Kāpēc Valkā novembrī bija tik lieli rēķini, salīdzinot ar oktobri? 22

Pagājušajā nedēļā Valkas daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašnieki un īrnieki saņēma rēķinus par patērēto siltumu 2009.gada novembrī. Vairākas mājās rēķinu summa bija lielāka nekā oktobrī, kas, protams, radīja neapmierinātību un virkni jautājumu.

Apkures sezona šogad tika uzsākta 8.oktobrī. Apkures periods oktobrī bija 22 dienas pie vidējas āra gaisa temperatūras +3.145oC.. Maksa par apkuri vidēji pilsētā bija 0,4902 Ls/kvm, pārrēķinot uz dienām tas ir 0.02228 Ls/kvm/ dienā. Siltumenerģijas cena par 1 MW/h ir Ls 35,13. Novembrī apkures periods bija 30 dienas pie vidējās āra gaisa temperatūras 0.608oC. Par apkuri vidēji mēnesī jāmaksā 0.6637 Ls/kvm, pārrēķinot uz dienām, tas ir 0.02212 Ls/kvm/ dienā.

Valkas novada domes Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņejeva skaidro, ka daudzdzīvokļu mājās iekšējā siltumapgādes sistēma ir izveidota kā vienota sistēma ar siltummezglu, kas ļauj noregulēt noteiktu temperatūras režīmu telpās, ar iespēju automātiski mainīt temperatūru telpās pēc uzdotā diennakts laika un atkarībā no āra gaisa temperatūras.

Individuālie siltuma mezgli atrodas ārējo siltuma tīklu ievada vietās ēkā. Siltummezgli ir montēti kompaktos blokos, un ir uzstādīti mazgabarīta plākšņu tipa siltummaiņi ar labu siltuma izolāciju. Tādēļ var secināt, ka tieši no piegādātāja maģistrāliem siltumtīkliem nav iespējams piegādāt siltumenerģiju uz mājas dzīvokļiem, un siltumnesēja temperatūra ir atkarīga no augstāk minētajiem faktoriem.

Siltummezglā mājai piegādāto siltumenerģiju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai uzskaita siltumenerģijas skaitītājs. Tā nav ierīce siltumenerģijas ekonomijai, bet mēraparāts faktiski patērētās siltumenerģijas uzskaitei. Siltumenerģijas skaitītāju izmantošanas vairāku gadu pieredze ļauj iedzīvotājiem izprast maksas par siltumu atkarību no mājas energoefektivitātes un temperatūras dzīvoklī.

Katru mēnesi Siltumapgādes nodaļas darbinieki reģistrē siltumenerģijas skaitītāju rādījumus. Pamatojoties uz rādījumu starpību šajā un iepriekšējā mēnesī, tiek veikti aprēķini par dzīvojamajai mājai piegādāto siltumenerģiju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Pēc patērētā karstā ūdens apjoma mājā, ko uzskaita skaitītājs, vispirms aprēķina siltumenerģijas patēriņu realizētā karstā ūdens sagatavošanai. No kopējā daudzdzīvokļu mājā patērētā siltumenerģijas daudzuma ir jāatņem patērētā siltumenerģija karstā ūdens sagatavošanai, pārējais siltumenerģijas daudzums tiek dalīts uz attiecīgās mājas apkures platību un tiek aprēķināts viena kvadrātmetra izcenojums. Ēku apsaimniekotājs - SIA „Valkas namsaimnieks" aprēķinus veic par katru dzīvokli.

Pēdējos gados gan siltumenerģijas piegādātājs, gan dzīvojamo māju apsaimniekotājs ir veikuši jūtamus uzlabojumus. Tie skar siltumtrašu nomaiņu mikrorajonā, siltummezglu uzstādīšanu dzīvojamās mājās, atsevišķu dzīvojamo māju iekšējo tīklu balansēšanu, logu un durvju nomaiņu dzīvojamo ēku koplietošanas telpās. Visi šie pasākumi veicina siltumenerģijas ekonomiju.

Protams, ka no iedzīvotājiem ir saņemtas arī objektīvas pretenzijas par nesaņemtiem vai sliktas kvalitātes pakalpojumiem. Iedzīvotājiem par visām apkures un karstā ūdens problēmām jāziņo namu pārvaldniekiem, SIA „Valkas namsaimnieks" vai Siltumapgādes nodaļas darbiniekiem pēc iespējas ātrāk, lai situāciju varētu mainīt, bet ne mēneša beigās, kad ir jau zināma apkures maksa.

