Pieminot Golgāta ceļu, aicina uz tikšanos ar Māru Zālīti

21. martā Kārķos notiks pasākums „Ir mīlestība pārnākusi mājās…”. Pasākums veltīts tiem, kuri pirms 65 gadiem uzsāka tālo Golgāta ceļu. Pulksten 12.00 būs piemiņas brīdis pie Pelēkā akmens, pēc tam pulksten 12.30 tautas namā tikšanās ar rakstnieci un sabiedrisku darbinieci Māru Zālīti

Tā jau ir tradīcija, ka Kārķos martā pulcējas represētie, skolēni un pagasta sabiedrība, lai kopīgi dalītos atmiņās un pieminētu tos, kuri cieta no represijām un tika izsūtīti uz Sibīriju. 1949. gadā no Kārķu pagasta izsūtīja 99 cilvēkus no 33 mājām.


Šogad pasākums būs īpašs ar to, ka savās atmiņās dalīsies ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī rakstniece Māra Zālīte, kuras radošajā darbā ir atvērta jauna lappuse – tapis pirmais prozas darbs „Pieci pirksti”. Tas ir ļoti tiešs un skaudrs vēstījums par dzīves uztveri un pārdzīvoto, atgriežoties piecus gadus vecam bērnam no Sibīrijas.Uz pasākumi gaidām ikvienu, lai atcerētos mūsu tautas likteni, stiprinātu garu un bagātinātu dvēseli. Māra Zālīte ir cilvēks, kuram šajā tik mainīgajā laikā tauta tic un uz viņu paļaujas.

Pasākuma laikā būs iespēja nopirkt grāmatu „Pieci pirksti”.

Kārķu pagasts