Iedzīvotājiem Valkā traucē sodrēji 5

Valkas centra katlumājas rajona iedzīvotāji ir neapmierināti ar to, ka sniegs un mašīnu jumti noklājas ar melniem sodrējiem, kas izplūst no katlumājas skursteņa. Šāda situācija atkārtojas gadu no gada. Ja šie sodrēji redzami uz sniega, tad skaidrs, ka tos arī elpojam.

Valkas domes Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņejeva atzīst, ka tā patiešām ir. "Lai noturētu vajadzīgo temperatūru un cilvēki dzīvokļos nesaltu, esam spiesti kurināšanai izmantot šķidro kurināmo. Vajadzības gadījumā tā kurinām arī katlumāju Stendera ielā. Darām visu, ko spējam," skaidro N. Korņejeva. Viņa noliedz, ka pie vainas varētu būt skursteņa filtri.

Nodaļas vadītāja aicina iedzīvotājus nedaudz pieciest šo neērtību, jo sodrēji nebūs ilgi. Trešdien sinoptiķi sola siltāku laiku, un tad šķidrais kurināmais nebūs nepieciešams. Pērn un arī iepriekšējos gados sodrēju bijis ievērojami vairāk. Raiņa ielas iedzīvotājs Valdis Jukums ir ievērojis, ka dažbrīd patiešām no skursteņa izšaujas tumši dūmi.

Tas nozīmē, ka kurtuvē ir zemāka temperatūra nekā tai jābūt. Tieši šis apstāklis ir par iemeslu kvēpiem. "Vēl droša pazīme tam, ka kaut kas nav kārtībā ar kurināšanu ir stipri nokvēpušais skursteņa augšējais gals. Palūkojieties uz skursteni Valgā! Tam nokvēpusi tikai maza josliņa," stāsta V. Jukāms.

Piektdien, apskatot katlumājas apkārtni, sodrēju nebija daudz, lai gan skurstenis kūpēja intensīvi. Raiņa ielas ēku balkonos cilvēki žāvēja veļu.

Novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis gan uzskata, ka nekādiem sodrējiem nevajadzētu būt. "Es kā mehāniķis saprotu, ka, ja šķidrais kurināmais sadeg pilnīgi, tad sniegam ap katlumāju jābūt baltam.

Komentāri 5

sviesc

Šī liga centra katlumāju pavada jao gadiem.Sākumā Dānis Ebings aizbildinājās ar visādiem Fors mažore iemesliem, tad itkā uzlika filtrus, bija nedaudz labāk, bet, visa tā saimniecība jau jāustura kārtībā, pa reizei jāuzmana un jātīra.Tas, ka vainīgs šķidrais kurināmais, ir pilnīgs blefs To var iestāstīt vienkāršajiem ļautiņiem, bet vaina ir pavisam citā- šķeldas kvalitātē, kas tā par šķeldu, no kā gatavota, no kurienes tiek vesta...Vajadzētu vadošajai speciālistei to izpētīt un būt lietas kursā, nevis runāt muļķības.

pirms 10 gadiem, 2011.02.20 16:57

Avots

kas tā par šķeldu, no kā gatavota
--------------------
No koka.

pirms 10 gadiem, 2011.02.20 16:59

Avots

Tas, ka vainīgs šķidrais kurināmais, ir pilnīgs blefs To var iestāstīt vienkāršajiem ļautiņiem
-------------------------
Nu tad nostājies pie veca Ikarusa vai Kamaza izpūtēja.

pirms 10 gadiem, 2011.02.20 17:01

xxx

ko nu tur prasit par kautkadiem filtriem,,,,si firma strada ka siveni,,,darba kultura ne kada,,,,nu jau man liekas 10 gadu garuma nevar nokartot izdedzu uzglabasanu konteinera,,,visus izdedzus vejss puss talavas ielas 5;7;19; ausekla 6;8 maju logos it seviski sausa laika,,,,,seta nav remonteta izskats kad saja firma vieni bomzi vien strada,,,bija jau laiks sen nostrafet par cucisku darba kulturu....

pirms 10 gadiem, 2011.02.20 18:46

Jānis

Tā jau nav šķelda,bet smilšu un sniega čupa ko atved. Šeit vajadzētu pilsētas saimniekam,ja tāds ir,palūkoties un pamainīt tos piegādātājus.

pirms 10 gadiem, 2011.02.21 06:38

Valka