Ja lielākā daļa mājas iedzīvotāju vēlas paaugstināt vai samazināt temperatūru telpās, iedzīvotājiem jāvēršas pie māju pārvaldniekiem, kuri par to ziņos tehniskam apkopes personālam (Valkas novada domes Siltumapgādes nodaļa, tālr. 64722332), lai apkures sistēmas siltumnesēja temperatūra tiktu noregulēta atbilstoši iedzīvotāju prasībām.

No 2010.gada 1.janvāra daudzdzīvokļu namu iekšējo tīklu apkalpošanu veiks SIA „Valkas namsaimnieks".

Komentāri 22

iveta

Tas vispāŗ murgs,kas Valkā notiek.Visur apkure palikusi lētāka,bet mums ne pa santīmu.

pirms 11 gadiem, 2009.12.18 20:47

Es

nesaprotu??? ir siltumapgādes nodaļa un ir Valkas namsaimnieks kuram es maksāju par apkuri, tad kurš īsti atbild par apkuri???? un ar kuru var runāt, ja man ir priekšlikumi kā var samazināt cenu par siltumu??? kurš zina uzrakstiet

pirms 11 gadiem, 2009.12.18 21:06

ija

Es neteikšu, ka tagad, kad ārā ir -18, dzīvoklī būtu ļoti silts. Nost nesalst, bet nav silts. Bet, kāpēc novembrī tik traki kurināja, ka nezinājām, kur glābties? Kāpēc nekas un nekad netiek regulēts? Kāds būs rēķins par decembri? Pat pensionāri vairs nevarēs nomaksāt, kur nu vēl bezdarbnieki.

pirms 11 gadiem, 2009.12.18 21:44

vasilits

Es. Идите к товарищу Албергсу и требуйте ответ на Ваш вопросю

pirms 11 gadiem, 2009.12.18 21:53

to Ija

kā Tu nesaproti, tik traki kurināja lai nopelnīt naudu, ir taču starpība vai 0.45 sant. par kv.m. vai 0.70. cilvēki pelna naudu

pirms 11 gadiem, 2009.12.18 22:04

zinošais to Es

šodien problēmas esot bijušas centra katlumājā, tāpēc dzīvokļos pazeminājusies temperatūra. Cik zinu, tad kopumā par apkuri pilsētā atbild siltumapgādes nodaļa, bet, kā jau rakstā rakstīts, ar Jauno gadu daudzdzīvokļu namu iekšējos tīklus apkalpos Valkas namsaimnieks (neapskaužu). Ja tev ir priekšlikums kā samazināt cenu par siltumu dzīvojamo māju iekšienē, tad laikam būtu jāgriežas Valkas namsaimniekā. Vispār jau pareizi ir ka namu iekšējos siltumtīklus un siltummezglus apkalpos Valkas namsaimnieks - siltuma ražotājs taču ir ieinteresēts pārdot vairāk siltuma. Biznes paliek biznes.

pirms 11 gadiem, 2009.12.18 22:34

Valkā ar apkures aprēķināšanu gadiem nav kārtības. Kas maksā parādus! Protams, tie, kas maksā, jo īpašniekam sava summa jāsaņem. Ne jau dome ir tā labdare. Ka novembrī ir nesamārīgi augstsa cenas, tas katram saprotams. No kādiem rādītājiem ņemta tik zema gaisa temperatūra? Siltums novembrī netika dots naktīs. Radiatrori remdeni sāka palikt tikai ap plkst. 7-iem rītā.
Arī šobrīd, kad laukā ir-25 grādi, radiatori knapi remdeni. Kāpēc katlu mājā sākas problēmas tad, kad nokrītas gaisa temperatūra? Istabās temperatūra ir 13 grādi. Vai pie tādas temperatūras var normāli dzīvot? Parasām koriģēt aprēķinus pie šādas temperatūras. Arī gala dzīvokļos vajadzētu būt zemākam tarifam jo temperatūra dzīvokļos vienmēr ir ievērojami zemāka. 18.12. zvanīju N. Korņējevai par vēsiem radiatoriem, bet līdz 19.12. rītam nekas nav mainījies.
Kāpēc Valmieras pilsētā novembrī, pēc laikraksta ''Liesma"ziņām, vidējā maksa pilsētā ir tikai 0,53 Ls/m2.
Jā, tur gāze, bert arī Valkā kurināmā cena samazinājusies gandrīz par 50%. Ir tāds iespaids, ka aprēķina tik, cik vajag, nevis cik patērēts. Arī deputyāti izsakās, ka tie kas maksā, samaksā visus parādus un es esmu par to pārliecināta.
Gaidu atbildi, bet ne melus "Ziemeļlatvijā".

