Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krauklis: Valkas dome atteicās no 34,6 hektāru iegādes, jo tā bija vāji pamatota 21

 Valkas novada dome no 34,6 hektāru nekustamā īpašuma "Jaunalieši" pirmpirkuma tiesībām atteikusies, jo pašvaldībai neesot bijis pietiekama pamata to pirkt, aģentūrai LETA skaidro Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ("Vidzemes partija").

Krauklis norādīja, ka, 2013.gada 31.oktobra domes sēdē pieņemot lēmumu izmantot nekustamā īpašuma "Jaunalieši" pirmpirkuma tiesības, deputāti esot apzinājušies, ka tas tikai daļēji atbilst pašvaldības funkcijām. "Ja sāktos strīds vai tiesvedība, mūsu pozīcijas būtu samērā nedrošas, jo lielākā daļa īpašuma ir lauksaimniecības zeme. 

Pašvaldībai nav tiesību izmantot pirmpirkuma tiesības uz lauksaimniecības zemi, jo tas neatbilst pašvaldības funkcijām, bet mēs cerējām, ka pēc tam būs kaut kāda vienošanās un līdz ar to lēmums tika pieņemts," skaidroja pašvaldības vadītājs.Lēmums par pirmpirkuma tiesību izmantošanu tika pieņemts, jo neliela daļa, 5,66 hektāri, no kopējā īpašuma platības atrodas Pedeles upes krastā un ir iekļauta Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ainavu aizsardzības zonā.

 Īpašums robežojas ar pašvaldībai piederošu zemes gabalu, kur paredzēta atpūtas zona, lai veicinātu tūrisma attīstību Valkas pilsētā. Visas Pedeles upes garumā ir paredzēta krastu labiekārtošana, uzbūvēt gājēju tiltu pār Pedeli, izveidojot dabas un atpūtas takas. Dome uzskatīja, ka minēto 5,66 hektāru zemes gabalu varētu izveidot kā rekreācijas zonu iedzīvotajiem, papildinot projektu "Pedeles upes dabas takas izveide no Sēlijas ielas līdz Zāģezeram", liecina 2013.gada 31.oktobra Valkas novada domes sēdes protokols.

Krauklis skaidro, ka pēc lēmuma par pirmpirkuma tiesību izmantošanu ar viņu sazinājās potenciālais nekustamā īpašuma pircējs Māris Drille. Tikšanās laikā Drille izteicis piedāvājumu pēc nekustamā īpašuma "Jaunalieši" iegādes uzdāvināt Valkas novada domei nepieciešamo 5,66 hektāru zemes gabalu un solījis pārējā īpašumā ar laiku attīstīt saules enerģijas elektrostaciju. Krauklis uzskata, ka Drilles piedāvājuma pieņemšana esot bijusi loģiska: "Šajā gadījumā nav jātērē domes nauda un mēs saņemam īpašuma daļu, kas mums ir nepieciešama, kā dāvinājumu - nevis pērkam. Savukārt ir cerība, ka pārējā īpašumā tiks attīstīta uzņēmējdarbība, kas veicina novada sociālekonomisko attīstību un rada vairākas darba vietas.

"Tikšanās rezultātā starp Drilli un Valkas novada pašvaldību tika noslēgts nodomu līgums par dāvinājuma līgumu - ja dome savas pirmpirkuma tiesības neizmato, dāvinājums tiks saņemts. Vienošanās nepieciešamību Krauklis pamato ar vajadzību pēc rakstiska pamatojuma atcelt iepriekšējo domes lēmumu par "Jaunalieši" pirmpirkuma tiesību izmantošanu. "Cilvēks var solīt daudz ko, bet, lai domes sēdē mainītu lēmumu, ir jābūt dokumentālam pamatam," saka Krauklis. Viņš pauž, ka šis lēmums tika apspriest arī finanšu komitejā un atzīts par pareizu.

