Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ierosina Valkā pārtraukt apkuri 8

Kļūstot siltākam laikam, vairāki valcēnieši vērsušies novada domes Siltumapgādes nodaļā ar ieteikumu par apkures sezonas pārtraukšanu. Iemesls - iedzīvotāji nevar vien sagaidīt, kad beigsies dārgā apkures sezona.

Savukārt novada domes speciālisti aicina iedzīvotājus nesteigties ar apkures atslēgšanu, izskaidrojot to ar iepriekšējo gadu pieredzi par straujajām temperatūras maiņām, kas ir jau bijis par iemeslu apkures pārtraukšanai un atkārtotai atjaunošanai.

Apkure - ekonomiskajā režīmāFinanšu nodaļas speciāliste - finanšu analītiķe Geņa Spiridonova skaidro, ka pilsētā pārsvarā visi daudzdzīvokļu nami, izņemot Varoņu ielas mikrorajonu, ir aprīkoti ar automātiski regulējamiem siltummezgliem un siltumuzskaites mēraparatūru.

Pie plus desmit grādiem āra gaisa temperatūras apkure atslēdzas automātiski. Tas nozīmē, ka tiek pārtraukta siltuma padeve uz apkures radiatoriem dzīvokļos - tie kļūst vēsi. Ja āra gaisa temperatūra nokrīt zem plus desmit grādiem, apkure automātiski atjaunojas. Jau pašlaik mājokļi siltumu saņemot ekonomiskajā režīmā.

Pērn apkuri visās dzīvojamās mājās atslēdza 24. aprīlī, kad vidējā gaisa temperatūra bija plus 8,2 grādi. Savukārt 2008. gadā vairākās mājās apkuri noslēdza jau pēc pirmajām siltajām pavasara dienām, taču, kļūstot vēsākam laikam, vairums iedzīvotāju izteica vēlmi par apkures atjaunošanu.

Vēl nav saņemts neviens iesniegums"Iedzīvotājiem kopā ar māju pārvaldniekiem jāvienojas par apkures sezonas pārtraukšanu. Mājas pārvaldnieka iesniegums ir pamats apkures atslēgšanai," norāda Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņejeva.

Līdz šim vēl neviens iesniegums ar lūgumu pārtraukt apkuri gan neesot saņemts. Viņa pieļauj, ka, visticamāk līdz nedēļas beigām apkures sezona netiks pārtraukta, jo pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras sniegtās informācijas laiks būs nepastāvīgs - arī vēss.

Desmit daudzdzīvokļu māju pārvaldnieks Aleksandrs Gruntmanis atgādina, ka iedzīvotāji var zvanīt pārvaldniekiem ar ierosinājumu par apkures pārtraukšanu. Vakar viņš jau saņēmis pirmos telefonzvanus.

"Ja līdz nedēļas beigām naktīs temperatūra vairs nepazemināsies, rakstīšu iesniegumu," domā A. Gruntmanis. Viņš novērojis, ka naktī no otrdienas uz trešdienu gaisa temperatūra diezgan strauji pazeminājās līdz pat nulle grādu atzīmei, tāpēc vēl esot nedaudz jānogaida. Viņš uzskata, ka šajā apkures sezonā pilsētas centra iedzīvotāji, kuri izmantoja Raiņa ielas katlumājas ražoto siltumu, mākslīgi iedzīti parādos, jo katlumāja šajā aukstajā ziemā diemžēl nespēja saražot pietiekamā daudzumā kvalitatīvu siltumu.

Viņš cer, ka rēķinos par marta mēnesi, kurus iedzīvotāji saņems jau tuvākajās dienās, maksa par vienu kvadrātmetru dzīvojamās platības nepārsniegs latu. A. Gruntmanis atklāj, ka iedzīvotāji aukstajos ziemas mēnešos - janvārī un februārī - ir saņēmuši rēķinus, kuros par vienu kvadrātmetru dzīvojamās platības bija jāmaksā lats un 35 santīmi.

Savukārt Maija Puķīte, kura veic pārvaldnieces pienākumus dažās mājās Merķeļa ielas dzīvojamā rajonā, vēl neesot saņēmusi nevienu iedzīvotāja iesniegumu par apkures pārtraukšanu.Merķeļa ielas 15. nama pagalmā satiktā sieviete apgalvoja, ka viņa, atnākot no darba mājās, ir ar mieru sildīties zem segas, nevis maksāt astronomiskos apkures rēķinus.

