņi – 13, 15 un 17 gadus veci puiši. Pēc L. Līviņas teiktā, to visu organizējis septiņpadsmitgadnieks, kuram “kontā” jau ir vairāki likumpārkāpumi. Jaunieši centra telpās ir izmētājuši olas un izritinājuši divus tualetes papīra ruļļus. Pēc tam, uzlaužot kabineta durvis, rakstāmgalda atvilktnē atraduši busiņa “Volkswagen Transporter” rezerves atslēgas, tās paņēmuši, un uzlaužot garāžas slēdzeni, ar busiņu devušies braucienā uz Valku.

Vairāk par šo notikumus lasiet otrdienas, 8. novembra, laikrakstā “Ziemeļlatvija”.    

20161104-1217-screenshot-4.jpg

      

Komentāri 20

bezugunsnavdumu

Krauklim jāatkāpjās. Šādas istādes nedod labumu nevienam, pirmai kārtai šiem jauniešiem. Valkā, Seminārā ielā drīz būs līdzīgā paradīze. Gaidam demolēšanu.

17 gados jau var iet strādāt, braukt Irijā, nevis uzdzīvoties naktsmītnēs par nodokļu naudu.
Savukārt ar jaunākiem bērniem jāstrādā policijai, nevis jābūvē centri kur tiem padzīvot un paspēlēt spēles. Labāk lai taisa ziepes ielās, kur tas redzams, kur ātrāk var tikt cietumā, nevis centros audzināt sevi likupārkāpēju.

Valka nav tika dzerāju paradīze, bet arī mazgādīgo noziedznieku inkubātors.
Par šo noziegumu jādod reālo cietumsodu. Uz ko deram ka pakratīs ar pirkstu un viss?

pirms 2 gadiem, 2016.11.04 17:16

bezugunsnavdumu

Policijai tingŗak jāstrādā ar nelabvēlīgām ģimenēm. Jāņem nost bērnus, lai dzīvo bernunāmos, nevis itkā ģimenēs, kur vecāki vēl saņem pabalstu par bērnu, bet citādi bērns nav vajadzīgs, un tas parazitē atbalsta centros uzturētas par nodokļu naudu.

Kur jēgā? Ja bērnam liktenis nelaimīgs, bērnunamā pie disciplīnas ir izredzes kļūt par cilvēku, nevis ālēties līdz 18 gadiem, jo bērns taču, lai garantēti savārīt ziepes un tikt aiz restēm.

Es neredzu nekādas jēgas no šiem centriem. Vienmēr domāju ka Erģemē esot bērnunams, bet izrādās ka atbalsta centrs kur bērni laisti pašplūsmā. Ja būtu citādi bērnam kontā nebūtu nto pārkāpumu.

Jāslēdz šo centru nost, lai bērni dzīvo kautkur lielākos bērnunamos, kur būtu disciplīna un uzraudzība. Te skatos pa nakti nebija ne sarga, nekā. Ja nosvilinātu to kantori tad varbūt Krauklim būtu iemesls sēdei, a tā nu nav, iemitnieki savārīja ziepes, mašīnu jaunu pirkt, telpas remontēt, tas tak nav iemesls. Jāklusē, citādi neievēlēs.

pirms 2 gadiem, 2016.11.04 17:28

bumbulics98

Ja jau šādas iestādes nedod labumu nevienam, tad kur lai liek bērnus kuri palikuši, bez vecākiem un tikai vecāku nolaidības dēļ? Pēc tava rakstītā var spriest, ka viņiem jāiet nakšņot policijā!
Protams, ka visi jau gudri, kad vajaga kādu mācīt!
Ja tu padomātu reāli, tad 17 gadīgos nevienu nelaiž prom no bērnu nama uz ārzemēm kaut kur strādāt, jo viņi vēl nav sasnieguši pilngadību, bērnu namos arī ir savi noteikumi, kurus pārvalda sākot ar bērnu nama direktori un beidzot ar Valsti.

