Fotoreportāža: Valkā sakopj Pedeles krastu 2

Upe talciniekam pateicas ar ziedošām ūdensrozēm

Valka ir vienīgā pilsēta Latvijā, kurā talcinieki negaidīja oficiālo atklāšanu, bet paši metās darbos. Vairāku pilsētas iestāžu un organizāciju darbinieki un pilsētas iedzīvotāji ceturtdien pēcpusdienā iztīrīja Pedeles krastu pie Igaunijas robežas.

 

Šī jau bija otrā Hipotēkas bankas talka ar mērķi sakopt upes krastu. Pedele netālu no Valkas rajona tiesu nama un Rīgas ielas namiem tek rāmi un priecē ar ziedošām baltām ūdensrozēm. Turpat cēli peld gulbju ģimene. Tomēr nevienam talciniekam nebija laika priecāties par skaistumu, jo visi - lieli un mazi - čakli grāba nopļauto zāli, krāva to smagās automašīnas piekabē, zāģēja krastā sakritušos kokus un vāca sadzīves atkritumus.

 

Vairākums talkas dalībnieku atzīst, ka, kā par brīnumu, krastā nav bijis pārāk daudz samestu atkritumu un neviens nebija pamanījies tur izmest savus atkritumus. Dainis Jansons dzīvo uz Rīgas ielas netālu no talkošanas vietas.

 

 

 Viņš uzskata, kas būtu bijis grēks nepiedalītās tik svētīgās aktivitātēs, jo viņš ir aktīvs dabas fotogrāfs, tāpēc ir ieinteresēts, lai apkārt būtu sakopta vide. Savukārt Sociālā aprūpes centra "Valka" direktore Nora Baika atzīst, ka centra iemītniekiem patīk strādāt svaigā gaisā.

 

Latvijas - Igaunijas institūta vadītāja Laila Ontensone Hipotēkas bankas rīkotajās talkās piedalās katru gadu. Tāpat katru gadu šajā pasākumā rosās pilsētas kultūras nama darbinieki. Iestādes vadītāja Aija Sallu teic: "Kas tad, ja ne mēs - pilsētas iedzīvotāji - uzposīsim savu Valku?"

 

Valkas pilsētas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa informē, ka šī nebūt nav pēdējā talkošana, jo dome nolēmusi 13. septembrī piedalīties Vislatvijas talkas dienā. Gatavojoties Latvijas 90. jubilejas svinībām, domubiedru grupa aicina latviešu tautu apvienoties un sakopt tīru Latviju. Talkas mērķis ir apzināt un sakopt nelegālās izgāztuves, bet Valkā, Rīgas ielā plānots pie pašas Latvijas - Igaunijas robežas stādīt ziedošus košumkrūmus.

Komentāri 2

Valka