Garšīgi aizvadīts 13.Lielais labdarības robežtirgus 3

Ar daudzveidīgu un garšīgu programmu pagājušajā nedēļas nogalē aizvadīts 13. Lielais labdarības robežtirgus Valkā un Valgā. Šogad tas bija īpaši garšīgs - 9.maijā notika 2.Starptautiskais gaļas un desu festivāls, kurā piedalījās mājražotāji un uzņēmēji, kas ražo gaļas izstrādājumus, savukārt 10.maijā norisinājās 1.Starptautiskais grilēšanas konkurss “Grils bez robežām”. Desu, gaļas izstrādājumu un žāvējumu kvalitāti, kā arī grilēšanas meistarstiķus vērtēja starptautiska žūrija.


2.Starptautiskajā desu un gaļas konkursā skatītāju simpātiju balvas festivālā saņēma “SIA Kunturi” uzņēmēju grupā, savukārt mājražotāju grupā SIA “Alias”. Nominācijā “Gardākā desa plašam patērētāju lokam” uzņēmēju grupā uzvarēja SIA “Kunturi”, savukārt starp mājražotājiem labākie bija “Priekuļu gardumi”.


Gardākais žāvējums plašam patērētāju lokam titulu ieguva SIA ” Servilat” un “Pļaviņu delikateses”, savukārt par “Gardāko desu – delikatesi” žūrija atzina – uzņēmuma “SIA Servilat” un mājražotāju SIA “Alias product” izstrādājumus. Gardākais žāvējums delikatese kategorijā uzvarēja ražotāji no Lietuvas “Kalnrugele” un mājražotāja Inese Matisāne.


Kā atzina pasākuma organizatore Sniedze Ragže, arī šogad piedāvājums bija ļoti daudzveidīgs: “Šogad jaunums bija kaltētas gaļas izstrādājumi, nākamgad atkal sagaidām ko interesantu.”

Savukārt 10.maijā norisinājās 1.Starptautiskais grilēšanas konkurss “Grils bez robežām”. Kopā grilēšanas sacensībās piedalījās 11 komandas. 4 no Latvijas, bet 7 no Igaunijas. Konkursā piedalījās gan amatieri, gan īsti grilēšanas profesionāļi. Latviju pārstāvēja komandas no Kārķu, Vijciema, Zvārtavas un Valkas pagastiem. Komandu dalībnieki gatavoja ribiņas, liellopu gaļu, kā arī desertu – meistarstiķi, ar ko pārsteigt žūriju.

1.vietu konkursā ieguva “Bārbekjū meitenes” no Igaunijas, 2.vietu igauņu komanda “Ida Virumaa Kutsehariduskeskus”. 3.vietā arī komanda no Igaunijas – “Lande Grillikoda”.


Uzvaras laurus nominācijā “Labākās ribiņas” plūca komanda “Lande Grillikoda”. Nominācijā “Labākais liellopa gaļas mīkstums” uzvarēja “Bārbekjū meitenes”, bet vislabākais deserts bija izdevies igauņu komandai “Luua Metsanduskool”.


Par labāko Latvijas komandu žūrija atzina Kārķu pagasta komandu “Trīs vīri laivā”.


Visas komandas saņēma pateicības rakstu par piedalīšanos. Uz satikšanos nākamgad!

Komentāri 3

iemaciet kads tie robezstabiem

ka cepuri janesa stingri kantainu, ka robezstabam originali esot, nevis ka pavara cepuri, skibi uz pusi.

pirms 6 gadiem, 2015.05.12 20:26

grili

Grilu festivāls varēja tikt labāk noorganizēts, lai skatītāji gūtu pieredzi, nevis slepus no trauka zem vāciņa kaut ko izvilka un ātri iebāza zem vāka grilam. Varēja vismaz mazliet visu izlikt apskatei, pagatavoto produkciju.

pirms 6 gadiem, 2015.05.13 09:08

sēne

tak Ragže organizēja/vadīja, tā pati, kas kūku festivālu organizēja/vadīja, ar to arī viss ir pateikts.

pirms 6 gadiem, 2015.05.13 16:00

Valka