Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši divas dienas talkos Pedeles krastā pie Līgavu akmens 4

Skolotājas Marionas, mācītāja Žerāra un 10 Valkas ģimnāzistu pavadībā šonedēļ pilsētā ir redzama 13 jauniešu grupa no Francijas. "Trīs no tiem ar valcēniešiem tikās pērn, taču visi pārējie ir jauni apmaiņas programmas dalībnieki," stāsta projekta koordinatore Dace Langenfelde. Jaunieši ir vecumā no 15 līdz 20 gadiem.

Vidzemes reģiona un Lejasreinas departamenta sadarbības ietvaros no 5. līdz 12. jūlijam Vidzemē viesosies jaunieši no sabiedriskās organizācijas EUL, lai kopā ar Valkas ģimnāzijas audzēkņiem iepazītu mūsu kultūru un tradīcijas. Tā ir jauniešu organizācija ar kristietības novirzienu.

Viens no nozīmīgākajiem franču mērķiem ir redzēt Vislatvijas skolēnu dziesmu un deju svētkus. Viesi dzīvo ģimnāzijas internātā. Savu viesošanos Valkā viņi sāka ar ģimnāzijas, savstarpējo un Valgas iepazīšanu, pieņemšanu pie novada domes priekšsēdētāja Kārļa Alberga, kurš īsi pastāstīja par novadu.

Vakarā notika sadraudzības pasākums ar iepriekšējās apmaiņas dalībniekiem koristiem. Šodien jaunieši iepazīstas ar Naukšēnu cilvēkmuzeju un Ķoņu dzirnavām. Vakarā Valkas novadpētniecības muzeja saimes namā notiks abu tautu tradīciju iepazīšana.

Dabas aizsardzības pārvaldes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta speciālista Andra Urtāna vadībā 7. un 8. jūlijā projekta seminārā - praktikumā "Klimata izmaiņas: ietekme, izmaksas un pielāgošanās Baltijas jūras reģionā" (BaltCICA) Pedeles upes krastā pie Līgavu akmens jaunieši strādās pie ainavas sakopšanas un straujteces izveidošanas Pedeles upē.

Pasākuma mērķis ir skaidrot iespējas mazināt paredzamo klimata izmaiņu iespaidā radušos negāciju - upju bioloģiskās daudzveidības, ūdens resursu un to pašattīrīšanās spēju samazināšanos.

"Franči izteica vēlmi praktiski darboties un mēs viņiem šo iespēju radījām. Dabā veidosim straujteci, kura veicinās skābekļa piesātinājuma palielināšanos upē un upes posma pašattīrīšanās spēju palielināšanos. Pasākumam ir eksperimentāls raksturs," skaidro D. Langenfelde.

Divu dienu laikā Pedeles upes krastā paredzēts izveidot izziņas objektu, kurā interesenti varētu gūt informāciju un ierosmi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un klimata izmaiņu seku mazināšanā.

Piektdiena būs veltīta Vidzemes iepazīšanai. Savukārt sestdien notiks projekta izvērtēšana un dziesmu svētku koncerta Mežaparkā apmeklējums.

"Valkas ģimnāzijas sadarbība ar franču jauniešu organizāciju aizsākās pagājušā gada vasarā Francijā. Tur Valkas jaunieši ar Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas "Jaunatne darbībā" atbalstu pavadīja nedēļu Lejasreinas departamentā un ne tikai iepazinās ar Eiropas Savienības politiskajām un sociālajām pamatvērtībām, bet arī ieguva jaunus draugus," stāsta projekta koordinatore Dace Resele.

Franču jauniešu organizācijas EUL un Valkas ģimnāzistu šīs vasaras projektu bija iespējams īstenot ar Vidzemes plānošanas reģiona, Lejasreinas departamenta padomes, Francijas Jaunatnes un Sporta lietu ministrijas, Valkas novada domes un Valkas ģimnāzijas finansiālo atbalstu.

Komentāri 4

Intars

o! es jau domāju, ka par Līgavu akmens eksistenci zin tikai "lauķenes" bērni un Goba.

pirms 9 gadiem, 2010.07.06 17:26

kāds var izstāstīrt konkrētāku Līgavu akmens atraāsnās vietu

pirms 9 gadiem, 2010.07.06 17:32

putnuverotajs

Tiem kas vēlas apskatīt Valkas un Līgavas dižakmeņus noderēs šajā rakstā atrodamā dižakmeņu karte.

http://valka.lv/valkas-dizakmenu-sakopsana/

pirms 9 gadiem, 2010.07.07 09:19

Intars

Karte word dokumentā!:D muahahaha, sen nebiju ko tādu redzējis, šķiet valka.lv administrē baigie "speciālisti" .

pirms 9 gadiem, 2010.07.07 12:00

Valka