"Policijai tingŗak jāstrādā ar nelabvēlīgām ģimenēm. Jāņem nost bērnus, lai dzīvo bernunāmos, nevis itkā ģimenēs, kur vecāki vēl saņem pabalstu par bērnu, bet citādi bērns nav vajadzīgs, un tas parazitē atbalsta centros uzturētas par nodokļu naudu." - šis teikums ir pilnīgs pretstats tam ko tu rakstīji iepriekšējā tekstā.. Tad varbūt paliec pie viena secinājuma nevis esi tik neizlēmīgs cilvēks?!
Ja jau tu tik droši vari sprietst, ka tur bērni laisti pašplūsmā tad noteikti tev pašam/i nav savu bērnu. Ja ir tad tu tik pat droši varētu pateikt, ka viņi tev klausa uz katra vārda? Protams, ka nē!!! Tas pats ir bērnu namos, nejau tev bērns klausīs uz vārda ko tu viņam pateiki, jo bērni ir spītīgi! Nē nu protams var pielietot vardarbību, bet tad jau atkal sāksies diskusija un zemes spers gaisā, kā tā var darīt.

Ja tu esi tik varens tad ej un noslēdz to centru!
Nejau visos bērnu namos ir apsargi. Bet jautājums, kur tad bija audzinātāja kurai vajadzēja pārbaudīt vai visi bērni ir istabiņās un nav kaut kur citur? Kā viņa varēja nedzirdēt to, ka kāds demolējas, vai arī pamanīt to, ka bērni nav istabiņās un iet meklēt..
Vienkārši beidzat gudri spriest un dzīvojiet savu dzīvi! Nejau jūsu berni tur dzīvo un nejau jums pieder tas bērnu nams. Cerams ka naktī tu vari aizmigt, ja tik ļoti esi sadomājies/usies par bērnu namu!

pirms 2 gadiem, 2016.11.05 10:44

bezugunsnavdumu

Jāpieņem valsts likumu, ka pilngadība ies'tajas no 16 gadiem, bet strādāt var no 14. Tas varbūt psrs gados bērni audzināti mucā lēni attīstījas, tagad šie 'bērni' jau 16 gados paši ražo bērnus. Kāda tur pilngadība? Lai iet strādāt. Pensionāriem nav ko ēst mūžu nostrādajušiem, bet te nemakulīgo abortu atliekas parazitē nodokļu naudā.

Palsmanē lai brauc, vēl kautkur, kāda starpība? Jūs divkoši neredzat celoni, līdz 18 persona jums bērns un jāauklējas, bet opis bomzis jums nerosina saras. Viņš tak bomzis, ko tur želot viņu. Atvēriet atbalsta centrus katra ciema lai bomži kuri ar savu gribu pakāsa savu dzīvi, jo pierada, ka vienmēr kāds par viņiem domāja, varētu ēst par brīvu ziemā. Viņiem tak nav kur dzīvot. Neciešu divkosību. Adoptējiet šos noziedziniekus un barojiet no zelta karotes. Kāpēc tiem jāparazitē nodokļu naudā? V;el mašīna bija tajā centrā. Priekškam? Vest viņus pasaulē? Lai sēž savā Erģemē mūžu.

Ceru kad kraukli vairs neievelēs, Valkai beidzot būs nauda, jo jaunas mērs slēgs visas nevienam nevajadzīgas bodes, kuras dublē jau esošas iestādes. Palsmane neesot tik tālu. Bildē svinot 50. gadadienu tur stāv braši vīri, kuri noslānīs 17 gadīgo gurķi, lai tas zinatu savu vietu dzīvē. A te tante vadībā, ko tante var? Jūs zēni slikto nedarat, labi, un pakrata ar pirkstu. Tādās patversmēs vajag vīrus vadībā, lai ja neklausa uzreiz bietē dot.

pirms 2 gadiem, 2016.11.05 11:10

bumbulics98

Tad varbūt ej un kļūsti par prezidentu gudriniek.. Tik velti pirkstus deldē rakstot visādas gudrības ko un kā vajaga.
Ja tu tā uzdrošinies teikt par bērniem "abortu atliekas", tad man liekas, ka tu pats tāds esi, negaidīts bērns!!! Es par to pat nebrīnītos.

