Jaunieši savai pilsētai un Varžupītei 3

Grupa Valkas jauniešu ir pabeiguši Varžupītes un tās krastu tīrīšanu aiz ģimnāzijas kopmītnēm. Vismaz šoreiz izdevies apsteigt igauņus, jo upītes otrs krasts ir aizaudzis.

Talcinieku vecums bija visnotaļ plašā amplitūdā - no piektklasnieka līdz augstskolas studentam. Domes speciāliste darbā ar jauniešiem un šā projekta vadītāja Jolanta Dudzinska stāsta, ka sākotnēji šķitis - darba nebūs daudz. Sākot strādāt, nācās atrakt un novākt veco krāsmatu pamatus.

Pēc zemes kārtas noņemšanas atklājās, ka tur aprakts daudz ķimikāliju. Daudz pūļu prasīja arī upītes iztīrīšana daudzu desmitu metru garumā. Tajā bija noslīcinātas ne tikai saliekamās gultas, pannas un kannas, bet arī ļoti daudz autoriepu.

J. Dudzinska atzīst, ka bez domes Teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbinieku atbalsta projekts pilnā mērā nebūtu īstenots. Tieši tāpēc jaunieši ir pateicīgi šiem cilvēkiem, kuri nekad neatteicās palīdzēt ar nepieciešamo tehniku un cilvēkiem. Viņi palīdzēja arī nozāģēt vecos nokaltušos kokus, kuri pēc tam pārtapa brīvdabas mēbelēs.

Pavisam no šīs nelielās vietas tika izvestas gandrīz 20 autokravas atkritumu. Jolanta atzīst, ka šī vieta patiesībā tagad ir ļoti skaista. Atkritumi tur bija krāti gadu desmitiem. Ik pēc dažiem soļiem bija raktas bedres un piepildītas ar atkritumiem gluži kā izgāztuvē.

No sākuma līdz beigām visās talkās piedalījās Romina Meļņika, Zanda Cekula, Ēriks Vilnis un Eduards Melančuks.

Projektā iesaistījās arī Laura Zepa, Anna Iesalniece, Keita Ontensone, Staņislavs Levitāns, Krista Buša, Vita Āboliņa, Ginta Kozlovska, Inga Kozlovska, Arta Nuķe, Madara Zīle, Alise Ozola, Uģis Sviķis, Ivo Meļņiks un Guntis no Liepājas. Kokapstrādes darbus vadīja Dzintars Jansons. Pavisam talkošana prasīja divas nedēļas.

To organizēja Valkas Jauniešu dome ar biedrības "Lauku partnerība „Ziemeļgauja"" un Valkas domes atbalstu.

Talciniece Romina Meļņika uzskata, ka jāpriecājas par to, ka pilsēta ir zaļa un vēl jo lielāks prieks, ja tās vietas ir sakoptas.

"Pilsētā dzīvojot ikvienam gribas nokļūt pie dabas. Ja šādas vietas pilsētā ir, turklāt pašu sakārtotas, tad ir dubultprieks," smaida Romina.

Jautāta, vai jauniešiem ir ieceres par citu vietu sakārtošanu pilsētā, jauniete atbild, ka pašlaik nekā konkrēta nav, taču visticamāk, ka darbs šajā virzienā turpināsies. Jauniešu domes vadītāja Romina atzīst, ka paveiktais darbs patiešām bijis smags. Viņa saprot, ka būs jāiegulda ne mazums pūļu, lai šo vietu uzturētu tādu, kāda tā ir pašlaik.

Ik pa laikam būs jāmaina atkritumu maisi, jāapļauj zāle un jāveic citi darbi. Tāpēc līdztekus domes Teritorijas apsaimniekošanas nodaļas rūpēm savu artavu, rīkojot talkas, dos arī pilsētas jaunieši.

Teritorijas sakopšanas nodaļas vadītāja Ruta Nuķe visnotaļ atzinīgi vērtē jauniešu iniciatīvu pilsētas labiekārtošanā.

"Tur patiešām bija briesmīgi. Protams, mēs centīsimies šo vietu turpmāk uzturēt kārtībā," sola R. Nuķe.

Viņa priecājas, ka pilsētā ir par vienu sakārtotu stūrīti vairāk.

"Ja jaunieši katru gadu īstenotu kaut vienu projektu par kādas vietas sakopšanu, tas būtu liels viņu devums Valkai," saka R. Nuķe un piebilst, ka pilsētā joprojām tādu vietu ir daudz.

Komentāri 3

mazā

Jaunieši malači, ka izturējuši tik smagu darbu. Lai aiziet un paskatās tie, kas nekad neredz ko dara jaunieši. Kā var pateikt, ka jauniešu darbs pilsētā nav manīts!( kādā no "Ziemeļlatvijā" uzdotiem jautājumiem atbildēja kāds kungs). Lai tagad aiziet un paskatās!

pirms 12 gadiem, 2008.08.06 17:32

erna

Malači jaunieši!!! Tikai žēl, ka ir arī citādi domājošie jaunieši un tūliņ naski piedalīties sagraušanā. Atremontētās šūpoles visai drīz jau bija salauztas. Žēl! Būtu mums Valkā vairāk tādu foršu jauniešu, kas prot darīt, nevis postīt!!!

pirms 12 gadiem, 2008.08.07 09:28

Jaunieši tiešām malači!!!
Tikai nelaime tāda , ka ka tieši domei un Nuķes kundzes vadītajai nodaļai vajadzēja būt tai kas tur regulāri sakopj.... tikai gadiem neviens sētnieks vai strādnieks tur nav kāju spēris, pat vairāk, skvēra sētniece tur upmalā izmet lapas utt.
Vēlreiz gribas teikt, jaunieši malači!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.08.11 10:01

Valka