Martā iedzīvotāji nolēmuši siltummezglus noregulēt vēl ekonomiskākā režīmā, bet pēc dažām dienām pārvaldniece saņēma iedzīvotāju, galvenokārt no Merķeļa ielas 15. nama, iebildumus, jo dzīvokļos bija kļuvis pārāk vēss.

Jau tuvākajās dienās M. Puķīte sola noskaidrot, Siltumapgādes nodaļai pieprasot izdrukas par izejošām temperatūrām, vai no katlumājas uz dzīvojamiem namiem pietiekamā daudzumā pienāk siltums, jo jau pasen uz siltumtrases varēja manīt augam zaļu zālīti. Tas interesē arī vairumam pakalpojuma izmantotāju.

Komentāri 8

centrinieks

Jā tā tante no Merķeļa ielas pateica,ka zem segām jau buus labi.
Bet ja mājās kaut kas jādara tad ar staigāsim segās,un vai bērni zem segām mācīsies -tas nav normaali!!!
Vēl jau naktīs ir normāli mīnusi,tapēc esmu tikai par apkuri līdz maijam!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.04.10 10:39

klikt

Bļāviens, es domāju, ka oficiāli jau pārtraukta! Izrādās- nē. Nu mani radiatori ir auksti un silti šomēnes nav bijuši. Bet piķošu kā parasti.

pirms 9 gadiem, 2010.04.10 11:03

centrinieks

Taas gigakalorijas jau viņi nolasot,bet uzsākot jaunu sezonu tad tev jaamaksa par kaut
kaadiem mistiskiem siltuma zudumiem !!!!!!!!!!!!
Cik ir zinaams tad mums ir viss daargaakaa apkure Latvijaa!!!!!!!!!!!!!Kaut gan Vaarpas piegaadaa šķeldu divreiz leetaak nekaa iepriekšeejaa gadaa!!1!
Driiz jau tikai pensionaari paliks tai Valkaa,jaunie visi brauc prom un kurš tad maksaas par apkuri -dubultaa!!!!ES jau saprotu ka tas lielais tarifs ir lai Tu samaksaatu ar par kaimiņa dziivoļa paraadu!!!!!
Nav jau taisniibas tai Valkā!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.04.10 14:30

Es gan vakarā negribētu salt. Savu privātmāju vakaros kurinu līdz pat vasarai.

pirms 9 gadiem, 2010.04.10 16:27

zzs

Ja man salst, iekurinu un sildos cik tīk, staigājam pa māju visi kā vasarā t-kreklos, nesūdzamies, bet neviens manā vietā neko nemaksā.Pats vien sedzu, un tas nemaz nav mazāk, kā savā daudzdzīvokļu namā dažus gadus atpakaļ.Bet, esmu apmierināts, jo viss maksā naudu-katls, apkope, kurināmais, elektrība.Tiem, kas te raud, iesaku pašiem risināt jautājumu par savas mājas apsaimniekošanu un domu veidot savu sistēmu, nosiltināt namu un tad problēmas būs atrisinātas.:))

pirms 9 gadiem, 2010.04.10 21:18

neceriet!

Nākošajā sezonā arī pensionāri nemaksās, ņemot vērā to, ko taisās izdarīt ar pensijām. Ja paliks 100 ls, šaubos, vai varēs kaut drusku nomaksāt.

pirms 9 gadiem, 2010.04.11 09:12

valcēniete

'' Par visu maksāju es dārgi..." - tā varētu attiecināt uz Valkas komunālajiem pakalpojumiem, citās pilsētās domā par cilvēkiem, bet Valkā , kā jau visa Latvijas valdība ir parādījusi piemēru ,par cilvēkiem nedomā. Apkuri vēl lūdzu nepārtrauciet, jo kā jau pieredze rāda - līdz ko apkuri atslēdz, tā iestājas auksts laiks un neba jau šitais pavasaris būs savādāks. Tikai tiešām - esiet cilvēcīgi un neprasiet par ekeonomisko režīmu tādu pašu samaksu kā ziemā, kaut gan mikrorajonā par dažu auksto mēnesi bija jāmaksā lētāk nekā par siltāku mēnesi. Iedzīvotāji taču nav dzīvnieki , mēs jau visu arī rēķinām un cenšamies, bet vienreiz jau arī piegriežas tās visas cūcības.

pirms 9 gadiem, 2010.04.12 09:01

Valka