Kad deja kļūst par mākslu 5

Sestdien Valkas kultūras namā notika tradicionāli gada lielākās sporta deju sacensības "Ziemeļvalsis 2011", kurās piedalījās apmēram 120 dalībnieku, tostarp no Valkas un Smiltenes.

FOTO ŠEIT

Kā jau visos deju festivālos pasākums sākās ar parādi un kopīgi dejoto valsi. Festivālam bija rīta un vakara sadaļa. Rīta pusē lielākoties dejoja jaunākie, bet pēcpusdienā - vecākie. Sacensības tiesāja divi tiesneši no Igaunijas un trīs no Latvijas.

Popularizē sporta dejas"Domāju, ka viss izdevās labi, vismaz par to liecināja viesu komentāri un atsauksmes. Tas notika arī, pateicoties valcēniešu atsaucībai - muzikālajam nodrošinājumam, sekretariāta darbam, reģistratoriem un citiem palīgiem. Bez viņiem būtu grūti," komentē pasākuma galvenais rīkotājs, Valkas novada bērnu un jauniešu centra "Mice" deju kluba vadītājs Jānis Rukmanis.

Viņš arī pats piedalījās sacensībās, un par viņa un partneres Agitas Širinas dejotprasmi liecināja vētrainās skatītāju ovācijas. Jānis pastāstīja, ka kopā ar Agitu dejo tikai trīs mēnešus un šīs viņiem šagad bija jau trešās sacensības.

J. Rukmanis domā, ka šis saiets popularizēs sporta dejas. Ja parasti uz šādām sacensībām ierodas dejotāji un viņu draugi un radi, tad šoreiz netrūka arī skatītāju no ielas. Lielu konkurenci vietējiem dejotājiem izrādīja igauņi. Skolotājs uzskata, ka vecākajā grupā labi nodejoja Pēteris Kuzmenko ar Ilzi Zalužinsku un Zigfrīds Niklavičs ar Simonu Mamatkulovu.

Viņi sacensībās piedalījās pirmo reizi. "Domāju, ka pirmajai reizei izdevās kā plānots. Ieguvām 5. vietu. Sajūta patīkama. Pirms sacensībām nekādu īpašu stresu nejutām," "Ziemeļlatvijai" stāsta I. Zalužinska. Vienu vietu zemāk ir Zigfrīds ar Simonu.

Šajā vecumā nav dārgiGunāra Sīkas mammai patīk, ka dēls mācās sporta dejas. Viņam bija divas partneres - Daniela un Patrīcija, tāpēc nācās dejot astoņas dejas pēc kārtas. Bijis grūti, taču izturējis. Jautāta, vai sporta dejošana ir dārgs prieks, Gunāra mamma, atbild, ka ne visai.

Lielākās izmaksas ir apģērbam un dalības maksai. Tā kā Gunāram ir divas partneres, jāmaksā dubulti. Egita Stahovska, kurai dejo dēls Denijs un meita Enija, atzīst, ka tas nav dārgs prieks. Gluži otrādi bērnu gūtais ilgstošā laika posmā ne ar kādu naudu nav atsverams. Lielās naudas nepieciešamas, kad šī nodarbe kļūst par lielo sportu, kad parādās nozīmīgi sasniegumi.

"Man ļoti patika sacensību organizācija, cirka pulciņa priekšnesumi un jo īpaši - lielie dejotāji, no kuriem mazie var tik daudz mācīties," uzskata E. Stahovska.

 

Vienīgā medaļa smilteniešiemPavisam sacensības notika astoņās vecuma grupās. No "Ziemeļvalša" vēl piedalījās Renārs Červids un Linda Lūsa, Denijs Stahovskis un Enija Aumeistere, Edgars Utkins un Enija Stahovska, Daniels Damanskis un Rēzija Vabale, Vjačeslavs Matvejevs un Katrīna Ota, Emīls Zīriņš un Ilona Milberga, Artūrs Kriviņš un Linda Lāce, Aigars Ozoliņš un Ilze Karberga, Deniss Tiščenko un Ivanda Purgale, Ainis Žīgurs un Signe Zalužinska, Gunārs Sīka ar Patrīciju Didžus un Danielu Stošu.

Diemžēl visas medaļas, atskaitot vienu, aizbrauca uz citiem novadiem un Igauniju, uz deju tradīcijām bagātu novadu centriem. Vienīgo medaļu - sudraba - izcīnīja Līgas Širmanes audzēkņi Smiltenē Artūrs Hļebņikovs un Elīza Bunga. Vēl no Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra startēja Kristers Plētiens un Elīna Puzule, Miks Kalniņš un Annija Albertiņa.

Komentāri 5

...

Tad būtu sarīkojuši īstas sporta deju sacensības,lai ir acij tīkami un valda īsts sacensību gars.Nekur nevaru izlasīt,ka sacensības būtu reģistrētas federācijas sacensību kalendārā.Nevajag mānīt skatītājus ar nosaukumu starptautiskās sporta deju sacensības.

pirms 10 gadiem, 2011.02.07 20:32

Dejotprasme

FIFELIS un ...! Ķeraties, mīļie, pie darba, ko "apliekat " darītājus! Ja tik vareni gudri esat, kāpēc neorganizējat jūs, bet gaidāt, ka citi to izdarīs?! Vienmēr nopelti tiek darītāji, bet spriedelētāji tik spriež un kritizē.
Veiksmi vadītājai Līgai Širinai un citiem pedagogiem! Jūs esat malači, kamēr "gudrie" prāto, jūs darāt! Paldies jums!! Tā turēt!

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 10:04

Dejotprasmei

Ka tik ne arī! Vajadzēja tredzēt kādas tās sacenes bija! Tā lūk!

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 15:27

Valka