Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Informācija Igaunijā strādājošajiem Latvijas iedzīvotājiem

Pēdējā laikā iedzīvotāju vidū ir aktualizējies jautājums par ienākuma nodokļa aprēķināšanas kārtību Igaunijā strādājošiem Latvijas iedzīvotājiem. Pēc Valkas novada domes informācijas, daudziem pierobežā dzīvojošiem Valkas iedzīvotājiem, kuri strādā Valgā, nav zināma nodokļu aprēķināšanas kārtība attiecībā uz Igaunijā strādājošiem nerezidentiem, kuri ir citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu rezidenti.

Sazinoties ar Igaunijas Muitas un ieņēmumu dienestu, noskaidrots, ka ES dalībvalstu rezidentiem, kuri strādā Igaunijā, ienākuma nodoklis tiek aprēķināts no pirmās kronas. Tomēr, deklarējot savus ienākumus, arī Igaunijas nerezidentiem, kuru ienākumi Igaunijā ir vismaz 75% apmērā, gada beigās iespējams saņemt atpakaļ avansā atvilkto neapliekamā nodokļa daļu, atbilstoši Igaunijas Republikas likumdošanai.

Lai saņemtu iemaksātā neapliekamā nodokļa daļu, Igaunijas nerezidentam, kurš ir citas ES dalībvalsts rezidents, un kura ienākumi Igaunijā ir vismaz 75%, Igaunijas Muitas un ieņēmumu dienestā līdz 31.martam jāiesniedz fiziskās personas ienākumu deklarācija par gūtajiem ienākumiem Igaunijā iepriekšējā kalendārajā gadā.

Lai saņemtu detalizētāku informāciju, lūgums vērsties Muitas un ieņēmumu dienesta Valgas nodaļā, Viljandi ielā 23 vai zvanīt pa tālruņiem +372 676 4375, +372 676 4376, e-pasts: [email protected].

Valka