Jaunajā kopīgajā centrā Valkas pusē tīra celiņus, kāpnes un bērnu rotaļlaukumu 5

Aizvadītajās brīvdienās jaunajā dvīņu pilsētu Valkas un Valgas centra Valkas pusē bija iztīrīti celiņi, kāpnes un notīrīts bērnu rotaļlaukums, bet Valgas pusē netīrīta bija gājēju iela un pārējie celiņi. To, ka igauņi nesaspringst ar sniega tīrīšanu, apliecināja arī īpašais soliņš uz pašas Latvijas – Igaunijas robežas – Valkas pusē soliņš bija notīrīts, bet Valgas pusē nebija notīrīts.

Ne tikai vietējie, bet arī iebraucēji un tūristi kopīgo robežpilsētu Valkas un Valgas centru uzskata par vienotu teritoriju, tāpēc diemžēl arī pašvaldība saņem nepelnītus aizrādījumus par sniega netīrīšanu igauņu pusē.    

Novada domes izpilddirektora vietnieks – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters informē, ka darbā uz pārbaudes laiku – trim mēnešiem – pieņemts strādnieks, kura pienākumos ietilpst kārtības uzturēšana kopīgā Valkas un Valgas centra Latvijas pusē. Pašlaik tiek domāts arī par vajadzīgā inventāra iegādi. Darbiniekam regulāri centrā ir jāiztīra celiņi, no sniega jāatbrīvo bērnu laukums, jāuztur kārtībā gājēju iela – Raiņa ielas posms. 

G. Stālmeisters atzīst, ka strādniekam ir darba pilna rokas, jo Valkas iedzīvotāji ir prasīgi un vērīgi. Ne reizi vien jau publiski izskanējuši pārmetumi par to, ka pašvaldība, īstenojot šo vērienīgo daudzmiljonu projektu, nav paredzējusi finansējumu centra kārtības uzturēšanai.
“Ziemeļlatvija” jautāja, vai ar igauņiem ir bijusi kāda vienošanās par kārtības uzturēšanu kopīgajā centrā. G. Stālmeisters neko nav dzirdējis ne par šādu vienošanos, ne arī par notikušām sarunām saistībā ar šo. Pašvaldības amatpersona uzskata, ka kārtība kopīgajā centrā ir jāuztur un tas turpmāk arī tiks darīts.

Novada domes izpilddirektors Ainārs Zābers atklāj, ka jau aizvadītajā rudenī ar Valgas pašvaldības pārstāvjiem tika runāts par kārtības uzturēšanu kopīgajā dvīņu pilsētu centrā. Valkas novada pašvaldība ierosināja algot kādu firmu, kas varētu to darīt, bet igauņi sev vien zināmu iemeslu dēļ šo priekšlikumu noraidīja. A. Zābers pieļauj, ka Valgas pagasta pašvaldībai šis jautājums nav tik prioritārs un acīmredzot arī Valgas iedzīvotāji neizsaka pārmetumus par sniega netīrīšanu. Savukārt valcēnieši regulāri pašvaldībai ziņo par nekārtībām kopīgajā centrā. Izpilddirektors bija gandarīts, ka arī “Ziemeļlatvija” pamanījusi, ka Latvijas pusē centrs tiek tīrīts.

Komentāri 5

bezugunsnavdumu

Valkas sētnieks jau varēja to soliņu notīrit visu, bet nē. Psrs principi neļauj, kur lieko soli neviens neveica. Redzams, ka sniegu viņš tak tupi ar lāpstu nobrauca, tā bojājot soliņa virsmu, radot skabargas.
Slotu laikam neizsniedza, tam nabagam kurš uz pārbaudes laiku, un kuram instrumenti vēl tikai būs.
Laikam tīra ar cimdiem.

pirms 6 mēnešiem, 2021.02.05 19:59

kurkulis13

Voldemār, tas Valkas sētnieks ir tieši tikpat "čakls" kā tu. Tu pat to kas tev ir jādara, nedari, kur nu vēl lieku soli paiesi uz priekšu. Ja runā par to tā saucamo kopējo centru, tad Valgai nekā kopēja nav. Viss tak ir Valkas pusē. tad nu arī paši tīriet. Un kādi tūristi brauc? Kaut kā tak ir aizliegts pašlaik.

pirms 6 mēnešiem, 2021.02.07 11:46

bezugunsnavdumu

Valka nosaukumu ar lāpstu laikam tomēr nokaunējas.

pirms 6 mēnešiem, 2021.02.05 20:00

duksis4x4

Soliņš apliecina tīrītāja nekrietno dabu un neko vairāk. Pie soliņa apkārt tikpat daudz sniega un uzraksts virs soliņa netīrīts. Ak, šie pašslavinošie raksti!

pirms 6 mēnešiem, 2021.02.06 09:26

veletajsv

Vaaau, šitas ir labais! Pašiem ielas izdrupušas ( piem. Raiņa iela posmā no LB veikala līdz krustojumam ar Dārziņa ielu), dabas takas aizaugušas un koka laipas sapuvušas, apvedceļa celiņu bruģis izšķobījies un ar ieaugušu zāli, par Ausekļa ielas braucamo daļu nemaz nerunāsim un vēl citas nejēdzības, kuras nav iespējams uzskaitīt, bet lūk, igauņu celiņi ,kas nebija iztīrīti un tas soliņš! Nu pilnīgi "acīs griež" vidējam valcēnietim un latvietim!
Bet nu visu cieņu tam nabaga cilvēciņam, kurš nolīgts verdzībai ! Lai izturība!

pirms 6 mēnešiem, 2021.02.07 14:18

Valka