Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglābj no ledus gūsta 2

Pašlaik Valkas dzīvnieku patversmē mitinās divi suņi - mīlīga suņu meitene un no ledus gūsta izglābts paliels jauktenis līdzīgs kollijam - un arī strīpains kaķu puika.

Kolliju no drošas nāves izglāba patversmes vadītāja Rita Luguze. Suns bija nodomājis pārpeldēt Pedeli netālu no bērnu rotaļlaukuma, bet pietrūcis spēka uzrāpties krastā. Rotaļlaukumā strādājošie strādnieki pamanījuši, ka dzīvnieks izmisīgi pieķēries ledus gabalam, un par to acumirklī paziņojuši R. Luguzei.

Viņa atzīst, ka riskējusi, lai izglābtu dzīvnieku, jo ledus pārkare kuru katru brīdi varēja ielūzt. Pēc tam suns nogādāts patversmē, ēdināts, dzirdināts un apkopts. Pašlaik milzenis atguvis dzīvesprieku un gaida jaunus saimniekus. R. Luguze pieļauj, ka suns ir vai nu noklīdis, vai arī tas ir izmests no mājām, jo līdz šim neviens nav interesējies par dzīvnieka likteni.

Patversmē pagaidu mājas atradusi aptuveni divus gadus veca kucīte, kura atsaucas uz vārdu Rena. Viņas saimniece smagi saslima, tāpēc bija ilglaicīgi jādodas ārstēties uz slimnīcu. Sunīte ir uzticama, gudra, mierīga un paklausīga. R. Luguze ir pārliecināta, ka tā varētu būt uzticama draudzene kādam pensionāram vai ģimenei ar maziem bērniem.

Savukārt aptuveni astoņus mēnešus vecais runcītis, kurš ir izkastrēts, atrasts klīstam Valkā, Lauktehnikas rajonā. R. Luguze cer, ka izdosies atrast jaunas mājas mīlīgajam runčukam. Ja kādu ir ieinteresējis šo dzīvbieku turpmākais liktenis, aicināts zvanīt R. Luguzei pa tālruni 26688217.

Vadītāja atgādina, ka iedzīvotājiem ir iespēja patversmi izmantot kā pagaidu mītni saviem četrkājainajiem draugiem. To var darīt gadījumā, ja uz kādu laiku ir jāizbrauc no mājām un nav kas pieskata mājdzīvnieku. Šo pakalpojumu gan var izmantot tikai par attiecīgu samaksu.

Komentāri 2

ķepainis

Paldies Ritai un visiem, kam nav vienaldzīgs dzīvnieciņu liktenis!

pirms 9 gadiem, 2010.04.03 11:59

paldies

Pievienojos Ķepainim! Apkārt ir daudz nežēlības un paldies Dievam, arī līdzcietība mums nav sveša!

pirms 9 gadiem, 2010.04.03 13:23

Valka