Krauklis: Nacionālā apvienība Valkas novadā pret vēlētājiem rīkojusies neētiski un negodīgi 41

Nacionālās apvienības rīcību Valkas novadā, kandidātu saraksta priekšgalā izvirzot pārvalžu vadītājus, novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) vērtē kā neētisku un ne īsti godīgu, aģentūrai LETA atklāja Krauklis.

Viņaprāt, nacionālā apvienība, sastādot savu kandidātu sarakstu, jau priekšvēlēšanu laikā ir rīkojusies neētiski un negodīgi, izmantojot iedzīvotāju pasivitāti, sekojot līdzi likumiem, tādējādi liekot iedzīvotājiem noticēt, ka novada ietekmīgākie un populārākie cilvēki - pagastu pārvaldnieki - vadīs novada domi. "Uzskatu, ka nav godīgi, ka saraksts galvenokārt sastāv no tādiem cilvēkiem, kas nemaz neplāno būt deputāti," atzina Krauklis.

Savukārt nacionālās apvienības vairākkārtējo deputātu nomaiņu Krauklis komentēja kā sekas šai negodīgajai priekšvēlēšanu laika rīcībai. Arī iekšējās partijas nesaskaņas liecinot par neskaidriem kopīgajiem mērķiem partijā. "Ja pirmais Aivara Sjademes darbs, esot deputātam, bija pieprasīt savai partijas biedrei Sandrai Pilskalnei uzrādīt dokumentus par tiesībām apvienot amatus, ar piebildi pieprasījuma beigās, ka dokumenti tiks iesniegti Korupcijas novēršanas un apkarošana birojam (KNAB), tad tas kaut ko liecina par partijas iespējām sastrādāties," atzina Krauklis.

Savukārt nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Valkas novadā Aivars Sjademe aģentūrai LETA noliedza apgalvojumu, ka partijas saraksts apzināti būtu veidots tā, lai kā pirmie būtu norādīti personas, kas domē neplāno strādāt.

"Visi kandidējām ar domu, ka gribam darboties novada labā, un bija mums savas idejas, kuras, ja būtu bijis iespējams īstenot, visi labprāt īstenotu, bet Vidzemes partija tagad tās visas pilnībā ignorē," atzina Sjademe, norādot, ka ir tikai loģiski, ka par deputātiem tapušie NA biedri, gribot tomēr kaut ko ietekmēt novadā, labāk paliek kā pārvalžu vadītāji.

"Ja mēs būtu koalīcijā un varētu īstenot savas idejas, noteikti situācija būtu cita un arī motivācija deputātiem būtu daudz lielāka," sacīja Sjademe. Aģentūrai LETA viņš pauda pārliecību, ka patlaban par domes deputātu kļūt aicinātais Aivars Gailis (VL-TB/LNNK) varētu būt pēdējā kadru nomaiņa Valkas novada domē no nacionālās apvienības saraksta. Viņš varētu palikt deputāta amatā, taču deputātu nomaiņa varētu notikt Vidzemes partijas vidū, jo šajā sarakstā esot gan pašvaldības īpašuma apdrošinātāji, gan saimniecības daļas vadītāji, gan citi pakalpojumu sniedzēji pašvaldībai.

Savukārt Krauklis aģentūrai LETA apgalvoja, ka problēmas šī situācija neradīs, vienīgi, kad tiks pieņemti domes lēmumi, kas skar konkrēto deputātu pakalpojumu sniegšanu, šie deputāti no balsojuma atturēsies. "Tā darīt ir likumīgi un citādi jau mazās pašvaldībās vispār nebūtu iespējams atrast deputātus," norādīja Krauklis.

LETA jau ziņoja, ka līdz šim Valkas novada domē deputāta mandātu nesavienojamības dēļ nolicis jau ceturtais deputāts no nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) saraksta, aģentūru LETA informēja Valkas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Helēna Kurme.

Jūnija nogalē Valkas novada domes Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Cekuls (VL-TB/LNNK) un domes izpilddirektors Guntis Bašķis (VL-TB/LNNK) nolika savus mandātus, lai varētu turpināt pildīt amata pienākumus novada izpildvarā, aģentūru LETA toreiz informēja novada priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Cekula un Bašķa vietā par domes deputātiem tika aicināti līdzšinējā Kārķu pagasta pārvaldes sabiedrisko attiecību un lauku attīstības speciāliste Sandra Pilskalne (VL-TB/LNNK) un Ērģemes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Krams (VL-TB/LNNK), kurš arī nolicis deputāta mandātu, lai turpinātu darbu pagasta pārvaldē, pastāstīja Kurme.

