Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Igaunijā mediji visu atspoguļo drūmākās krāsās nekā ir patiesībā

Ceturtdien Valkas novada domē ieradās 22 Valgas apriņķa pašvaldību vadītāji, lai iepazītos ar aizvadītajā gadā paveikto.

"Uz šejieni nācu ar lielu interesi. Reizi gadā taču jāapciemo vecie draugi un jāiepazīst jaunie pašvaldību darbinieki. Man interesē, kā pie jums ir notikusi teritoriālā reforma, kādi ir jaunās pašvaldības uzdevumi un kā strādā šī sistēma," "Ziemeļlatvijai stāsta Valgas apriņķa valdes vecākais Margus Lepiks. Vēl viņu interesē politisko spēku sadalījums jaunievēlētajā Saeimā.

Atrādās reizi gadāM. Lepiks ir dzirdējis, ka Latvijā nebūšot reģionālo lietu ministra. "Mums ir izveidota pierobežu sadarbības grupa, taču, kā viss turpināsies, ja Latvijas valdībā gaidāmas tādas pārmaiņas?" jautā Valgas apriņķa valdes vecākais.

"Tas, ka reizi gadā kaimiņiem atrādām padarīto, ir kļuvis par tradīciju. Iepazīstinājām viņus ar savām nākotnes iecerēm un redzējumiem. Patīkami, ka igauņi dažādu situāciju risināšanai piedāvā savas idejas. Mēs viņiem, viņi mums," stāsta Valkas domes priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zariņš. Viņš piebilst, ka šī ir tā reize, kad kaimiņiem var radīt patiesāku priekšstatu par Latviju. Igaunijā mediji visu atspoguļo daudz drūmākās krāsās nekā ir patiesībā. Viņi bija pārsteigti par Valkā un novadā notiekošo, par to, ka kaimiņi spēj apgūt tik daudz Eiropas naudas.

Igaunijā reformu vēl neplānoValkā viesi apskatīja SIA "Pepi Rer", viesojās šautuvē pilsētas stadionā un iepazinās ar kultūras namu, kura remonts iegājis beigu fāzē. Savukārt Kārķu pagastā igauņi apskatīja pamatskolas sporta halli, baznīcu, tautas namu un informācijas centru.

Arī Ērģemes pagastā viesu uzmanība bija pievērsta Turnas tautas namam. "Igauņus ļoti interesēja, ko esam secinājuši par teritoriālo reformu, kādi ir tās plusi un mīnusi. Igaunijā par reformu daudz runā, taču nekas vēl nav ieplānots," stāsta V. Zariņš. Pavasarī valcēnieši dosies uz Valgu un tad uzzinās, kas nozīmīgs paveikts Valgas apriņķī.

Slēgs jaunu līgumuDienas izvērtējumā viesi sacīja visnotaļ atzinīgus vārdus par redzēto. "Igauņi atzina, ka visnotaļ vērtīgi ir centieni saglabāt lauku skolas. Viesi Kārķu pamatskolā pusdienoja un priecājās par bērnu koncertu, ko bija sarūpējuši Cimzes Valkas mūzikas skolas Kārķu filiāles audzēkņi. Igauņi visai emocionāli izteicās par baznīcu un brīnījās, kā mūsdienās kaut ko tādu var uzbūvēt.

Atsauksmes patiesi bija vispozitīvākās," stāsta Kārķu pagasta sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Pilskalne. Viens no apriņķa pagasta vadītājiem īpaši ieinteresējās par Kārķu sporta halli un solījās atbraukt vēlreiz, lai ar šo projektu iepazītos detalizētāk, jo kaut ko līdzīgu vēloties uzbūvēt savā pagastā.

Abu pušu speciālisti izvērtēja iepriekšējo sadarbību. "Valkas rajona un Valgas apriņķa sadarbības līgums ir noslēgts 1995. gadā, bet tā kā Valkas rajons vairs neeksistē, tad 18. novembrī slēgsim jaunu sadarbības līgumu," informē Valkas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Gunta Smane. Šo līgumu no igauņu puses parakstīs M. Lepiks un Valgas apriņķa pašvaldību asociācijas priekšsēdētājs Madis Gross.

Valka