Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kādreizējā Valkas pagasta pārvaldes ēka varētu kļūt par sociālo namu

Valkas nomalē pie kādreizējās Valkas pagasta pašvaldības ēkas valda klusums. Durvis noslēgtas un pie tām uzraksts liecina, ka kopš 29. jūlija pagasta pārvalde atrodas Lugažu muižā.

Par to, vai pagastmājai jāatrodas citā administratīvajā teritorijā, ik pa laikam ir krustojušies viedokļi. Šovasar pēc jaunā saieta nama atvēršanas pārvaldei notika jurģi, un nu visi tās speciālisti strādā un pieņem iedzīvotājus Lugažos. Vienlaikus ar pārvaldi jaunas telpas ieguvusi arī ciemata bibliotēka.

Valkas pagasts ģeogrāfiski ir pārlieku izstiepts, lai tam atrastu centru kaut kur vidū, tādēļ arī jaunās pārmaiņas daļai iedzīvotāju ir atvieglojušas nokļūšanu pie pārvaldes darbiniekiem, citiem apgrūtinājušas. Nesenajos novada svētkos pie saieta nama lugažnieki neslēpa prieku, ka tagad ātri var nokļūt gan bibliotēkā, gan pārvaldē, turklāt ciemats ieguvis arī sakārtotu parku. Savukārt Sēļu iedzīvotājiem, it īpaši tiem, kuriem nav sava transporta, uz pārvaldi sarežģītāk nokļūt. Sēļos dzīvojošais Dzintars Jansons atzīst, ka ir kļuvis neērtāk.

"Man pašam problēmu nav, jo ir sava automašīna, bet, ja tās nebūtu, tad vajadzētu domāt, kā tikt līdz Lugažiem. Kājniekiem ir sarežģītāk. Līdz Valkai var aizbraukt ar autobusu, bet tālāk jādodas kājām," atzīst Dz. Jansons.

Valkas novada domes darbinieki gan stāsta, ka visus maksājumus tagad iespējams nokārtot pilsētā. "Ja kāds to nezina, varu pateikt, ka viss ir nokārtojams novada domē Valkā. Pilsētā ir arī poliklīnika un citas iestādes, tādēļ uzskatu, ka cilvēkiem kļuvis pat ērtāk," saka Valkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis.

Tomēr ir reizes, kad gribas tikties ar kādu speciālistu. Tādēļ rodas jautājums, kas notiks ar veco pagastmāju un vai pagasts plāno to vēl izmantot iedzīvotāju apkalpošanai? Jaunais pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Lapsa, kurš šajā amatā ir nesen, uz šo jautājumu nevar atbildēt, jo vēl par to neesot informēts. G. Bašķis apliecina, ka novada pašvaldība par ēkas nākotni vēl nav pieņēmusi konkrētu lēmumu. Izskanējuši dažādi viedokļi, bet viss vēl pamatīgi jāapsver.

"Ir bijis viedoklis, ka ēku vajadzētu pārdot. Es to ne visai atbalstu, jo māja ir pašvaldības īpašums un būtu žēl to kādam lēti pārdot. Turklāt, kā rāda dzīve, tas pašlaik nemaz nav viegli izdarāms, jo nav pircēju. Joprojām neesam pārdevuši vecās poliklīnikas ēku, kaut piedāvājums ir jau labu laiku spēkā. Pēc manām domām, uz kādreizējām pagasta pašvaldības telpām varētu pārcelt kādu no domes nodaļām, piemēram, šobrīd ļoti saspiesti "Austrās" strādā komunālās saimniecības speciālisti. Vēl ir doma ēku pārveidot par sociālo namu. Tomēr tās ir tikai pirmās ieceres. Kas īsti notiks ar veco pagastmāju, par to vēl jāvienojas visai domei," saka G. Bašķis.

Valka