Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kārlis Albergs: “Lauvas tiesa nav iedota nevienai jomai.” 19

Pagājušajā nedēļā Valkas novada dome apstiprināja šāgada budžetu. Šogad plānotie ieņēmumi ir 5552927 lati, bet izdevumus pašvaldība lēš vēl par miljonu lielākus.

Sociālo pabalstu izmaksāšanai lēmējvara pagaidām ir apstiprinājusi 141 741 latu, bet izglītībai atvēlējusi 1937734 latus. Vēl tādai svarīgai jomai, kā pilsētas teritorijas apsaimniekošanai iedalīti 1442643 lati.

Rēķinās ar mazāko summuValkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs atzīst, ka ieņēmumi ir prognozēti, paredzot, ka ne viss ieplānotais var piepildīties, jo pašlaik vēl grūti spriest, kā veiksies ar ienākumu un nekustamā īpašuma nodokļu iekasēšanu.

"Īpašuma nodokļa summu esam apstiprinājuši pieņēmuma veidā mazāku kā pērn, rēķinoties ar to, ka lielai daļai īpašumu mainījusies kadastrālā vērtība. Labāk uzreiz paredzēt mazākus ieņēmumus nekā mazākas iespējas ieraudzīt vēlāk, kad daļa naudas jau sākta tērēt," apliecina K. Albergs.

Vairākas novadu pašvaldības šāgada budžetu ir nosaukušas par izdzīvošanas budžetu. K. Albergs uzskata, ka tāds nosaukums nebūtu īsti vietā. "Nezinu, vai vispār tādi nosaukumi jādomā. Lielākais samazinājums ir skāris algas.

Lielākajai daļai pašvaldības administrācijas darbinieku tās ir samazinātas par 25 procentiem. Vērtējot paredzētos ieņēmumus un izdevumus, man budžets šķiet pietiekami optimistisks. Ir tikai jāstrādā," saka novada domes priekšsēdētājs.

Iepriekšējos gados vairāku lēmējvaru vadītāji uzsvēra, ka visvairāk naudas atvēlējuši izglītībai. K. Albergs uzsver, ka šogad no budžeta neviena joma nevar pretendēt uz lauvas tiesu. Tomēr izglītībai, pilsētas teritorijas un mājokļu apsaimniekošanai, kā arī ekonomiskajai darbībai katrai ir iedalīts vairāk nekā miljons latu .

"Es ļoti pozitīvi vērtēju, ka tieši ekonomikai ir iedalīti 1 219 592 lati, jo tie ir domāti saimnieciskajai attīstībai, lai mēs visi labāk dzīvotu," saka K. Albergs.

Īsti apmierināts nav neviensDomes priekšsēdētājs atzīst, ka ar saņemto finansējumu īsti apmierināti nav nevienas jomas vadītāji. "Arī mēs paši neesam apmierināti ar mums atvēlēto naudu, bet, ja ieņēmumu prognozes piepildīsies, lēmējvara savas funkcijas veiks pilnībā, turklāt varēsim kaut ko izdarīt arī tālākai attīstībai," apliecina K. Albergs.

Novada domes Sociālā dienesta vadītāja Mārīte Magone atzīst, ka pabalstu izmaksai dienests nav dabūjis prasīto summu, tādēļ pašlaik var runāt tikai par izdzīvošanu.

"Dzīve rādīs, kāds attiecībā uz pabalstiem būs valsts atbalsts. Ja pusgada laikā pabalstu izmaksā būs lieli tēriņi un naudas pietrūks, tad vajadzēs pārskatīt saistošos noteikumus un atteikties no citu pabalstu izmaksas, piemēram, līdzekļu piešķiršanas skolēnu ēdināšanai," saka M. Magone.

Novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dzintra Auzāne uzskata, ka vēl nevar pateikt, kā klāsies, jo izglītības sistēma novada struktūrā darbojas pirmo gadu. "Pašu minimālāko, ko prasījām, esam dabūjuši, tomēr šķiet, ka varēsim vien izdzīvot,"spriež Dz. Auzāne.

Skolām rocība šogad šaurāka. Valkas ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga atzīst, ka budžets ir mazāks kā pērn, tomēr skolas vadība esot uzklausīta un svarīgākās tās vēlmes esot ievērotas, atvēlot attiecīgu summu. "Ļoti jau gribējās vairāk, jo šogad ir skolai ir jubileja, bet jāiztiek kā ir, jo nevienam nav iedots par daudz," saka L. Kreicberga.

Komentāri 19

vasilits

Выгони половину дармоедов из кресел,дай им лопаты в руки все польза для общества будет,да и экономия на зарплатах.

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 09:15

vasilits

neizpratne Дармоеды ,это те без кого можно обойтись. К примеру один из его заместителей. За чем два и одного хватит. Так ,что в конторе можно найти много таких...

