Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paldies par dalību un atbalstu Meža dienām Kārķos!

Meža dienu – 2017 pasākumi Kārķos ir noslēgušies, taču nekas jau nav beidzies - koki turpina augt, ļaudīs iesakņojusies doma kopt un mīlēt savu pagastu, novadu un savu tēvzemi Latviju!

Paveikto varam uzskaitīt ciparos – pasākumā piedalījās vairāk nekā 550 dalībnieku, kas ir rekordliels skaits 14 gadu laikā, kopš notiek Kārķu Meža dienas. Strādājot 20 objektos paveikts ļoti daudz - iestādītas 2000 priedes un 500 egles, 200 bērzi, Lustiņdruvas takā uzstādītas 20 informatīvas zīmes kokiem un krūmiem, uzbūvēts jauns tilts un jaunas laipas, kā arī salabotas vecās laipas, sakopti Cepša ezera un Ķires upes  krasti, pagasta centrā autobusa pieturas, Veckārķu pils un Spiģu alas  apkārtne, atrasti un apsekoti 3 jauni valsts mēroga dižkoki, sakopta un ar stādījumiem papildināta pirmās Kārķu skolas vieta, papildināti apstādījumi arī pagasta centrā, sakopti baznīcas apstādījumi un nomazgāti baznīcas logi, iesētas puķu upes un savākti atkritumi Valka – Rūjiena ceļa malās, arboristu komanda sakopusi koku vainagus, Viļņa Krasovska vadībā, palīdzot Ringo Ceram Ābelem, izgatavots īpašs sols ar gudro pūci, visas dienas garumā darbojās Zaļā koka darbnīca, kurā tika izgatavotas skaistas lietas, kā arī ar talcinieku palīdzību paveikti vēl vairāki citi darbi.

  Ar lielu azartu tika aizvadītas VI starptautiskās koka auto sacensības Kārķos, 47 koka auto konkurencē, kā veiksmīgākie I klasē - 3.vieta Henriete Bērziņa (HBII) rezultāts 17,3m, 2.vieta Emīls Ozols (Muris) rezultāts 18,7m un 1.vieta Karolīne Magone (KMIO) 28,8m, II klasē 3.labākais brauciens Emīls Kalniņš (Čornij Bumer) 19,1m, 2.vieta Marta Šaicāne (BMW Bezdelīga) 22,8m, 1.vieta Digna Bitmane (Digna 2017) ar attālumu 26,9m. III klasē labākas 3.rezultāts Rodrigo Ziemiņš (Apvidus auto) 17m, 2.vieta Nauris Pakalns sadarbībā ar Arti Ozoliņu (Orlando) 30,15m un 1.vieta Artis Ozoliņš (Mikseris) 37,3m. IV klase, kā jau spēcīgākā auto klase, likteni lēma galvenās balvas ieguvējam - braucējam uz Briseli. Nākošreiz vēl mazliet jāpieliek 3.vietas ieguvējam Rolandam Blumbekam (Kalniņš) - rezultāts 34,5m, 2.vietas ieguvējam Aivaram Magonem - (AM70) 33,6m, bet vislielākie aplausi Magregora komandai (Magregors) ar vistālāko braucienu šajā saulainajā dienā 40,4m. Magregora komandā darbojās 5 jaunieši – Emīls Liepiņš, Mārtiņš Šmits, Daniels Davidovs, Kristiāns Vigo Viļķins, Dāvis Juris Viļķins skolotāja Jura Alpa vadībā

  Specbalvas par dizainu saņēma Paula Kalniņa (Sienāzis), par tehnisko risinājumu Rolands Blumbeks (Kalniņš) un jaunradi - gravitācijas auto veiksmīgāko startu Marks Ragže (Dolands Tramps).

  Paldies visiem atbalstītājiem! Paldies galvenajam tiesnesim Vilnim Kazākam, kurš lēma par auto tehnisko atbilstību nolikumam un dalībnieku kvalifikāciju finālam. Sacensību dalībnieku reģistrāciju un rezultātu fiksāciju nodrošināja RTU Dizaina tehnoloģiju institūts..