Tavai zināšanai bomži paši izvēlas savu likteni par tādiem kļūt un ja tev viņi tik ļoti žēl, tad ej un baro.. Katrs dzīvē izvēlas kur iet un ko sasniegt!

Tu bietē vari dot saviem bērniem, un tad arī varēsi stāties likuma priekšā par mazgadīgo fizisku aizskaršanu.
Tas "tantuks", nav vainīgs, ka izauga tādi bērni, turklāt tie ir 3 no visa bērnu nama, kur tur vainīgi pārējie bērni, nu kā tu teici "aborta atliekas"??? Direktorei nav jāsēž visu nakti un jāvaktē kur bērni iet un ko vini dara, priekš tam ir darbā pieņemtas audzinātājas un tieši audzinātājas viņus audzina nevis direktore..

Tie 3 jaunieši tev kādu skādi nodarija? Izklausas, ka tu maksātu visus nodokļus, ka tik ļoti aizsvīlies esi!

pirms 2 gadiem, 2016.11.05 11:48

bezugunsnavdumu

Bomži nerodas uz gludas virsmas, 2 no 3 gadījumiem, tie nāk no grūtām ģimenēm. Jo ja vecākiem nebija savas vietas pasaulē, kur lai bērnam doties. Tikai bomžos.

Tu labāk ej skoliņā, 18 gados filozofēt par dzīvi ir muļķigi, laikam tavi draugi sadaŗija postu. Niku bumbulic izvēlās parasti pākenes.

pirms 2 gadiem, 2016.11.05 11:53

bumbulics98

Tur tā lieta, ka ja cilvēks grib izsisties tad viņš arī to izdarīs. Nevis.. aj mani vecāki bija bomži, tad es arī tagad būšu, jo es neko nevarēšu sasniegt.!

Es vismaz mācos, bet cik var spriest, tev gan tā švakāk ar to izglītību.
Tu vienkārši esi slims cilvēks kurš nerod vietu šajā pasaulē, tāpēc arī raksti stulbus komentārus par kastrēšanu un raksti aizvainojumus tikai lai labāk justos..
Cerams, ka tev palika labāk, jo man no tā ne silts ne aukst ko tu uzrakstiji:))

pirms 2 gadiem, 2016.11.05 11:58

bezugunsnavdumu

tas ka pāķiem ne silts un ne auksts ta nav nekāds noslēpums. pāķi domā ka visa pasaule tiem parādā, par grūto bērnību, par izklaides trūkumu, par visu. es vienmēr esmu priecīgs kad pāķu skolas slēdz bet pāķi izbrauc slaucīt atejas ārzemēs. tur jums īsta vieta. lepna vārda zemnieki jūs neesat sakties pelnījuši.

pirms 2 gadiem, 2016.11.06 13:23

artjoms25893

Nu ko..Gudrinieki.. domajat esat baigi gudri.. vajag slegt ciet iestadi un ta talak.. sadas lietas nedrikst publicet.. jo man to teica policija... |Ja neko kartigi nezinat nevajag gvelzt to ko nezinat.. Gudrinieki blin atradusies.. jums vajag smadzenes slegt ciet.. Seit visi iemitnieki ir sacakaretii,.. jo musu dzives ir sacakaretas.. Jo mums NAu tadas milestibas Ka majas berniem gimenes.. Tas viss ir savadak... NU un Nonaksu aiz restem, KAs talak? Ganjau pardzivosu.. Nebus jau ta ka NEbus Man galigi neka pec ta visa prootams bus... Bet nevajag metatt gudros.. Un komentet to ko nezinat.. JO neesat uzauguusi bernunama.. bet gan gimene...... *finger(

pirms 2 gadiem, 2016.11.04 21:52

bezugunsnavdumu

Piekrītu tev, tādiem ka tu nav jēgas dzīvot. Jāievies normu, ka salašņas var kastŗeties un sterilēzeties par to saņemot ap 2000 eur pabalstu. Uzreiz nedzims nevajadzīgie cilvēki. Un ticiet man, par 2000 pabalstu stāvēs rinda kuri ar pašu gribu ļaus sev nogriezt olas.