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 12:21

padomdevēja

Vai tiešām novada dome nevar piešķirt kādu latu, lai vasilits biedzot varētu pamacīties latviešu valodu. Varbūt varam samest? Varbūt kāds skolotājs var piesolīties pamācīt bez maksas?

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 16:02

zzs

Normāls budžet, lai Dievs dod, ka valsts savu garantēto daļu iedod.Visiem pa druskai, viss rullē.

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 16:28

vasilits

zzs Вот так мы и привыкли,что кто то ,чего то даст. А самим заработать ....padomdevēja Зайдите на мой блог ,я там пишу на Латышском языке. А в коментах надо реагировать быстро,боюсь наделаю ошибок и Вы же потом будите говорить мне свое ФИ...

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 16:55

sīkā

Zinu, ka citiem pie krutām algām pielika vēl klāt, bet citiem, kas rukā un saņem gandrīz minimālo, bet ir tālāk "no sirds" tā arī palika.

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 17:46

sīkajai

viss ir ok. Valkas novada domei vispar par algām ir mute jātur ciet, jo parsvarā visi domes darbinieki strādā vairākās vietās un līdz ar to arī ir papildus algas: MM, IA, GS, IV, VZ, VV, UO,KA,LV, un ta vel daudzi. Un visi šie papildus darbi nenotiek nakts stundās, bet parastajā darba laikā. Tā tik rullēt uz prieksu

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 20:44

to sīkajai

A kas Tev, skauž vai? Vai esi tik nespējīga, ka nevari tā?

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 20:52

vasilits

to sīkaja Вот от того что наши думские (специалисты работают) везде ,но только не в думе ,мы и находимся там где находимся.

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 21:14

spoks

Vai tas kirilicas pidriķis kaut kur strādā arī vai pelna maizi dodot visiem "vērtīgus" padomus un cenšoties musināt cilvēkus portālā? Laikam domā ,ka kāds tos ņem par pilnu? Manuprāt, viņš čakarē savus maizes devējus, lai tikai viņi maksātu.Tēlo, ka izvērsis aktīvu politisko darbību! Velti, Valka nav tā vieta,kur var cerēt uz panākumiem.

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 21:44

Piekrītu

Sīkajai. Pielika algas,bet ne visiem.Noformēja smuki,lai deputāti pat nepamana.Un trakākais,ka deputāti nobalsoja par palielināšanu.Tā ka šajā deputātu sastāvā esmu vīlies. Un no preses noslēpa...

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 22:16

Jā tiešām domes darbiniekiem (kantorniekiem) ļoti "mazas "algas , bet nabaga
strādnieki em kuri strādā aukstumā vēl nogriež algas .Vispār tāda netaisnība ka riebjās.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 14:55

pasaka

Strādāja reiz domē Skaistā arhivāre.Alga bija kā visiem.Tad karalistei nāca grūti laiki,visiem pavalstniekiem maizīti par ceturtdaļu apgrieza jaunais karalis. Un Skaistā arhivāre no darba aizgāja...
Tagad tur jau Jauna arhivāre! Alga arī jauna! Un mobilo piemeta...
Fantazētājs

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 22:31

to pasakai

Godātā, bijusī arhivāre Everita.Neviens Tevi no darba nezzina un sliktu par Tevi nerunāja, būt strtrādāusi, neviens prom nedzītu:))Tagad nevajadzētu baudīt bezdarbnieka sosu.

pirms 9 gadiem, 2010.02.06 21:58

pasaka

vai neliekas,ka šeit lien ārā shēma,kā izmest nepaklausīgos...

pirms 9 gadiem, 2010.02.06 23:32

to psakai

Vai tad Everita bija nepaklausigā, bet, tādā gadījumā kam, esošai vai bijšajai valdībai?Kāda pēc Tavām domām tā shēma, kādā būtība tai?Jeb tikai esi pieradusi tukšu kult?

pirms 9 gadiem, 2010.02.07 00:20

pasaka

Shēma elementāra. Visiem bija zināms,ka Kārlis vēlas paturēt un pievienot savā komandā sev paklausīgus cilvēkus. Varbūt arhivāre nepatika viņam pietuvinātiem cilvēkiem,tie pabojāja arhivāres reputāciju.Pēc tam visiem grieza algas.Iespējams,viņa jau toreiz teica,ka apjoms darbam novadā audzis.To nedzirdēja.Viņa uzrakstīja atlūgumu. Pēc tam pieņēma jaunu darbinieci bez koknkursa.(iesaku pasapņot,kas izlemj kuru pieņems!)Tā paskatījās un pateica(kurš cits?),ka darba apjoms liels,pieliec prikšniek! Pielika! Un mobilo ar izdīca pie viena...

jautājums.Ja darba apjoms audzis arhivāram,vai apjoms nav audzis dokumentu rakstītājiem un apstrādātājiem?

pirms 9 gadiem, 2010.02.07 20:15

Valka