Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepazīstinās ar starptautisku arhitektūras konkursu Valgas un Valkas centra labiekārtošanai

Šodien plkst.12 Reģionālo attīstības centru apvienības telpās Rīgā, Grēcinieku ielā 1, tiks sniegta informācija par starptautisko arhitektūras konkursu, kurā tiks meklētas idejas Valgas un Valkas centra teritorijas labiekārtošanai un gājēju ielas izveidei, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.

Prezentāciju vadīs Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Konkursa mērķis ir atrast labāko un piemērotāko risinājumu kopīgai pilsētas teritorijai abpus Latvijas un Igaunijas robežai un gājēju ielai. Abas pašvaldības konkursa rezultātā cer iegūt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem patīkamu un unikālu publisko ārtelpu. Konkursu rīko Valkas novada dome un Valgas pilsētas valde. Konkurss tiek rīkots Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 laikā.

"Vēlamies radīt pulsējošu un dzīvu pilsētas sirdi, ar ko iedzīvotāji varētu lepoties. Mēs tiecamies veidot un popularizēt Valgu-Valku kā kultūras un uzņēmējdarbības centru, kas apvieno visu labāko no Latvijas un Igaunijas," uzsver konkursa rīkotāji. Nākotnē abas pašvaldības cer, ka centrālais laukums būs ērti lietojams gan ikdienā, gan transformējams lielākiem pasākumiem, kā, piemēram, Robežtirgus, pilsētas svētki un citi.

Rīkotāji uzskata, ka gan centrālā laukuma, gan gājēju ielas telpas būtu jārada tādas, lai tās būtu piemērotas mazās uzņēmējdarbības attīstībai un veicinātu iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanu ārpus mājas, tādējādi veicinot socializēšanos un atgriežot dzīvīgumu pilsētas centrā.

Konkurss notiks līdz 18.maijam. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 10.jūnijā. Kopējais konkursa balvu fonds ir 20 000 eiro.

Valka