 

Kārķu pagasta pārvalde saka paldies par atbalstu: Valkas novada domei (priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis), a/s Latvijas Valsts meži (prezidents Roberts Strīpnieks, Austrumvidzemes mežsaimniecības mežu apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Kaspars Spirks, Ērģemes iecirkņa mežkopis Miks Goba), akciju sabiedrībai “Latvijas Finieris” (padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis), EP deputātam Artim Pabrikam, Dabas aizsardzības pārvaldei (ģenerāldirektors Juris Jātnieks), Valkas mežniecībai (mežzinis Jānis Jaunslavietis), SIA “Mārupes siltumnīcas” (valdes locekļi Kristīne Brunovska, Kaspars Brunovskis, Jānis Bērziņš),SIA Valdis (valdes locekle Kristīne Švolmane), SIA “Arvore” (valdes priekšsēdētājs Jānis Ērglis), SIA “A.G.V.” (valdes priekšsēdētājs Gunārs Vīksne), SIA “Vārpas 1” (valdes priekšsēdētājs Ivars Zalužinskis), SIA “KL Retail” (valdes loceklis Kristaps Lūsis), SIA “Naukšēni” (valdes priekšsēdētājs Jurģis Krastiņš),  SIA “Gaujas koks” (direktors Vitālijs Čmihovs), SIA “WEGA” (uzņēmuma vadītājs Gatis Vēveris), SIA “Ligumss autoserviss” (valdes priekšsēdētājs Māris Stalis), zemnieku saimniecībai “Kalnstāles” (Mirdzai un Jānim Porīšiem), zemnieku saimniecībai “Kalniņi” (Kasparam Builim), zemnieku saimniecībai “Jasmīni” (Edmundam un Varim Juškevičiem), piemājas saimniecībai “Mierkalni” (Guntai un Dainim Pēterēniem), piemājas saimniecībai “Saulieši” (Ditai Kalniņai), leduspagraba īpašniekiem Mārītei un Ģirtam Kalniņiem, dziedātājai Antai Eņģelei, Laimai Lācei, Vilnim Kazākam, Druva Kravaiņa, Vitālija Bušujeva un Jura Aušta mežistrādes brigādēm, Valdim Šaicānam, Ivaram Palejam un Vijciema draudzes pārstāvjiem par ekskursiju vadīšanu, Rudītei un Normundam Tenteriem, Marekam Ziediņam, Edmundam Veinbergam, Jānim Miezim par palīdzību dažādos praktiskos darbos. Paldies par ļoti atraktīvu pasākuma vadīšanu Armandam Simsonam, Kārķu skolas kolektīvam un direktorei Babai Smanei, mazpulcēniem, studentiem, skolniekam Raimondam Pelēkam un māksliniecei Maijai Kaimiņai par Meža dienu – 2017 logo, kā arī Arnim Ozoliņam un Maijai Kaimiņai par afišu u.c. informatīvu materiālu noformēšanu, Paldies saimnieču komandām Maijas Karnītes un Jutas Auštes vadībā, Valkas, Ērģemes, Vijciema un Kārķu mazpulkiem un viņu vadītājiem, Zvārtavas, Naukšēnu, Apes, Vidagas, Alojas, Limbažu skolēniem, Valkas AWARD kustības jauniešiem, , visiem skolotājiem – Valdim Šaicānam, Jurim Alpam, Normundam Prazņicānam, Aivaram Magonem, Jānim Jūgam, kuru vadībā tapa koka automašīnas, Rīgas Tehniskās universitātes studentiem, medību klubam “Kārķi”, alpīnistu komandai Induļa Šverna vadībā, grupai “Lauku muzikanti”, Annijai Encei, Gundaram Magonem, Gundegai Veinbergai, Ilzei Skrastiņai par foto un  video materiāliem.

Tā varam teikt un teikt daudz labu vārdu, taču pats galvenais paldies jums visiem un katram personīgi, kuri ar darbu, labām domām un materiālu ieguldījumu piedalījāties Meža dienu pasākumā Kārķos! Uz tikšanos Kārķu Meža dienās - 2018! Būsim priecīgi par jebkuru ierosinājumu un ideju nākamā gada pasākumam.

Kārķu pagasts