Jāņi – savdabīgs cerību laiks

Jāņu dienas ielīgošana Valkas centrā pie veikala "Oļupe" notiek kopš tā atvēršanas 2000. gadā. Tas allaž bijis jauks pasākums ar notikumam atbilstošu "dzīvo" mūziku.

 

Ielīgošanas saimnieki ir veikala īpašnieki - Inga un Māris Boši. "To darām savu klientu dēļ. Nevaram visu laiku prasīt no viņiem, jādod arī kaut kas pretī. Šī ir tā reize, kad varam kaut ko dāvināt," smaida I. Boša.

 

Šoreiz kā arī daudzas iepriekšējās reizes muzicēja folkloras draugu kopa "Nāburgi". "Pilsētas centrs šādiem pasākumiem ir ļoti pateicīga vieta, jo ne jau visiem ir kur ielīgot un līgot Jāņus. Skatītāji mums allaž dzied līdzi," komentē "Nāburgu" vadītāja Mārīte Meļķe. Viņa uzskata, ka ielīgot svētkus nav grūti un ir ievērojusi, ka dažbrīd vecākām sievietēm acīs pavīd pa asarai, atceroties Jāņus jaunībā.

 

Svētku ielīgošanu pie "Oļupes" katru gadu apmeklē Gundega Zandersone. "Man ir nozīmīgi būt kopā ar savas pilsētas iedzīvotājiem. Patiesībā jau enerģētikas pilnie un īstie saulgrieži ir šodien, nevis naktī no 23. uz 24. jūniju. Līgo nakts nebūt nav tā maģiskā nakts," pārliecināta Gundega.

 

Uz svētkiem ieradās arī bijusī "Oļupes" darbiniece Ilga Būda ar vīru Reini. "Šī ir ļoti pateicīga vieta svētku svinēšanai un cilvēku sanākšanai. Veikala saimnieki Inga un Māris allaž ir bijuši viesmīlīgi cilvēki," pārliecinājusies kulināre Ilga.

 

Savukārt pensionētai skolotājai Valdai Fjodorovai patīk, ka "Nāburgi" uzstājas tautastērpos ar ziedu vainagiem galvā. "Dažkārt saka, ka ziedu vainagi domāti tikai jaunām meitenēm, bet tā nav taisnība. Jāņos tos var nēsāt visas sievas, visas meitas, turklāt viņas cer uz kaut ko "interesantu"," smaida tradīciju zinātāja.

Valka