Rezultātā 2013.gada 28.novembra domes sēdē tika apstiprināts nodoma līgums par dāvinājuma līguma noslēgšanu un atcelts Valkas novada domes 2013.gada 31.oktobra lēmums par pirmpirkuma tiesību izmantošanu uz nekustamo īpašumu "Jaunalieši". Māris Drille 34,6 hektārus lielo īpašumu iegādājās par 3200 eiro.Valkas novada domes deputāts Aivars Sjademe (VL-TB/LNNK) uzskata, ka īpašuma pārdošanas cena, salīdzinot ar Latvijas mežu un zemes īpašumu tirgus cenām, ir neadekvāti zema. Sjademe darījumā saskata privāto interešu lobiju.

 "Lielu daļu no īpašuma veido ciršanas vecuma mežs, un guvums no tā viennozīmīgi ir lielāks nekā visa īpašuma cena", nosaka Sjademe.Tāpat viņš pauž, ka ideja par saules bateriju parka izveidi ir atruna, kādēļ šāds darījums noticis. Viņš uzskata, ka mūsu klimatā un vēl mežainā teritorijā veidot saules bateriju parku neesot nopietni. "Visādi brīnumi jau var notikt, bet nekāda nodomu protokola, ka tāds tiks veidots, nav", atklāj Sjademe.Sjademe uzskata, ka 2013.gada 31.oktobra lēmums par pirmpirkuma tiesību izmantošanu atcelts pretlikumīgi.Aģentūra LETA jau iepriekš ziņoja, ka Sjademe nosūtījis aicinājumu savam partijas biedram, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram (VARAM) Romānam Naudiņam (VL-TB/LNNK) atlaist Valkas novada domi un tās priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli.VARAM 24.aprīlī tika nosūtīts iesniegums par, iespējams, prettiesiskām Valkas novada domes un tās priekšsēdētāja darbībām. No VARAM esot saņemta atbilde, ka sākta lietas izskatīšana.

Pēc Sjademes vārdiem, lai legalizētu savu prettiesisko rīcību, Krauklis organizējis pretēju balsojumu, lai atceltu 2013.gada 31.oktobra Valkas novada domes lēmumu par pirmpirkuma tiesību izmantošanu. 2013.gada 28.novembrī domes sēdē tika apstiprināts nodoma līgums par dāvinājuma līguma noslēgšanu un "prettiesiski atcelts Valkas novada domes 2013.gada 31.oktobra lēmums par pirmpirkuma tiesību izmantošanu uz nekustamo īpašumu "Jaunalieši"".Sjademe iesniegumā uzsver, ka "pirms tam Krauklis jau bija vienpersoniski noslēdzis nodoma līgumu par dāvinājuma līguma noslēgšanu ar Drilli.

 Neskatoties uz to, ka Valkas novada domes 2013.gada 31.oktobra lēmums formāli tika atcelts, tas bija jāizpilda tiesību normas noteikta termiņā un kārtībā. Šajā gadījumā minētais lēmums ir atcelts prettiesiski," uzskata Sjademe.Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, Krauklis labprāt pasmietos par Sjademes rīcību, ja vien biežā sūdzību rakstīšana netraucētu pašvaldības darbu."Gandrīz katru nedēļu pašvaldības darbiniekiem ir jāgatavo desmitiem apstiprinātu dokumentu kopiju un paskaidrojumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) vai VARAM, tāpēc paliek nepadarīti citi, novada iedzīvotājiem svarīgi darbi," skaidro Krauklis, piebilstot, ka arī valsts ir spiesta bezjēdzīgi tērēt savus resursus, izskatot sūdzības.

Tomēr iepriekš sūdzību rezultātā KNAB aprīļa beigās Krauklim piemērojis 100 eiro naudas sodu par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.KNAB konstatējis, ka Krauklis atradies interešu konflikta situācijā, jo darba laikā un Valkas novada domes telpās, realizējot amata pilnvaras, sagatavoja video paziņojumu un reklamēja sev piederoša uzņēmuma SIA "Ziemeļlatvija" internetveikalu. Tādējādi viņš veicināja internetveikala preču popularitāti un pieprasījumu ar mērķi gūt komerciālu vai citādu labumu.

