Filma “Pūt, vējiņi!” pirms 40 gadiem

Kinoteātrī “Splendid Palace” Rīgā notikušajā Latvijas Televīzijas režisores Agitas Cānes-Ķīles un kino kritiķes Dairas Āboliņas veidotās dokumentālās filmas “Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija” pirmizrādē piedalījās arī Valkas novada delegācija. Filma “Pūt, vējiņi!” pirms 40 gadiem tapa Vijciema pagasta “Ielīcās”.


“Mums piedalīties dokumentālās filmas pirmizrādē bija godpilns notikums. Pirms izrādes bija sarunas, kurās piedalījās mākslas filmas galveno lomu tēlotāji Ģirts Jakovļevs un Esmeralda Ermale. Interesanti, ka uz pirmizrādi bija uzaicināti arī citi aktieri – pretendenti uz galvenajām lomām, kuri tolaik piedalījās kinoprovēs,” stāsta Vijciema kultūras dzīves organizatore Vita Bērziņa. Pirmizrādē piedalījās abu filmu komponisti – Imants Kalniņš un Raimonds Tiguls, kurš rakstīja mūziku dokumentālajai filmai.

Valkas novada domes priekšsēdis Vents Armands Krauklis uzaicināja abu filmu veidotājus nākamgad 23. maijā ierasties “Ielīcās” un izteica cerību, ka šāds pasākums Vijciemā varētu kļūt par tradīciju.

Valka