Un nebūs tādu ka tu, parazītu.

pirms 2 gadiem, 2016.11.05 11:00

bezugunsnavdumu

Pareizi saki, ka arī pēc cietuma nekļūsi labāks. Jāievieš likumu, ka tādus cilvēkus, kam bija grūta bernība, un kuri nonākuši likumsakarīgā dzīves posmā, cietumā, jāsedina uz elektriskā krēsla. Lai nemokās un neparazitē citu cilvēku rēķinā.

No normālas ģimenes cilvēki reti nokļūst cietumā. Tikai tādi ka tu, un ja sēdinātu krēslā, paskati kāda valstij ekonomija. Cietumus nevajag, policijai atslodze. Vieni vieņigi labumi. Sākt vajag ar brīvprātīgo sterilizāciju un kastrāciju. Būs nauda uzdzīvei, varēsiet nopirkt katra nelaimīga lauķa dzīves sapni - 30 gadīgo lūzni, bmw markas.

pirms 2 gadiem, 2016.11.05 11:17

bezugunsnavdumu

Jo paši jūs nesaprotat ka esat lieki šajā pasaulē, ka jums jādzīvo klusi, gaidat atbalstu, brīvprātīga sterilizācija būtu izcils atbalsts dzīvē. Neko izņemot dzert un tajā pat dienā ražot bērnus jūs neprotat, Pasaulē vairs nevajag fizisko darbaveicēju, to nepārprotami pierada fakts, ka Latviju pameta vesels pusmiljons personu, kuri neprata strādāt ar galvu un neatrada sev darbu.

Bet par 2000 eur jūs varētu piedzerties līdz nelabumam, vai nopirkt sagrabējušo lūzni, vai arī iet mācīties. Svarīgi, ka vairs nedzims bērni kuri ar lielāko varbūtību ies vecāku pēdās, ubagos visapkārt, raudās par grūtu dzīvi, un domās, tas tak normāli, tēvs ubagoja, kāpēc man neubagot.

Jums vecāku mantots nepilnvertības sindroms, pats raksti. Mīlestības trūkums, cietums tevi nelabos, sakarīgs sabiedrības biedrs tu nekad nebūsi. Pats tak atzini šo faktu. Neredzu iemesla lai jūsu suga turpinātu eksistenci. Jāņem nost bērnus no dzerājiem vai personām bez noteiktas dzīves vietas vai pastāvīgā darba jau bērnunamā. Lai izbeidzās bērnu ražošana dēļ pabalsta.

pirms 2 gadiem, 2016.11.05 11:42

bezugunsnavdumu

t.i. tajā slimnīcās nodaļā kur dzimst bērni, jāņem nost bernunamā, ja vecāki dzerāji, nav savas mājas, nav pastavīga darba. Ir maza varbūtība, ka pie šādiem apstākļiem par spīti visiem bērns izaugs par pilvertīgu sabiedrības locekli. Bernunamā vismaz ir cerība. Kautkā parāk daudz trūcīgo cilvēku iedomājas, ka bērns esot tāda speļamantiņa, dzemdēšu savam priekam, bet ja kas, tad stulba sabiedrība lai man palīdz it visā, jo esmu tak trūcīgs, viadzērājs, un tas esot visas sabiedrības vaina.

pirms 2 gadiem, 2016.11.05 11:47

tofiks4x4

''bezugunsnavdumu'', lai arī ne visam es nepiekrītu, tomēr Tavs viedoklis pamatā ir tikai naidu sējoš. Varbūt vari mūs aplaimot ar savu īsto identitāti, ļoti gribētos ņemt dzīvu piemēru no Tevis- kā atrast to pareizo dzīves partneri, ja ne, tad kā radīt vienam ar 100% garantiju uzreiz kārtīgus bērnus, kā tos audzināt un sargāt no sabiedrības ietekmes, kā radīt darba vietas sev un citiem, lai nebūtu jābrauc peļņā uz ārzemēm un kā aizstāvēt savu Dzimteni vienam pašam?
Un ja to nevari, tad vismaz parādīt kā pašam sevi jākastrē....

