Kad konkurenti lido, nevis slēpo

Eiropas meža darbinieku sacensības meža biatlonā notika 40. reizi, šoreiz Vācijas pilsētā Obervizentālē pie pašas Čehijas robežas. Viena no vislielākajām delegācijām, apmēram 60 dalībnieku, bija no Latvijas, tostarp arī Valkas rajona sportisti.

 

 

Sacensībās piedalījās apmēram tūkstoš dalībnieku no 22 valstīm. Vispirms notika individuālās sacensības piecu un 10 kilometru distancē. Vīru konkurencē (vecumā virs 40 gadiem) no Valkas rajona vislabāk noslēpoja Andrejs Lācis. Viņam 69. vieta. Jānim Encem 93. vieta, Aigars Dudelis ir 96., bet Mārtiņš Gaigals slēpojuma tabulā ir 121. Guntai Dudelei šajā grupā ir 19. vieta.

 

 

Gūst revanšu par zaudējumu pērn"Dalībnieku bija ļoti daudz, un viņu meistarība itin atšķirīga - daži no viņiem varētu būt Latvijas čempioni, bet citi uz slēpēm uzkāpj reizi gadā," situāciju raksturo A. Dudelis. Viņš uzskata, ka tā bija grūta distance ar trīs nopietniem kāpumiem un riskantiem nobraucieniem. Neraugoties uz sniega trūkumu, viņš sacensībām gatavojies, slēpojot Otepē trasē. Arī komandas biedrs A. Lācis "Ziemeļlatvijai" atzina, ka, cik vien iespējams, cenšoties izkustēties. Savukārt Jānis Ence ir priecīgs, ka izdevās gūt revanšu pēc zaudējuma Aigaram pērn.Jaunākajā grupā sievietēm 13. vietu izcīnīja Marta Gaigala. Vecākajā grupā Inesei Gulbei - 24. vieta, Rūtai Zepai - 27. Jaunākajā grupā puišiem Jurģim Dudelim 8. vieta, bet Kārlim Gaigalam - 11. vieta. U 19 grupā Jānis Dudelis izcīnīja 4. vietu. Veterānu konkurencē Aivars Grinbergs ierindojās 50. vietā.

 

 

Vispopulārākie - koka suvenīriPirms sacensībām organizatori drošības labad visiem lika ņemt līdzi arī krosa apavus, jo nevienam nebija pārliecības, ka būs sniegs. Tobrīd Vācijā bija 17 grādu silts. Visi jau bija samierinājušies, ka vajadzēs skriet ar šauteni plecā, tomēr Obervizentāle ir augstākā pilsēta valstī. Tiklīdz sportisti tur ieradās, naktī uzsala, bet nākamajā dienā nedaudz sniga. Trase bija ledaina, un sacensību dienā neizkusa. Saieta programma bija interesanta ar to, ka līdztekus sacensībām notika daudz kultūrvēsturisku un mežiniekiem profesionālu ekskursiju. Novads ir bagāts ar mežiem, tāpēc vispopulārākie ir no koka gatavoti suvenīri.

 

 

Piedzīvo pamatīgu gripas epidēmiju"Lielu daļu Latvijas komandas dalībnieku piemeklēja nopietna liksta - gripa. Stafešu dienā no pieteiktajām divām vīru komandām knapi izdevās izveidot vienu," stāsta J. Ence. Šī nelaime piemeklēja arī viņu - trīs dienas nācās pavadīt gultā. Viņš priecājas par sacensību atklāšanu, kurā varēja vērot iespaidīgu lāzeršovu un vietējo kokgāzēju paraugdemonstrējumus. Tomēr kopumā organizatoru darbā bija arī trūkumi.Valkas rajona mežinieki M. Gaigals un J. Ence šajās sacensībās Latvijas izlases sastāvā pirmo reizi piedalījās 1994. gadā Šveicē. Toreiz komandā bija septiņi dalībnieki, bet tā pamazām skaitliski izauga, iesaistot arī pieredzējušo vīru bērnus. Jautāts par sportiskajiem rezultātiem, Jānis atbild, ka jāpriecājas, ja var iekļūt pirmajā simtā. "Mēs nekādi nevaram konkurēt ar somiem, zviedriem un norvēģiem. Viņi lido, nevis slēpo," smaida J. Ence.

Valka