pirms 11 gadiem, 2009.12.19 08:15

vasilits

Проблема не в том ,что в котельной проблема,а в том ,что наши местные (албергсы) не хотят и не умеют работать. Все очень просто. Господа депутаты создают комиссию из профессионалов,те проверяют работу котельных и вставляют фителя хозяину за плохое качество . И еще.Valkas namsaimnieks . Это посредник между хозяином -котельной и нами потребителями.,а это дополнительные расходы. За чем нам нужен посредник,что он производит? Заключает договор с поставщиком услуг и собирает с потребителя деньги ,за это получает опять же с потребителя вознаграждение.

pirms 11 gadiem, 2009.12.19 09:39

vasilisa no varoņu ielas

vasiilit, ja tu neko nesajēdz, tad labāk paklusē.

pirms 11 gadiem, 2009.12.19 13:46

vasilim

Aizver savu muti!
Idiņš nolādētais!
Vai beidzot mūs atbrīvos no ši nenormālā stulbeņa?

pirms 11 gadiem, 2009.12.19 14:13

vasilim

Aizver savu muti!
Idiņš nolādētais!
Vai beidzot mūs atbrīvos no ši nenormālā stulbeņa?

pirms 11 gadiem, 2009.12.19 14:13

vasilits

Ну и дури же у тебя в голове. Я вот читаю твои коменты и не кричу ,что ты придурок,а так иногда хочется сказать. Я понимаю ,ну не дал Бог ума таким как ты,что же тут делать?

pirms 11 gadiem, 2009.12.19 17:06

Agnese

Apkure šāda tāda. Silto ūdeni arī Rūjienas ielas mājās pēc 22viem grūti dbūt. Tāds vasaras ūdentiņš vien čurājās.Mksājam gan kā par karsto, ne remdeno. Vai kāds zina kur paliek ūdens grādi? Vai kurināt'ja kuņģī???

pirms 11 gadiem, 2009.12.19 21:34

Es

vai es pareizi sapratu, ja iekšējo tīklu apkalpošanu arī veiks SIA „Valkas namsaimnieks" tad ar 01.01.2010. likvidēs siltumapgādes nodaļu??? Es nekā nevaru saprasts kāpēc tik daudz vajag to darbinieku???ko viņi visi tur dara???

pirms 11 gadiem, 2009.12.20 13:39

to es

Vai tad taisies doties uz Namsaimnieku, kā tā uztraucies par likvidēšanu? Nu mīlulīt, ja Namsaimnieks apkalpos iekšējos tīklus(tas ir no ievada līdz tavam radiatoram), tad laikam iedomājies, ka to neviens nedarīs, arī šim darbam, ja kas notiek ar vadiem sadali vajadzīgi speciālisti, kas to dara.Tad vēl gribu Tev paskaidrot, ka siltumapgādes nodaļas pārziņā vēl ir arī katlu mājas, kuras apkalpo šī nodaļa, tā kā velti ceri, ka tiksi kādā no šīm vieytām un nāksies vēl kādu brīdi savu dusmu rīt.Priecīgu Tev 4 Adventi! Lai veicās!

pirms 11 gadiem, 2009.12.20 13:50

to to es

darbavietas tieši tikšot samazinātas nevis palielinātas, un tas lēmums par iekšējo tīklu nodošanu Valkas namsaimniekam ir pilnīgi pareizs - beidzot būs viens, kas atbildēs par visu māju, savādāk siltumi sūta uz ūdensvada nodaļu, tie atkal atpakaļ - īsti nevarēja saprast kurš par ko atbild.

pirms 11 gadiem, 2009.12.20 20:52

tārps

Vai gudrajā Valkā joprojām pieprasa maksu par ūdens uzsildīšanu?

pirms 11 gadiem, 2009.12.21 07:27

tārpam

Nu arī Valmierā maksājam par ūdens uzsildīšanu

pirms 11 gadiem, 2009.12.21 08:40

Valka