pirms 2 gadiem, 2016.11.05 13:32

bezugunsnavdumu

priekškam tev pašam sevi. vari slīmnīcā, un vari nekastrēties ja proti saturēt sēklu, nevis būt bez atbildīgam pret mīļoto, pret bērnu kuru nolemj grūtai dzīvei. ar to 'tu ne esi būtība slepkava un noziedzinieks.

bet izvēlēties atbistošo mīļoto palīdz skološanās, attīsti sevi un mainīsies paziņu loks. meitenes kuras apakšveļu mana reizi nedēļa pazudis pašas no sevis.
pilna pasaule ar izgļitotām sievietēm, bet vīrieši izvelās viskautko, kuras pašas krīt rokās.

un kad atradīsi tad arī sabiedrība apkārt mainīsies. salašņu bari izzūdīs. vari jau šodien sākt un izmest no dr.lv un feisbuka visus draugus kuri dzer biežāk par reizi mēnesī. un tad otrā filtrācijā tos kuri biežāk par 3. - dzimenē, jāņos, un JG.

pirms 2 gadiem, 2016.11.06 13:28

BUm

..bezugunsnavdumu.. Kas tu tads esii ***.,. Es skatos tu tikai gudri maki runāt.. Kurš man iedos biete vrbt tu.. Ja jau esii tik Varens... Atbrauc man iedod Biete.. Es tevi sagaidīšu.. Kadā kūka teu garšo? UZcepšuu teu.. Lai teu smadzenes nekrata.. Atradies te Varonis.. Atkal savu isto identitati.. Ja jau esi tik gudrs.. Meiten./.. Lkm esii dzivojis bernunama ka esi tik gu7drs.. Atbrauc uz ērģemi.. un paradii savu gudrību.. Pret mani.. aiziiesim pastaiga.. Ja protams teu apakšā nekas netric/// Doma nobijos no taviem komentariem.. Laikam sen neesi atravies pa gAlvu...

pirms 2 gadiem, 2016.11.06 22:07

bezugunsnavdumu

Kūkas jau man garšo, bet ir viena maza problēma es dauniem kuri Latviski neprot rakstīt netiekos. Iestājies pirmājā klasē, pabeidz vismaz pamatskolu kur tev iemācīs gramatiku, un tad, varbūt.

Pāķu skolas ar steigu jāslēdz ciet, spilgts piemērs, ka tur neko neiemāca. 2 no 3 pāķiem domā, ka latviešu valodā ir tādi vārdi, ka - ira, nava, teu, utt., par punktuāciju nerunāsim. Labāk lai līdz 10 gadiem lūr pa logu, tad 4. obligātas klases lasīt rakstīt, un atļaut no 14 gadiem stāties darbā.

pirms 2 gadiem, 2016.11.07 12:11

BUm

zell ka nezinuu tavi indentitatii.. sen jau butu tev iemaciijis Mīlet tev zemi/// Lkm teu nau berni un nezini kas ir kas.. Es tevii varu nolaist lidz nulleii un pat zemak tici man... Es teu nedraudu bet bridinu.. salaga... Kastret vari savus bernus sievu gimeni uun visu parejo,,., UN bazt sekliiniekus mute...suni... Uzraksti man privati ja baill atdziities visu prieksa kas esii... Cirviss// Lkm esii rupji sakot izdrazts galva... Lai teu jauka diena ... Gaidi;su ciemos tevii.. Atbrauc ja nerausta čuriņu gudriniek.. Atradies te pareizas. Un auudzzinat vel taisiies;// Atbrauc izaudzināšu tevi atrii... Gaiduu UZcepsu kaduu keksiņu uz slimnicu līdzi..

pirms 2 gadiem, 2016.11.06 22:14

bezugunsnavdumu

Esi īsts pāķis. Apsveicu ar šo dzīves sasniegumu. Līdz cilvēkam tev kā līdz mēness rāpus. Brauc jau Irijā, tur melnstrādnieki ar vienu rievu esot ļoti vajadzīgi, runā ka pat poļi vairs negrib veikt netīros darbus.

pirms 2 gadiem, 2016.11.07 12:15

Ērģemes pagasts