Iepriecina tuvojošajās Lieldienās

Jau par tradīciju ir kļuvis, ka Valkas pensionāru klubs "Zelta rudens" svētkos sniedz koncertu tiem ļaudīm, kuri tiek uzskatīti par dzīves pabērniem. Pensionāri centra iemītniekiem uzdāvināja grozu ar krāsotām Lieldienu olām.

 

Aprūpes centra iemītnieki joprojām atceras pensionāru kluba "Zelta rudens" nospēlēto teātra izrādi. "Spēlējām Eduarda Vulfa izrādi "Līnis murdā", un tajā piedalījās astoņi aktieri. To esam rādījuši arī Valkas sociālajā mājā un Turnas tautas namā. Tērpus sarūpējām pašas," stāsta aktrise Rita Nigule.

 

 

 Izrādi iestudēja Līga Krama. "Tā bija fantastiska," vērtē darba terapeite Ilze Lubiņa. Viņa priecājas par ilgstošo sadarbību ar pensionāru klubu un ir ļoti pateicīga šiem cilvēkiem, kuri nesavtīgi ziedo pūles pansionāta iemītnieku iepriecēšanai.

 

Darba terapijas nodarbībās iemītnieki gatavo somiņas un spilvenus Sarkanā Krusta Valkas rajona komitejai. Tos paredzēts pārdot labdarības robežtirgū. Somiņas visrūpīgāk šuj Vija Pēce, bet Una Saukuma tās apglezno.

 

Pansionāta iemītnieki ļoti gaidot Lieldienas. "Pēc ziemas snauda mūsu klienti ir sarosījušies. Svētkiem gatavojamies rūpīgi un dažas mūsu ieceres nezina pat administrācija," smaida sociālā darbiniece Lāsma Liepiņa. Paredzēta olu krāsošana, meklēšana un koncerts ar pašu iemītnieku piedalīšanos. Visas dienas garumā notiks atrakcijas, spēles un būs arī ballīte.

 

"Tādā statusā, kādā esam pašlaik, noteikti nepaliksim. Nav vien zināms, kad notiks izmaiņas," stāsta sociālās aprūpes centra "Valka" vadītāja Nora Baika. Ministrijā ir ideja pilotprojektam, kuru īstenojot, viens no Latvijas pansionātiem pārtaps par kapitālsabiedrību, lai pārliecinātos, kā tas darbojas. Tas nebūs šogad. Neziņa par nākotni pastāv.

 

 

Finansējums sociālajam aprūpes centram tiek piešķirts pa nedēļām, un tur neviens nezina, kāds tas būs nākamajā nedēļā. Daudzas lietas, piemēram, rakstāmpapīru, darbinieki nes no mājām. Nav naudas. Cik grāmatvedība spēj iegādāties, to nopērk, pārējais jāsagādā pašiem.

 

Tajā pat laikā prasības aizvien palielinās. Inspektori pieprasa, lai atsevišķa dokumentācija būtu katrai no medikamentu grupām. Aptiekā tās jāpieprasa atsevišķi un jālūdz atsevišķi rēķini. "Neraugoties uz vispārējo kompjuterizāciju, dokumentu uz papīra kļūst aizvien vairāk," secina N. Baika.

 

Pārbaudītāji rūpīgi seko, lai visiem tualetes podiem būtu vāki. Garīgi slimiem cilvēkiem šie vāki bojājas, pazūd un lūst. Naudas jaunu iegādei trūkst. Vadītāja piekrīt, ka ekonomiskās krīzes laikā kontrolētāji vismaz uz kādu laiku varētu šīs prasības samazināt.Fotoreportāžu no pasākuma skatiet interneta vietnē www.ziemellatvija.lv.

Valka