Kārķu centrā un Lustiņdruvā – jauni iemītnieki

To, ka Kārķu pagasta komunālās saimniecības dažādu darbu strādnieka Kaspara Verovkina rokās koks pārvēršas par īstiem meistardarbiem, var novērtēt ikviens, kurš dzīvo vai apmeklē Kārķus. Ne tikai vietējo, bet arī citu Latvijas vietu iedzīvotāju vidū pieaug interese par Kārķiem un izslavēto Lustiņdruvas pastaigu taku, kur sastopami dažādi interesanti objekti. Pēdējais no tiem – melnais stārķis. Savukārt pagasta centrā novietots Lieldienu zaķa sols.

Kārķu pagasta pārvaldes darbiniece Sandra Pilskalne “Ziemeļlatvijai” apstiprina, ka Kārķus kā atpūtas un pastaigu vietu izvēlas arvien vairāk iebraucēju no Valmieras, Naukšēniem un Valkas. Lieldienu brīvdienās pagasta centrā vienlaikus stāvējušas padsmit mašīnas. Kļūstot siltākam laikam, ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienu vakaros Lustiņdruvā sastopami dabas vērotāji. Takā pie tā saucamā Lāča galdiņa ir jauns objekts – melnais stārķis jeb gandrs. Ornitologi lēš, ka Latvijā ir apmēram 500 līdz 700 šo reto, skaisto un cēlo putnu. S. Pilskalne akcentē, ka daudzus gadus arī Kārķos ir ligzdojis viens melno stārķu pāris. Pēdējā informācija liecina, ka putni Kārķos bija sastopami pirms trim gadiem. Viņa aicina ikvienu, kas Kārķos pamana melno stārķi, sazināties ar pagasta pārvaldi un sniegt informāciju.  

Lai turpinātu attīstīt šo pagastā svarīgo tūrisma objektu, top jauna aptuveni divarpus kilometrus gara pastaigu taka gar Ķires upes krastu. Tā būs daudz mežonīgāka, jo nebūs izklāta ar dēļu laipām, tāpēc atpūtniekiem kājās jāvelk piemēroti apavi. Takas apkārtnē ir izpļauta Ķires upes mala, lai gājējiem pavērtos iespēja redzēt vairāk putnu un apkārtējo neskarto vidi. 

Kas attiecas uz jaunajiem vides objektiem – melno stārķi un Lieldienu zaķa soliņu ‒, tie tapuši kopdarba rezultātā. S. Pilskalne atklāj, ka pie tā strādā pagasta vadītājs Pēteris Pētersons un K. Verovkins. Lai taptu varenais koka sols, kārķēniešu paldies pelnījuši Ērģemes pagasta “Pļavnieku” māju saimnieki Vija un Indulis Vaļģi, kuri atvēlēja savā mežā augošo vareno apsi.  

Ģimenes ar bērniem var izmantot arī jauno rotaļlaukumu. Tas tapis pie Kārķu sākumskolas ēkas, kur tagad izveidota pirmsskolas izglītības grupa. S. Pilskalne aicina cilvēkus saudzīgi izturēties pret jauno un mūsdienīgi izveidoto rotaļlaukumu ar apstādījumiem un kvalitatīvu segumu. 

Lai Kārķu pagasts izskatītos vēl sakārtotāks, pašlaik notiek darbs pie plašu puķu dobju izveidošanas. Pieaicinot konsultantu, jaunās puķu dobes laukumā pie satiksmes autobusu pieturas priecēs ar košiem akcentiem. Šonedēļ plānots iestādīt arī egli, kas turpmākos gadus kalpos kā Ziemassvētku egle. Tas iecerēts ar nolūku, lai katru gadu mežā nebūtu jācērt jauns koks. 

“Ziemeļlatvija” interesējās, kāds liktenis šopavasar gaidāms slavenajām ikgadējām Kārķos rīkotajām Meža dienām. Diemžēl joprojām stingrie pulcēšanās noteikumi neļauj rīkot tik kupli apmeklētus pasākumus, tāpēc šogad šis pasākums nenotiks. Toties sestdien, 24. aprīlī, Kārķos būs Lielā talka. Visi, kas gribēs talkot, pie pagasta pārvaldes vadītāja Pētera Pētersona varēs saņemt atkritumu maisus, bet pēc tam pēc savas izvēles, ievērojot distancēšanos, vākt atkritumus publiskās vietās un ceļa malās.

Valka