Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Glābēji un mediķi svētkus pavadīja mierīgā gaisotnē

Uz jautājumu, kā aizritējušas trīs Ziemassvēku brīvdienas, Valsts glābšanas un ugunsdzēsības dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas komandieris Andris Vējiņš atbild: "Paldies, labi!"

Svētkos glābēju palīdzība galvenokārt meklēta saistībā ar piesnigušajiem un pieputinātajiem ceļiem. Arī mediķiem šajās brīvdienās darba nav bijis vairāk kā ierasts.

Iestieg satiksmes autobussValkas glābēji izsaukumu ar lūgumu pēc palīdzības saņēmuši sestdien, 25. decembrī,pulksten 10.14. Palīdzību lūdza pilsētas satiksmes autobuss, kurš bija iestidzis uz ceļa pie Lugažu stacijas. Līdz brīdim, kamēr norādītajā vietā ieradušies glābēji, autobuss pats bija jau izkārpījies no sniega gūsta.

Svētkos arī mediķiem nav bijis jāsniedz palīdzība nevienam pārgalvīgam svinētājam, kurš kādu traumu būtu guvis svinību laikā. Vidzemes slimnīcas Valmierā pārstāve Benita Brila informē, ka mediķi snieguši palīdzību pāris pacientiem, kuri alkohola reibumā atradušies uz ielas Valmierā un guvuši apsaldējumus.

Šo gadījumu nav bijis vairāk kā ikdienā. Viņa aicina iedzīvotājus arī gaidāmajās brīvdienās būt tikpat piesardzīgiem - uzmanīt degošās eglīšu svecītes, stiprā alkohola reibumā neiet laukā un reibumā nelietot svētku pirotehniku.

Sniegu tīra no agra rīta līdz vēlam vakaramBagātīgais sniega daudzums traucēja ne vien transporta kustībai, bet svētkus pilnībā neļāva izbaudīt arī tiem, kuru darba pienākumos ietilpst ielu tīrīšana.

"Svētkos strādājām no agra rīta līdz vēlam vakaram," apliecina novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi. Brīvdienas ar sniegu cīnījās ne vien visa tīrīšanas tehnika, bet arī sētnieki un daļa tā saucamo simtlatnieku.

I. Vehi stāsta, ka pārlieku lielā sniega daudzuma dēļ tīrīšanas tehnikai ir problemātiski piekļūt visām vietām, tāpēc sētniekiem būtiski palielinājās slodze, jo viņiem ir jātīra galvenokārt ietves. Nodaļas darbiniekiem bija jāstrādā garas darba stundas, jo astoņu stundu darba laikā nebija iespējams paspēt izdarīt visu nepieciešamo.

Par sētnieku darbu Valkā atzinīgi izteicās tie iedzīvotāji, kuri svētkus bija pavadījuši Rīgā un Valmierā, kur ielas un ietves, salīdzinot ar Valku, bija gandrīz neizbraucamas un neizejamas.

Nodaļas vadītāja atzīst, ka gada beigās laika apstākļu dēļ ir vairākkārt pārtērēti pašvaldības atvēlētie līdzekļi ceļu un ielu tīrīšanai.

Arī Valkas dzīvnieku patversmē svētki aizritējuši mierīgi un bez starpgadījumiem. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka pirms svētkiem patversmē mitinājās divi suņi, nosaukti par Lācīti un Dellu. Aizvadītajā ceturtdienā Della aizvesta pie jaunas saimnieces Valkas pagastā, kurai iepriekšējais mājas sargs aizgāja bojā.

Valka