Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izzina Cimzes dzīves takas 2

 Valkas novadpētniecības muzejā viesojās diriģents Jānis Erenštreits, režisori Varis Brasla un  Lauris Gundars, lai izzinātu dažādus Jāņa Cimzes dzīves aspektus. Viņu galvās virmo doma, ka vajadzētu Valmieras teātrī iestudēt lugu par Cimzi.

“Tā varētu būt luga ar dažādām skolotāja sadzīves ainiņām, nevis biogrāfisks darbs. Iespējams kaut kas izdosies. Šis ir radošās komandas izlūkbrauciens, lai iepazītos, piemēram, par skolotāja piedzīvotajām krogus lietām un uzskatiem par tām,” stāsta Valkas novada domes kultūras dzīves organizatore Līga Lāne.

Vispirms grupa viesojās Cēsīs, Valmierā, pēc tam Raunā, bet noslēdza to Valkā. Šie cilvēki jau iepriekš bija uzsūkuši daudz informācijas par dižo skolotāju un viņa sadzīves lietām. Valkā par Cimzi gluži vai enciklopēdiskas zināšanas ir muzeja darba speciālistei Ligitai Drubiņai. Ar radošo grupu muzejā tikās arī novada domes priekšsēdis Vents Armands Krauklis.

Komentāri 2

...........

Ja Ērenštreits ne ar vienu neizkāvās vai neizlamājās, tikšanās beigusies laimīgi. Bet ja nonāks līdz teijāterim Valmierā, tur bez boksa neiztiks.

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 10:33

sniegapūka

Es gan god. Ērenštreitu pazīstu kā labi audzinātu, inteliģentu un korektas uzvedības cilvēku. Novērtēsim savus dižgarus.

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 01:45

Valka