Igaunijas televīziju var redzēt jaunā kvalitātē 1

Par telekanālu pieejamību atbildīgā akciju sabiedrība "Levira" uzstādīja Valgas pilsētā jaunu digitālās televīzijas raidītāju, kas uzlabos ar parasto antenu redzamā signāla pārklājuma kvalitāti.

 

Igaunijas televīziju skatās daudzās valcēniešu un Valkas pagasta mājsaimniecībās, jo īpaši tajās, kur nav pieejama kabeļtelevīzija.

 

Igaunijas pāriešanas uz digitālāo televīziju vadības komisijai piederošās AS "Levira" valdes loceklis Indreks Lepa pauda, ka papildu raidītāju uzstādīja, lai uzlabotu pašmāju telekanālu digitālās skatīšanās iespējas Valgā un tās apkārtnē.

 

 

 "Tiem skatītājiem, kuriem līdz šim bija kaut kādas grūtības saņemt kvalitatīvu digitālo pārklājumu no Valgjarves raidītāja, tagad vajadzētu pagriezt savas antenas uz Valgā esošo jauno raidītāju, kas atrodas Veru ielā 116a," informē Valkas un Valgas kopējā biroja vadītāja Anita Tannenberga.

 

 

Jāpievērš uzmanība apstāklim, ka Valgas raidītājs ir ar vertikālo polarizāciju, tāpēc arī uzņemšanas antenai jābūt krustus pozīcijā attiecībā pret zemi.

 

 

 Lai atrastu pareizo virzienu un augstumu jumta antenai, lai uztvertu digitālo signālu, to eksperimentālā veidā nepieciešams bīdīt dažādos virzienos un uz augšu un leju, tai pat laikā vērojot no digiboksa uz teleekrāna ienākušā signāla stiprumu un kvalitātes informatīvās strīpas.

 

 

Tāpat ieteicams pārskatīt antenas un televīzijas kabeļa savienojumu. Ja lietus un vēja ietekmē tas sabojājies, tad nepieciešams no jauna pareizi savienot kabeli ar antenu vai nomainīt. Vislabāk par to konsultēties ar telespeciālistiem.

 

 

Ar virszemes pārklājumu digitālajā televīzijā pašreiz redzami septiņi pašmāju kanāli: ETV, ETV2, Kanal 2, TV3, Kanal 11, TV6 un Kalev Sport.

Komentāri 1

a

Skaisti zeel ka pie mums nav tadu uztvereju dazi latvijas kanali un viss

pirms 12 gadiem, 2009.02.12 15:43

Valka