Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klavieru kvarteta ''RIX'' sastāvā uzstāsies bijušais valcēnietis

Reinis Birznieks savas mūziķa gaitas ir sācis kā Valkas mūzikas skolas čella klases skolēns. Bijušais valcēnietis. Viņa tēvs kultūras darbinieks un mūzikas pedagogs Aleksandrs Birznieks bija atpazīstams kā ļoti erudīts Valkas mūzikas skolas teorētisko priekšmetu skolotājs.

''RIX'' klavieru kvartetsir dažādās pasaules malās dzīvojošu, pasaulē atpazīstamu, dažādos pasaules mūzikas pasākumos ievērību un laurus plūkušu četru draugu un domubiedru grupa:pianists Jānis Maļeckis, vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava un čellists Reinis Birznieks. Kolektīvs pastāv jau 25 gadus un tā mūziķu sastāvs satiekas Latvijā, lai kopīgi veidotu koncertprogrammas un uzstātos Latvijas koncertzālēs. Kvarteta koncerti notikuši ASV, Čehijā, Īrijā kā arī Skandināvijas valstīs.Līdz šim Klavieru kvartets RIX uzstājies daudzos festivālos (“RojaL”, “Sansusī”, “Cēsu mākslas festivāls”, “Kuldīgas pilsētas svētki”), kā arī atsevišķos, bet regulāros koncertos (“Ziemassvētki sveču gaismā” Mazajā ģildē, koncerti Oleru muižā u.c.).

RIX klavieru kvartets ir saņēmis Latvijas Lielo Mūzikas balvu2004.gadā par izcilām kamermūzikas programmām. Ansambļa repertuārā ir romantisma laikmeta autoru darbi, kā arī latviešu komponistu mūzika. Kvartets ir ieskaņojis trīs ierakstu CD – Olivjē MesiānaKvartetu laika galam1999.gadā, Pētera Vaska un Tālivalža Ķeniņa klavieru kvartetus 2003.gadā un Riharda Štrausa, Johannesa Brāmsa un Kamila Sensānsa skaņdarbus klavieru kvartetam 2008.gadā.

29. jūlijā plkst.17:00 J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā aicinām uz koncertu! Ieeja bez maksas

Valka