Kas ir patērētāju tiesību ABC, to varēs uzzināt seminārā 3

Nākamtrešdien, 5. novembrī, Valkā, Beverīnas ielā 3, valsts un pašvaldību iestāžu namā pulksten 13.00 notiks Patērētāju interešu asociācijas seminārs par jautājumiem, kas skar daudzus iedzīvotājus un viņu kā patērētāju tiesības.

 

Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas priekšsēdētāja Tekla Žabova informē, ka viena no galvenajām semināra tēmām būs energoefektivitāte un daudzdzīvokļu māju siltināšana.

 

 

"Latvijā nav efektīvas valsts programmas energoefektivitātes paaugstināšanai, bet tajā pašā laikā ievērojami ir cēlušies siltumenerģijas tarifi. Ieguvēji būs tie, kuri laikus sāks domāt par dzīvojamo māju siltināšanu.

 

 

Eiropas komisija ir sākusi īstenot rīcības plānu, lai rosinātu dalībvalstis, reģionus, valsts iestādes un iedzīvotājus apvienot spēkus nelietderīga enerģijas patēriņa mazināšanai. Šajos jautājumos ar Eiropas komisiju sadarbojas arī mūsu asociācija," saka T. Žabova.

 

Valkas pašvaldības speciālisti seminārā informēs par savām iecerēm, lai rosinātu iedzīvotājus siltumenerģijas ekonomiskā izmantošanā.

 

Otra tēma būs par patērētāju tiesību ABC. "Tā kā Valkā nav patērētāju interešu aizstāvības organizācijas, bet esam saņēmuši sūdzības par dažādām problēmām, tad tagad klausītājus iepazīstināsim ar tiesībām un pirmo rīcību gadījumos, ja nopirkta zemas kvalitātes prece," stāsta T. Žabova.

 

Nesen Valkā kādai pircējai tikai ar laikraksta palīdzību izdevās atgūt naudu no veikala par iegādātu bojātu apģērbu. Šādi gadījumi bijuši vairāki, bet ne visi pircēji zinājuši savas tiesības.

Komentāri 3

mm

Atkal seminārs un atkal darba laikā, kā lai normāli strādājošs pilsonis to apmeklē?

pirms 12 gadiem, 2008.11.02 09:31

rekaa

HA HA :D turpinājums iepriekšējam semināram, kur Rīgas profesors centās risināt apkures problēmas Valkā!
Kā nav kauna vispārējās ekonomiskās attīstības stagnācijas periodā aicināt iedzīvotājus ņemt kredītus mājokļa kopīpašuma sakārtošanai? Jāsāk tomēr ar to, ka ikviens dzīvokļa īpašnieks ir parakstījis līgumu par apsaimniekošanu ar Domi, un līgumā minētie pienākumi ir jāpilda ABĀM pusēm: vieniem jāmaksā par pakalpojumu, otriem tas jāsaņem. Elementāra un kvalitatīva siltuma cauruļu nosiltināšana ēku pagrabos vai kāpņu telpās pie ieejas ir sveša lieta pašreizējam apsaimniekotājam, caurules nosiltinātas ar pufaikām, kas pietītas ar resnu drāti - vai tas ir Eiropas Savienības dalībvalsts cienīgs apsaimniekošanas serviss???

pirms 12 gadiem, 2008.11.03 10:06

Uh

Izsviesta nauda pr pļāpāšanu - seminārs. Tāpat neko junu nevar uzzināt.

pirms 12 gadiem, 2008.11.03 10:28

Valka