Pēcāk Krama vietā par deputāti aicināta kļūt Vijciema pagasta pārvaldes vadītāja Mārīte Kalniņa (VL-TB/LNNK), kas, līdzīgi kā kolēģi, izvēlējusies turpināt strādāt līdzšinējā amatā, atstājot deputāta krēslu. Kā pastāstīja Kurme, Kalniņas vietā patlaban par domes deputātu aicināts būt Aivars Gailis (VL-TB/LNNK), kura kļūšana par novada domes deputātu tiks izskatīta nākamajā domes sēdē 25.jūlijā.

Tāpat Kurme aģentūrai LETA norādīja, ka, pamatojoties uz Centrālās vēlēšanu komisijas 2013.gada 6.marta lēmumu Nr.6 "Kārtība, kādā nosakāms deputāta kandidāts bijušā deputāta vietā", vēlēšanu komisija deputātu kandidātu nosaka pēc vēlēšanu rezultātu aprēķināšanas protokola. Viņa arī norādīja, ka Valkas novadā šajā sasaukumā kadru nomaiņa ir vienīgi nacionālajai apvienībai.

Jau ziņots, ka Valkas novada domes Attīstības un projektu daļas vadītājs Ernests Lībietis (Vidzemes partija) nolēmis saglabāt deputāta mandātu un atteikties no amata domē, iepriekš aģentūrai LETA norādīja Krauklis.

Tāpat jau ziņots, ka pašvaldību deputāti vairs nevar ieņemt pašvaldības izpilddirektora vietnieka, kā arī pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja un viņa vietnieka amatu, paredz 31.janvārī Saeimā pieņemtie grozījumi likumā "Par pašvaldībām".

Pašvaldības deputāts vairs nevar ieņemt amatu arī pašvaldības administrācijā, ja viņa pienākumos ir domes lēmumu projektu sagatavošana, lēmumu tiesiskuma un lietderības pārbaude, domes pieņemto lēmumu kontrole un uzraudzība.

Tāpat deputāts savu amatu nedrīkst savienot, tieši vai pastarpināti sniedzot dažādus pakalpojumus domes administrācijai.

Deputātiem ir liegts ieņemt arī valdes locekļa amatu attiecīgās pašvaldības kapitālsabiedrībā, kapitālsabiedrībā, kurā pašvaldības daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopumā ar citām pašvaldībām pārsniedz 50%, un kapitālsabiedrībā, kurā vienas vai vairāku pašvaldības kapitālsabiedrību daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopumā pārsniedz 50%.

Komentāri 41

Valka

Vai Lībietis pavisam aizies no domes vai arī tīks pārrakstīti uz papīra pienākumi, bet alga un darbs paliks iepriekšējie?

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 13:08

Valkai

Lībietis tiks NVO amatā ar ĻOTILIELU ALGU un papildinansējumu no domes. Esošajiem darbiniekiem laikam būs jāstreiko, lai likumīgi atgūtu savu darba algu, jo jaunajiem - topošajiem štatiem būs nepieciešams LIELS papildus finansējums.

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 20:00

Mazais

Vai godīgi bija Krauklim kā Tautas partijas politiķim uzmest valsti par 1 miljonu latu, nesamaksāt to, bet nolikvidēt partiju un noreģistŗēt jaunu. Tā rīkojas parastie nodokļu mazgātāji- sataisīt vienā firmā s..us, noreģitrēt jaunu un turpināt taisīt š..us....

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 13:10

ziema

pats jau atbildēji, - nebija godīgi, bet par to jau viņam uzspļaut.Ir ievēlēts un tagad tik uz priekšu-gāzi grīdā, lai tiktu pašama, sašam un saviem atbalstītājiem.

pirms 8 gadiem, 2013.08.04 19:44

NA

Likumu ievērošanu vispirms jāprasa no savējiem, tad var prasīt arī no citiem

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 13:12

ff

Smiltenē iet vēl trakāk. Pirmais ko pieprasa ir alga 1300Ls. Citur pietiek ar izpilddirektoru vien, bet Smiltenē vajag arī vietnieku ar TĀDU algu. Galvenais jau alga, darbi lai pagaida 4 gadus.

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 15:38

VAK

Valkā Krauklim ir divi vietnieki. Pa šo laiku zaudējis iemaņas un tāpēc vajag 2.

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 15:40

wtf

divi vietnieki? nu ,kas viņi galīgi ? nu tikai sāksies nodokļu naudiņas aizplūšana.kas būs šie divi vietnieki?

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 16:35

Fotogrāfs

Fotogrāfijā Krauklis parāda, kur jāiet vēlētājiem...

