Katlumājā Valkā - jauns agregāts 2

Redzot, kā Valkā pie Raiņa ielas katlumājas uzstāda par pašu ēku lielāku cilindrveida tvertni, daži apkārtējo māju iedzīvotāji meistariem vaicāja, vai gadījumā tas nav jauns superkatls.

 

Patiesībā tas ir siltuma akumulators, ko katlumājas apsaimniekotāja - SIA "Valkas bioenergo kompānija" - uzstādījusi, lai ziemas rītos ātrāk varētu apsildīt apkārtējo māju dzīvokļus.

 

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ebings Osinga informē, ka šādu agregātu firma plānojusi uzstādīt jau kādus piecus gadus, tikai dažādu apstākļu dēļ tas nav izdevies.

 

"Tas ir ļoti kvalitatīvs akumulators un pirmais šāda veida rajonā. Lieta tā, ka katlumājas katli, strādājot nepārtrauktā režīmā, var saražot tikai četrus megavatus siltuma. Lielākas jaudas tiem nav.

 

 

Ja ziemā ir stiprs sals, tad var ieilgt dzīvokļu istabu sasildīšana līdz vajadzīgajai temperatūrai. Lai ietaupītu siltumenerģiju un iedzīvotājiem būtu mazāk jāmaksā, vakarā pulksten 23.00 pie dzīvojamiem namiem vārsti automātiski noslēdz siltumpadevi, bet no rīta atver.

 

 

Ūdens, kas palicis dzīvokļu radiatoros, ir atdzisis, un viss plūst uz katlumāju. Tādu ūdens daudzumu ar četru megavatu jaudu grūti ātri sasildīt. Ja ir sals, tad dzīvokļos rīta pusē var kļūt vēsi. Taču tagad akumulatorā būs uzkrāts siltais ūdens un to varēs novadīt uz namiem," stāsta E. Osinga.

 

Katlumājas strādnieki stāsta, ka līdz šim katlus kurināja pa dienu, bet naktī tos izslēdza, jo vārsti pārtrauca karstā ūdens cirkulāciju. Tagad katli darbosies arī naktī un sildīs akumulatorā uzkrāto ūdeni. Efekts esot tāds pats, kāds būtu, katliem ražojot astoņus megavatus siltumenerģijas. Atlicis tikai līdz galam veikt siltuma akumulatora montāžu.

 

E. Osinga apliecina, ka uzņēmums ir sagatavojies apkures sezonai. Rekonstruēta ir arī pati katlumāja. Šogad pilnība ir atjaunoti katli. Pērn rekonstruējām katlumājas ūdens padeves sistēmas.

 

"Kopā ar pilsētas pašvaldību plānojam jaunas katlumājas būvniecību Rūjienas ielā. Tajā katli ražos 10 megavatus siltumenerģijas. Šo darbu par Eiropas Savienības finanšu līdzekļiem varētu uzsākt nākamā gada beigās. Plānojam jauno siltuma ražotni uzcelt divos gados," saka E. Osinga.

Komentāri 2

Xmen

...atliek tikai visam noticēt...būs pirmie sali,sāksies pirmie remonti...

pirms 12 gadiem, 2008.09.07 13:29

Apkures sezonas sākums = Tur Kaut Kam Ir Jābūt :D :D

pirms 12 gadiem, 2008.09.08 14:37

Valka