Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izskatās, ka par vilcienu un autobusu satiksmi vēl ilgi lems 2

Jau vairākus gadus daudzi valcēnieši, kā arī Valkas pagasta iedzīvotāji, kuriem bieži sabiedriskajā transportā jāmēro ceļš uz Rīgu, ir pauduši neizpratni, kādēļ no rīta un priekšpusdienā divi vilcienu un autobusu maršruti pārklājas, bet pēcpusdienā uz galvaspilsētu atiet tikai viens autobuss un vakarā vilciens.

Pirmais pasažieru vilciens "Valga - Rīga" no Lugažu stacijas uz Rīgu atiet pulksten 5.33, bet autobuss no Valkas autoostas - 5.40.

Pēc tam uz galvaspilsētu autobuss izbrauc pulksten 9.55, bet nākamais autobusa atiešanas laiks pilnīgi sakrīt ar vilciena izbraukšanu. Abi uz Rīgu dodas pulksten 11.50.

Pasažieriem grafiks nav saprotamsIedzīvotāji ar šādu kārtību nav apmierināti. "Es varu tikai pabrīnīties par tik neloģisku satiksmes organizāciju. Tā ir mākslīga problēmu radīšana tur, kur tām patiesībā nevajadzētu būt. Satiksmes organizācija ir tik novecojusi un neelastīga, ka, šķiet, nemaz nedzīvojam 21. gadsimtā.

Parasti cilvēki uz Rīgu brauc, lai piedalītos dažādās sanāksmēs un semināros, bet tie sākas pulksten 10.00 vai pat 11.00, taču no pussešiem līdz 10.00 nav ne autobusa, ne vilciena, bet pussešos aizbrauc abi. Turklāt brauciens ar autobusu ilgst gandrīz četras stundas, kas nogurdina. Pēc tam nav viegli būt možam sanāksmēs.

Ekspreša maršrutu, kas bija tik vajadzīgs pasažieriem, likvidēja. Tā vien šķiet, ka viss tiek darīts pretēji pasažieru ērtībām un interesēm," sašutumu neslēpj kāda valcēniete.

Tādu kārtību par absurdu uzskata arī novada deputāte Erna Pormeistere, kura atzīst, ka uz Rīgu jābrauc bieži. "Man darba sanāksmes Rīgā parasti sākas pulksten 10.00 . Tas nozīmē, ka man vismaz pulksten 5.00 jāceļas, lai tiktu uz autobusu.

Savukārt, ja priekšpusdienā darīšanas ir Valmierā, tad man jāgaida līdz vakaram, kamēr ar autobusu tieku mājās. Tukši ir ļoti lieli laika intervāli. Gribētos, lai tajos iekļautu kādu reisu, bet nekā, labāk laikam, lai divi maršruti pārklājas," neapmierinātību neslēpj E. Pormeistere.

Jautājumu vēl apspriedīs"Ziemeļlatvija" pēc skaidrojuma vērsās pie Valkas novada domes izpilddirektora palīdzes Irēnas Barinovas, kuras kompetencē ir šie jautājumi. Pagaidām arī viņa skaidru atbildi nevarēja dot. "Ceturtdien par to spriedīsim Vidzemes plānošanas reģiona sanāksmē, pēc tās varēšu sniegt sīkāku informāciju," saka I. Barinova.

Valsts SIA "Autotransporta direkcijas" sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Maluha informē, ka direkcija turpina darbu pie starppilsētu maršrutu tīkla pārplānošanas ar mērķi atstāt tikai vienu reisu vai nu autobusam vai vilcienam vietās, kur tie dublējas. Pašlaik maršruti tiek izvērtēti virzienā no Rīgas uz Gulbeni, Liepāju, Ogri, Ventspili, Jelgavu, Dobeli, Daugavpili, Aizkraukli un Jūrmalu, bet Valka vēl nav iekļauta šajā sarakstā.

S. Maluha skaidro, ka par Valku jautājums vēl nav izlemts. "Direkcijas speciālisti uzskata, ka vilcienu un autobusu maršruti no Valkas līdz Rīgai tomēr ir atšķirīgi un ne visos posmos dubultojas. Šis jautājums jāapspriež arī ar Valmieras pašvaldību. Skaidrība šajā jautājumā varētu būt pēc 9. februāra," saka S. Maluha.

Šķiet, Raiņa pazīstamajā lugā "Zelta zirgs" kraukļu vārdus - krā, krā, tā bija un paliks - var attiecināt arī uz satiksmes organizāciju Valkā un arī Valmierā.

Komentāri 2

Intars

Man gan interesē cik pilsoņu ir aptaujāti un vai neapmierinātie ir pārsvarā tiem, kas apmierināti?

pirms 9 gadiem, 2010.02.04 14:39

mieru

Nedomājiet, ka kāds ko mainīs! Daudz kašķēsimies, panāksim ka vienu noņem , bet citā laikā jau neieliks!

pirms 9 gadiem, 2010.03.19 20:07

Valka