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 15:43

Loģika

Acīmredzot, pārvalžu vadītāji bija ļoti labi sava darba darītāji un pietiekami populāri savos pagastos. Lai taču viņi turpina savu darbu! Kas tur slikts? Man ir cita versija un cits jautājums. Ja šie pārvalžu vadītāji nebūtu kandidējuši vēlēšanās un ievēlēti jaunajā domē, vai dome viņus atstātu pagastveču amatos?

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 16:36

FFh

Tie nav vēlēti darbinieki,tāpēc atlaist tāpat vien nemaz nevar :)

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 22:23

Loģika

Ja šie pagastveči nekandidētu vēlēšanās un ļautu Kraukļa kunga komandai uzvarēt pilnībā, tad par šo pagastu pārvaldniekiem tagad droši vien tiktu iecelti Kraukļa kunga komandas biedri.

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 16:50

kk

Tā jau arī notiktu, ja pārvaldnieks vienaldzīgi noraudzītos, varētu meklēt sev citu vietu. Nesaprotu, priekš kam mazā novadā un mazā pagastā vajadzīga Pilskalne kā attiecību speciāliste, vai ar Medni nepietiek,būtu kaut reizi pieejama kā lauksaimnieku konsultants, bet dara, kā ienāk prātā. Tukša vieta. Kad sapratīs, ka skaisti runāt ir nepietiekami

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 20:24

FFh

Tava lo\gika ir neloģiska :)
No tevis vienkārši dveš lūzera naids :)

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 22:25

speciāliste

tas gan tiesa, kāpēc Kārķu pagastā Pilskalne var būt sabiedrisko attiecību speciālists, bet citos pagastos un pilsētā tāds nav? Vai tāpēc , ka Cekuls kā izpilddirektors un tad lielākas privilēģijasd pagastam?

pirms 8 gadiem, 2013.07.23 21:53

Loģika

Kraukļa kungam būtu vairāk jādomā par paša ētiku laikā, kad viņš darbojās Valkas mēra amatā un Saeimā Tautas partijas frakcijā.

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 16:58

Tirgo labak desas oranzais

to teica ''godigais'' vents armands krauklis, kurs Saeima parstaveja ''godigo'' tautas partiju

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 17:20

Nikolajs

Latviešiem jauni,nedzirdēti vārdi parādījušies.Loģika,Fotogrāfs,VAK u.c.
Vai vārda dienu kalendārā arī būs ?

pirms 8 gadiem, 2013.07.23 10:39

valcēnietis

Turies , Vent ! Sjademe , vai nav laiks beigt savas intrigas , jebkurš zina , ka Tu neesi un nebūsi populārs un spējīgs kaut ko jēdzīgu darīt .

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 17:31

Fredis

Domāju, ka šāda, pēkšņa ažiotāža ap VL-TB/LNNK ir apzināta - lai novērstu uzmanību, ka domē tiks palielināti štati.

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 18:58

normālais

Nacionāļi,iekams apriet Kraukli,nu paskatieties taču,kas notiek jūsu nodaļā! Runā,ka Cekulu jau esat izslēguši par neklausīšanu Sjademem? Nu nav ar jums kaut kas kārtībā.Cik var censties popularitāti vairot,nomelnojot citus? Tas nestrādās mūžīgi,

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 19:01

''

Nesapratu, kas Cekulam kopīgs var būt ar Sjademi, sanāk, ka nekas.

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 20:27

LII

Neētiski un negodīgi ir izkombinēt amatu, lai nebūtu jānoliek deputāta mandāts.

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 19:48

sjadems nav labāks

http://www.apollo.lv/zinas/na-valka-ar-jaunu-sparu-atdzimst-tautas-partijas-zagsanas-tradicijas/578113

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 20:32

Labvakar!

http://pietiek.com/raksti/valka_ar_jaunu_sparu_atdzimst_tautas_partijas_zagsanas_tradicijas

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 20:35

Jautājums

Kāpēc raksts no puses sākas?

http://www.apollo.lv/zinas/na-valka-ar-jaunu-sparu-atdzimst-tautas-partijas-zagsanas-tradicijas/578113

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 20:54

ERAF Bomzis

Sjademe ir tas pats, kas kādreiz Ančāns bija Jūrmalas Domē. Ančāns visus gan deputātus, gan domes darbiniekus sūtīja uz Kalnciema akmeņlauztuvēm pāraudzināt un ar muti izsita labumu, bet kad varēja, visus uzmeta.

pirms 8 gadiem, 2013.07.22 23:10

Valka