Komentāri 21

es

Ak kungs,Sjadem,kā tu gan esi Valkā visiem piegriezies ar savām intrigām,jau paliek smieklīgi! Nu kā tāda suņanagla pakaļā...Ja nu te tevi vēl nepazītu,tad varbūt varētu ticēt "cīnītāja par taisnību"gaišajam tēlam-tev līdz tam kā līdz Marsam. Kož kaulā,ka ar savām intriganta spējām pats visu sabojāji un tagad jākasās pa opozīciju? Pie silītes netiki pastrebties?

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 11:25

Juris

Kraukļa komandai viņš, protams, neder. Bet zagt arī neļauj. Un krāpt.

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 12:59

Zane

valkā jau bez intrigām nevar, Arī Kraukļa kunga komanda visus,kas nav viņa partijā no amatiem mēģina izbīdīt ,liekot vieta savējos.

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 12:35

rūu

pilnīga taisnība.....tāds bardaks ilgi nav bijis....

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 19:40

Juris

Kraukļa lēmums stāv pāri Domes lēmumam. Kā šis Krauklis to tiesā spēs aizstāvēt?

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 13:00

Es

Es cenšos pirkt pirkt zemes Valkas pusē - pēdējo ko iegādājos cena bija 1400 LVL/ha!!! Kas tā par summu 3600???????????????????????????????????????????????????? Es maksātu 36000 LVL un vairāk ???????????? Kas tur aprakts ???? skaidrojumu ???? Dome varēja atļauties šo vienību!!! Pārdotu man un celtu savu parku uz 5 ha!!!

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 13:06

māklers

Tiešām 34,6 hektārus iegādājās par 3200 eiro??? Nu vismaz vienai 0 vēl klāt bija jābūt. Varbūt ZL pārrakstījusies?

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 21:21

nu ja!

Es brīnos par 35.6 ha tāda cena samaksāta, jocīgs darījums! Veintam gan laikam vienalga? Saņema 5 ha un vēl kautko ar, ko?

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 13:16

ierosinu nomest AS

no vl valkas filiales amata. nu kads vins visulatvietis? tads pats ka demokrats.lv?

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 13:38

Haa

Ierosinu arī nākošajā saimā balsot par Aivaru , savādāk nezināsiet neko un tiksiet cirpti kā jēri un brauksiet ekskursijas pa Valkas konteinierim.

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 21:17

diezvai

as savaks pat 1%. pec 3 gadiem te viss bus citadi. naks jaunas sejas. as te nebus vietas, nebus ko piedavat, jo attstibu sis nesola un neveicina, tikai raknajas netira vela.

pec 3 gadiem te bus vak, vz un tresa persona, kas nav as.

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 21:37

kā man patīk,ja kādam neļauj"mierīgi" dzīvot.Likums visiem viens!

pirms 5 gadiem, 2014.05.23 13:50

tu par likumu

as pajauta ko gimenite dara riga. te jau telo labopuiku, ja tiktu pie stures apzagtu visu ko varetu. kam vinam valkas sture, ja sen riga darisanas ir?
es saprotu ventu, tam neka nav vera nemama. cinas ka prot.

pirms 5 gadiem, 2014.05.24 12:29

es

Ja nebūtu Sjadema, tad neviens nezinātu, kas notiek sēdēs un cik likumīgi un pareizi darbojas deputāti kopumā.
Vai nav jābrīnās cik ātri un skaisti Krauklis sev uzcēla māju??? Labdarība??? Ziedojumi???
Nē, to zin tikai tie, kas tur cēla un labiekārtoja....un tie, kas gaida vēl tagad pretīmdošanu no Kraukļa kā no mēra. Ta ir roka roku mazgā....un nekas nemainīsies uz labo pusi, jo pie varas ir tas, kam savas intereses sit virsroku

pirms 5 gadiem, 2014.05.25 06:23

ha

Nedomāju, ka deputātiem ir ļauts lemt, bet Sjadems būs opozīcijā, lai kas notiktu, jo citādi neko neprot, tas ir vienīgais viņa darbības veids, lai pievērstu sev uzmanību. Noteikti sacerējies tikt Saeimā, iepriekšējā pieredze, ka neviens viņu tur neievēlēs, nepalīdz. Gan līdz rudenim vēl daudz nekrietnību pastrādās, lai savai personai pievērstu uzmanību.

