Kamēr vēl redzams sniegs

Tā kā beidzot Valkā ir pienākusi ilgi gaidītā ziema, pašlaik ir īstais brīdis labām ziemas bildēm. Šo mirkli nevajadzētu palaist garām, bet iemūžināt skaistās pilsētas fotogrāfijās.

Turpinās Valkas pilsētas domes izsludinātais starptautiskais fotokonkurss, kurā var piedalīties ikviena ES valstī dzīvojoša persona, kas ir sasniegusi 15 gadu vecumu. Uzņēmējdarbības atbalsta un tūrisma informācijas centra (UATIC) vadītāja Ance Empele ziņo, ka pagaidām gan konkursam neviens darbs nav iesniegts, taču zināms, ka fotogrāfi tam gatavojas.

 

Konkursu rīko ar mērķi - iegūt pēc iespējas vairāk mākslinieciski kvalitatīvu un interesantu Valkas pilsētas, pasākumu, kultūras un tūrisma objektu, iedzīvotāju un pilsētas viesu fotoattēlu dažādos gadalaikos. Tāpēc konkurss ir rīkots divās daļās "ziema, pavasaris" un "vasara, rudens". Piedāvājumu iesniegšanas termiņš pirmajai konkursa daļai ir no šā gada 7. janvāra līdz 31. maijam, bet otrajai daļai - no 1. jūnija līdz 30. novembrim. Piedāvājumi iesniedzami UATIC Rīgas ielā 22.

 

Iegūtās fotogrāfijas izmantos Valkas domes vajadzībām - dažādu informatīvo izdevumu veidošanai un ievietošanai pilsētas mājas lapā. Visus iesniegtos darbus vērtēs speciāli šim konkursam izveidota komisija: fotogrāfs un pedagogs Andrejs Grants, Rīgas pilsētas domes fotogrāfs Andris Krieviņš, Valkas mākslas skolas direktore Maruta Stabulniece, Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa, UATIC vadītāja A. Empele, komisijas priekšsēdētājs ir Valkas domes Izglītības, kultūras, sporta un ārējo sakaru komitejas priekšsēdētājs Andris Niklavičs. Lai savu viedokli varētu izteikt arī plašāka sabiedrības daļa, gan pēc pirmās, gan otrās fotokonkursa daļas tiks rīkotas iesniegto darbu izstādes.

 

Fotokonkursa uzvarētājus paziņos pēc tā noslēguma. Pirmās vietas ieguvējs saņems naudas balvu 200 latu apmērā, otrās vietas ieguvējs - 150 latu un trešās vietas ieguvējs - 100 latu. Par katru atlasīto fotoattēlu, tā iesniedzējs saņems autoratlīdzību septiņu latu apmērā. Ar konkursa nolikumu, pieteikuma anketu un autora līgumu var iepazīties pilsētas mājas lapā http://www.valka.lv/?id_jaun=78448.

Valka