Ģimenes svētkos Valkā vispriecīgāk jutās bērni 3

Sestdien Lugažu laukumā Valkā no visām pilsētas malām sanāca iedzīvotāji, lai piedalītos ģimenes svētkos. Jau pirmajās svinību stundās bija skaidri redzams, ka galvenie varoņi ir bērni.

 

Arī svētku rīkotāji bija plānojuši pasākumus, lai vispriecīgāk justos jaunākās ģimeņu atvases un lai nevienam nenāktu prātā garlaikoties. Viena no svētku rīkotājām, Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova atzina, ka diena ir labvēlīga svētkiem un tas esot garants, ka svinības būs jaukas.

 

 

 "No rīta gan šķita, ka līs lietus un būs auksts, bet tagad spīd saulīte. Man patīkami redzēt tik daudz jautru bērnu. Lielu atbalstu mums sniedza SIA "Pedelīte", SIA "Alista" un Valkas pagasta padome," saka G. Sokolova. "Ziemeļlatvija" jau informēja, ka ģimenes svētkus rīko Sarkanā Krusta Valkas komiteja sadarbībā ar pilsētas reliģiskajām organizācijām.

 

Katrs bērns pēc savām interesēm varēja izvēlēties vispatīkamāko atrakciju. Drosmīgākie iesaistījās sumo cīņā, mākslinieciski noskaņoti zēni un meitenes varēja zīmēt uz asfalta vai piedalīties puķu darbnīcas darbā, vēl varēja piedalīties dažādās sporta sacensībās. Garākā bērnu rinda gan bija redzama pie piepūšamo atrakciju konstrukcijām.

 

 

 Mazie dalībnieki labprāt dalījās savos iespaidos. "Man te patīk. Es jau piedalījos vairākās atrakcijās un tagad esmu sajūsmā par izlēkāšanos piepūšamajās atrakcijās," saka Ēriks Zirnis. Arī Kārlis Skutāns atzīst, ka vislabāk ir lodāt caur piepūšamajamiem šķēršļiem. "Varēja būt vēl vairāk atrakciju, jo pie dažām jāstāv garā rindā," atzīst Jānis Rudītis.

 

Svētkus atklāja Valkas Septītās dienas adventistu draudzes mācītājs Dzintars Ozoliņš, aicinot klātesošos uz kopēju lūgšanu par stiprām ģimenēm. Ģimenes lomu atklāšanas runā uzsvēra arī Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa. "Cilvēkiem var piederēt jahtas un pilis, bet viņi nebūs laimīgi, ja laimes trūks ģimenē. Ja Valkā ģimenes būs stipras un laimīgas, tad stipra būs visa pilsēta," apliecina U. Ozoliņa.

 

Dinamisku koncertu rīkoja "Jaunās paaudzes" draudzes pārstāvji, kas izpelnījas vairāku skatītāju ovācijas. "Ziemeļlatvija"jau publicēja dažādās nominācijās suminātās ģimenes. Tās saņēma dāvanu kartes. "Tas ir atbalstāms pasākums. Es jūtos labi, jo apzinos, ka mans darbs ir novērtēts. Sabiedrības labā strādāju 20 gadus, un patīkami, ka manu un vīra veikumu ievēro," atzīst Mārīte Meļķe, kuru ar vīru Agri iedzīvotāji ieteikuši nominēt kā sabiedriskāko ģimeni.

 

Svētku gaitā varēja dzirdēt arī kritiskākus viedokļus. "Es uzskatu, ka tā ir garīdznieku mundieru pogu spodrināšana politikā. Ģimenes svētki tiek likti pretim gaidāmajām praidistu aktivitātēm. Mācītāju uzdevums gan ir kalpot Dievam un vadīt dievkalpojumus baznīcā," saka valcēnietis Aleksandrs Gruntmanis.

 

Savukārt "Jaunās paaudzes" pārstāvis Raimonds Blisiņš atzīst, ka šie svētki sev līdzi nes vislielāko vērtību - ģimeni. "Mēs kā jaunieši gribam tradicionālas ģimenes, kas būtu Dieva svētītas un kurās augtu veselīgi bērni - bez alkohola un narkotikām," saka R. Blisiņš.

Komentāri 3

biju klāt

Paldies organizatoriem-svētki bija ļoti brīnišķīgi.ES domāju,ka mūsu pilsētai ir vairāk vajadzīgi tādi pasākumi,kuri norit bez grādīgajiem un kautiņiem.Kuros tiešām var atpūsties un pabūt kopā.Man bija prieks par bērniem,kuri varēja izdraiskoties un bija tik laimīgi un priecīgi.
Par A. Gruntmaņa izteikumiem-gribas pajautāt-kāpēc viņš tā cepās?Kas šajos svētkos bija tik slikts?Vai tas,ka pēc tam nebija neviens sadurtais vai nodurtais,kā mēdz būt mums pēc daudziem pasākumiem?Pretīgi un liekulīgi izteicieni no viņa puses,kas principā aizvaino visas ģimenes,tajā skaitā arī manu.Ieteiktu šim kungam vairāk padomāt par savām vērtībām.

pirms 12 gadiem, 2008.05.19 20:19

skarleta

Piekrītu iepriekš teiktajam. Gruntmaņa kungs arī Valkas TV runā ne visiem saprotamā valodā. Nesaprotu, kāds sakars te ir ar praidu? Ja kādam tuvāka ir minoritāšu saiešana, lai taču piedalās. Paldies draudzēm un pārējiem atbalstītājiem par jaukajiem svētkiem.

pirms 12 gadiem, 2008.05.20 09:00

riko

Pasaakums bija jauks tieshi pashiem mazaakajiem apmekleetajiem. Man tikai radaas jautaajums vai nevajadzētu arī izcelt arī vientuļos vecākus, kuri dažkārt ar stipri vien lielāku piepūli audzina savas atvases, jo arī tās ir ģimenes un nereti pelnījušas pat lielāku paldiesu par savām pūlēm.

pirms 12 gadiem, 2008.05.21 11:02

Valka