pirms 5 gadiem, 2014.05.25 10:21

ad

Nekrietnības jau sastrādā krauklēns ,jo par to viņu arī sodīja knābis un sodīs arī par novada īpašumu izzagšanu un cerams visi pielīdeņi arī būs nost no siles

pirms 5 gadiem, 2014.05.25 11:45

es te palasijos par s saimi

bralis ari nav talu kritis, tam bija ideja advokaturas limeni ieviest patentmaksu 5000ls apmera, lai jaunam kandidatam tiktu par advokatu.

tas nozimetu. ka jaunais censonis, ar izglitibu, izturejis eksamenu, ar rekomendacijam...bet ja nav 5000ls ko galda likt - vacies mala.

palasat pasi, gugls daudz ko interesantu zin. gugls atskiriba no cilvekiem nekad neko nepiemirs un izdzest nevar ari.

es varu paredzet, ja as tiktu pie stures, tie visum viss tiktu padarits ta, ka pilseta iretu no saistitiem uznemumiem. citadi nu ko te maza valka var darit, ka sis raujas itka te zelta kalni. bet ja likt iret, savu pusmiljonu eiro gada var guut.

pirms 5 gadiem, 2014.05.25 11:49

nepraša

Tev pie varas netikt,vispirms iemācies rakstīt un tad sapņo.

pirms 5 gadiem, 2014.05.26 15:27

Ainārs

Kā tas var būt, ka Valkā tik lēta lauksaimniecības zeme?
Māris Drille 34,6 hektārus lielo īpašumu iegādājās par 3200 eiro. Tas sanāk 92.48 EUR par hektāru. Varbūt VID darbinieki neredz, ka šis ir iespējams veids, kā izmanto melno naudu. 3200 EUR ir iespējams kadastra vērtība, no tās nomaksā 1.5 vai 2% valsts nodevu un visi laimīgi. Pārējo sarunā kādā pirtiņā. Uzskatu, ka Valkas novadam bija jāizmanto pirmpirkuma tiesības par šādu cenu, un tad jau vēlāk varēja pārdot šo zemi atklātā izsolē, atstājot sev tos 5 hektārus, kas nepieciešami attīstībai.
Šeit jāpiekrīt, ka, pateicoties Sjademes kungam šī lieta nāca ir nonākusi atklātībā. Nu redzēs, vai šī lieta noklusīs birokrātijas gaiteņos, vai arī iespējams kāds izdomās veikt izmeklēšanu.

pirms 5 gadiem, 2014.05.30 18:29

Ainār

Tur nu gan nav ko pateikties Sjademem.Katrs jau var uzskatīt ko tik vien vēlas,bet neticu,ka visi deputāti ir stulbi,tik lielais "taisnīguma garants" tas gudrais.Gan jau būs atkal kārtējā fantāzija.

pirms 5 gadiem, 2014.05.30 19:35

Māris Drille

Lasu jūsu komentārus un brīnos, kamēr bija vecais mērs nevienam to zemi nevajadzēja.
Piedāvājam 3 reizes atpirkt, beigās mēs ar brāli sakārtoja dokumentāciju, mērījumus, reģistrāciju, tad pēkšņi kādam kungam domē kļuva tā vieta interesanta, protams aizstāvot savu ieguldīto laiku un naudu iesniedzām pretenziju. Tas, ka latvietis latvieti ir gatavs bez sāls apēst un ķengāt paliek katra paša ziņā. Esmu godīgi strādājis un strādāšu kā arī visus nodokļus maksāju regulāri. Ja nu kāds vēlas mani ķengāt varat ar mani sazināties un precizēt informāciju pirms tukšas muldēšanas.

pirms 5 gadiem, 2014.08.11 14:59

Valka