Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kucēnus pamet pie patversmes vārtiem 2

Valkas dzīvnieku patversmes vadītāja Rita Luguze lūdza redakcijas palīdzību atrast mājas tās iemītniekiem, jo, ja tā turpināsies, patversmē vairs nebūs vietas, kur izmitināt cilvēku pamestos un atstātos suņu un kaķus.

Šonedēļ patversmē nonācis takša šķirnes suns, kurš vairākas dienas klīdis Lauktehnikas rajonā un paliela rotvelleru meitene, kura viena pati staigājusi pilsētas ielām.

Atrod īstos saimniekus R. Luguze priecājas, ka lielajam rotvelleram jau atradušies īstie saimnieki, bet suns savās mājās nonāks tikai pēc obligāto vakcīnu saņemšanas. Drīz savās jaunajās mājās nonāks arī paliela auguma jauktenis, kurš svešiniekus sagaida, nikni rejot un rādot zobus. Suns Valkā atvests no Gulbenes puses, kur to īstie saimnieki pametuši, piesietu pie ķēdes. Kaimiņi lielo suni barojuši, kamēr sapratuši, ka jāmeklē iespēja sunim atrast jaunas mājas.

"Pret savējiem suns ir mīlīgs un uzticams. Ieraugot kādu koku vai citu tam līdzīgu priekšmetu, suns uzvedas dīvaini. Acīmredzot viņš ir sists," pieļauj R. Luguze.

Patversmes darbinieks, tā saucamais simtlatnieks Māris Zandmanis iznes atrādīt gados jaunu, labi barotu, bet nobijušos taksīti. Sunītis, meklēdams siltumu un patvērumu, izmisīgi glaužas cilvēkam pie pleca. R. Luguze pieļauj, ka, iespējams, dzīvnieks ir noklīdis un drīz vien atradīs savus īstos saimniekus.R. Luguze slavē M. Zandmani, jo "viņš esot savā īstajā vietā, kurš mīl dzīvniekus un par tiem rūpējas no sirds".

Jauktenīši un Lesija R. Luguze secina, ka arvien biežāk cilvēki apnikušos un nevajadzīgos mājdzīvniekus pamet pie patversmes vārtiem. Pirmdien netālu no vārtiem atradās liela soma, kurā atradās divas apmēram trīs mēnešus vecas suņu meitenes.

R. Luguze pieļauj, ka tās izaugs palielas, bet, visticamāk, būs kārtīgi mājas sargi. Abas nebēdnes brīvi skraida pa patversmes teritoriju un katru atnācēju sagaida ar priecīgu rējienu. Turpat netālu priecīgi astes luncina divi jauktenīši, kas, priecīgi riedami, sagaida mazās nebēdnes un tās nolaiza no galvas līdz kājām. Par jauktenīšu pagaidu mājām kļuvušas divas jaunuzceltas un siltinātas suņu būdas.

Patversmē mitinās aptuveni divas gadus veca kucīte, kas nosaukta par Lesiju. Sunīte pie slavenā suņu vārda tikusi, pateicoties savam izskatam. Viņa tik tiešām ir līdzīga slavenajai filmu varonei. R. Luguze aicina cilvēkus, kuri nolēmuši dot pajumti kādam no šiem mājdzīvniekam, zvanīt uz mobilo tālruni 26688217.

Komentāri 2

redakcijai

Šādi fotogrāfijas vajadzēju regulāri publicēt.
Tā ātrāk atradīsies dzīvniekiem saimnieki.

pirms 9 gadiem, 2010.09.08 12:28

:(

Ai, nu nav jau starpības, rotveilers, Rokfellers vai viņu abu krustojums rotvellers...

pirms 9 gadiem, 2010.09.08 20:34

Valka