Festivāla simbols izdzīvoja astoņus gadus 6

Valkas centrā Lugažu laukumā ir pazudis viens no visdīvainākajiem objektiem pilsētā - stilizētas koka dzirnavas. Tās uzbūvēja 2003. gadā pasākuma vajadzībām, kad bija gana daudz naudas Aivara Ikšeļa rīkotajai starptautiskajai kultūras nedēļai un teātra festivālam "Tālvils".

Šīs dzirnavas bija izvēlētas kā simbols vērienīgam festivālam, kurā piedalījās daudzu valstu teātra trupas. Tās bija lielisks fons Rīgas pantomīmas teātra izrādei "Histrionu mistērija".

Daudzi valcēnieši atceras, ka jau sākotnēji dzirnavas bija paredzēts pārvietot uz bērnu laukumu un nokrāsot kā spilgtu dekorāciju. Šķiet, ka jāpiekrīt teicienam - nekas nav ilgstošāks par lietu, kas veidota ar domu "pagaidām". Laiks ritēja, bet dzirnavas stāvēja kā uzliktas līdz pamazām pārvērtās par tualeti. Ir redzēti daudzi tūristi, kuri nezin kādēļ fotografējās tieši pie šī objekta, domādami, ka tās ir Valkas simbols.

Nu dzirnavas pārvērtīsies par kurināmo, jo, kā sacīja pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbu vadītāja Vija Iļda, kokmateriāls ir krietni papuvis. Savukārt novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs un izpilddirektors Guntis Bašķis domā, ka pilsētas centrā maksas tualete ir vajadzīga. Atliek vien izvēlēties labu modeli un vietu tuvu kanalizācijai.

Komentāri 6

zizuu

Kāpēc tieši maksas tualeti? katras pilsētas centrā vajag vismaz vienu bezmaksas sabiedrisko, kuru uzturēt būtu katras pašvaldības pienākums, jo sanāk, ka ja nav naudas tad nokārtot dabiskās vajadzības nekur nevar, jo tad uzreiz administratīvais sods. Labi, Valkā jau tas centrs tāds nosacīts un piemeklēt kādu krūmāju nostāk no acīm nav problēmu, bet lielpilsētās tā ir problēma. Labi ka ir lielveikali.

pirms 9 gadiem, 2011.05.03 21:28

Ričs

Valkā ļoti civilizēti var ieiet kultūras nama tualetē un nokārtoties.Neviens nekādu maksu neprasa.Arī vieta atbilst 21.gadsimtam.

pirms 9 gadiem, 2011.05.04 07:08

...

Tie kas kaartojaas dzirvavaas to dariija neba jau kulturas nama darba laikaa..bet diennakts tumsajaa laikaa!

pirms 9 gadiem, 2011.05.04 10:08

maijs

Tā nu sanāk, ka Kultūras nams ir lai nokārtotu dabīgās vajadzības. "Valkas novada vēstīs" afišu stabā tikai pāris pasākumu šai namā. Par 13.maijā koncerts atcelts. Pēc remonta skaistais nams tāds kā neapdzīvots. Slikta aura!

pirms 9 gadiem, 2011.05.04 11:23

lio

Nespēju iedomāties ieiet kultūras namā uz tualeti, tur, tiklīdz ieiet, acīga un nelaipna persona nobolās.

pirms 9 gadiem, 2011.05.05 15:09

Valka