Gaida ziņas par ūdens kvalitāti Valkā 1

Karstais laiks daudzus aizvien vairāk aicina lūkoties peldētavu un citu ūdeņu virzienā. "Ziemeļlatvija" centās noskaidrot, kādas ir valcēniešu iespējas baudīt šo vasaras prieku.

Jautāts par situāciju pie Zāģezera, novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis pastāstīja, ka ezera krasti ir sakopti. Par ūdens kvalitāti vēl ziņu nav. Pirmdien ir paņemti ūdens paraugi gan no Zāģezera, gan avotiņa un apmēram pēc divām nedēļām būs zināmi rezultāti.

Pērn ezera krastā uzliktie soliņi un galdiņi ir labā. Pēc Intas Laganovskas rosinājuma ir nojaukta tualete ezera otrā pusē, jo tā bija kļuvusi par atkritumu izgāztuvi. Tās vietā būs gluži tāda pati sirsniņmājiņa, kāda ir ezera šajā krastā. Dabas taka tiek uzpasēta un tā ir lietojama.

Apkārtnes labiekārtošanā pērn lielu ieguldījumu deva Latvijas - Igaunijas institūts. Skiču projekts ir gatavs. Kā pastāstīja institūta direktore Laila Ontensone, ieceri neatbalstīja "Ziemeļgaujas" konkursā, taču ir iecere rudens pusē to iesniegt Lauku atbalsta dienestam, kur var iegūt vairāk līdzekļu.

Savukārt Valgas pludmalē ūdens kvalitāte ir slikta un tur nedrīkst peldēties. Par to liecina izliktais sarkanais karogs. Kā "Ziemeļlatvijai" pastāstīja pilsētas īpašumu reģistra vadītāja Pille Merirosa, šonedēļ atkal tiks ņemti ūdens paraugi, lai pārliecinātos par ūdens kvalitāti. Viņa arī sacīja, ka kopš 1. jūnija pludmalē dežurē glābšanas dienests.

Aculiecinieki gan stāsta, ka nekāda karoga tur neesot un bērni peldoties uz nebēdu.

Komentāri 1

NU

tā gan nav - aizvakar jau kāds bija mēģinājis galdiņu nokurināt

pirms 10 gadiem, 2011.06.06 18:14

Valka