Igaunija svin valstiskās neatkarības dienu

Šodien, 24. februārī, mūsu ziemeļu kaimiņvalsts Igaunija svinēs republikas neatkarības 91. gadadienu. Tradicionāli šajos svētkos piedalās vai tos vēro daudz valcēniešu.

 

Valgā allaž šos nozīmīgos svētkus plaši rīko robežsardzes pilsētiņā Pikk ielā 16 (pie Valgas mēbeļu fabrikas un luksofora).

 

Pasākuma organizatori - dibinājums "Patriotiskās audzināšanas pastāvīgā ekspozīcija", Valgas pilsētas un apriņķa valde - aicina visus interesentus arī no kaimiņpilsētas Valkas svinēt Igaunijas dzimšanas dienu kopīgi.

 

 

 Kā ik gadu, arī šoreiz svētkus ar savām prezentācijām papildinās Latvijas glābšanas komandas un policijas pārstāvji. "Ikvienam apmeklētājam šajā dienā būs lieliska iespēja iejusties tā laika cīnītāju un mežabrāļu lomā, izmēģināt šaušanas prasmi, nokāpt pazemes bunkurā, nobaudīt lielisko karavīru zupu," sola Valkas un Valgas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga.

 

Igaunijas Republikas neatkarības dienai veltītie pasākumi Valgā sāksies 12.00 ar piemiņas pasākumu un vainagu nolikšanu Metsa ielas kapsētā. Pēc tam pasākumu programma turpināsies Pikk ielā 16 ar svētku uzrunām, Valgas apvienoto koru priekšnesumiem, suņu kluba prezentāciju un daudzām citām lietām.

 

Pulksten 12.45 atvērs patriotiskās audzināšanas muzeja jauno ēku, un tur mācību klasē ikviens varēs pārliecināties par savu šaušanas prasmi uz leģendārā ieroča M-16 simulatora.

 

Muzeja tematiskajās telpās un visā teritorijā paredzēta Zemessardzes Valgas apriņķa nodaļas, Valgas un Valkas policijas nodaļu, Igaunijas un Latvijas glābšanas dienestu un Igaunijas Robežsardzes prezentācijas. Sporta zālē būs iespēja šaut ar gaisa ieroci. Pēc tam Valgas apriņķa sieviešu nodaļas gatavoto karavīru zupu un karstu tēja varēs baudīt ikviens svētku apmeklētājs.

Valka